TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: TSF Kahve ve ay Merakl覺lar覺 / Coffee & Tea Fans

Mesaj SeiKinetic » 08 Ara 2016, 01:43

Forumda a癟覺lan her konuda illa bir "konu kilit" iletisi olmak zorunda m覺 :lol:
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj kiwi21 » 08 Ara 2016, 08:32

ncelikle bu g羹zel bal覺k i癟in teekk羹rler.

eraslani abi ile daha 繹nce farkl覺 bir bal覺kta da konumutuk ancak ben o g羹nden bu yana h璽l璽 bir sonuca varamad覺m. bir espresso sever olarak eve espresso makinesi almak istiyorum ancak bu konuda bilgili kiilerin y繹nlendirmelerine ihtiyac覺m var. evde t羹rk kahvesi i癟in telve, filtre kahve i癟in de electrolux marka filtre kahve makinem var. bunlar覺n yan覺na espresso makinesi ekleyeceim ancak arat覺r覺rken kriterler ne olmal覺?

anlayabildiim kadar覺yla kaps羹ll羹ler 繹nerilmiyor o y羹zden kaps羹ll羹 modelleri eledim. yine filtre kahve i癟erken 癟覺kard覺覺m ders u oldu, "kahve taze 癟ekilmi olmal覺". o y羹zden ya 繹羹t羹c羹 almam gerekiyor ya da alaca覺m espresso makinesinde bu 繹zellik de olmal覺. -ger癟i bu 繹zellikte ve istediim fiyatlarda makine var m覺 onu da bilmiyorum-

s羹t k繹p羹rtme 繹zellii gerekli bir 繹zellik mi? eim de damak tad覺 olarak tatl覺 kahvelerden holan覺yor. alm覺ken onun da damak tad覺na uygun latte eklinde kahveler de yapmak istiyorum. k覺saca istekler bitmiyor ancak ay覺rd覺覺m b羹t癟e 1000 lira civar覺nda.

http://www.hepsiburada.com/electrolux-e ... TELEEEA111

http://www.hepsiburada.com/delonghi-ecp ... DELECP3531

http://www.hepsiburada.com/delonghi-eco ... LECOV310BG

http://www.hepsiburada.com/delonghi-esa ... ELESAM2600 (fiyat=kalite mant覺覺 g羹debilir miyiz bilmiyorum ancak en kalitelisi bu mudur?

imdiden yol g繹sterecek herkese teekk羹rler. kafa 癟ok kar覺覺k :roll:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj foottwo » 08 Ara 2016, 08:54

Benim ofiste Esam3000 var, eskiden evde kullaniyordum.. gayet pratik, cekirdegi kendi cekiyor.. ne kadar kahve cekeceginizi, cekilen kahveye ne kadar espresso alacaginizi ayarlayabiliyosunuz.

Sut kopurtme de yapabiliyorsunuz, goreceli olarak yavas olsa da latte icin mikrokopuk ya da cappuccino icin normal kopurtmenin tuyolari var, makineyi alirsaniz anlatirim :)

Isi esanjorlu ya da cift kazanli bir cihaz olmadigi icin demleme ve buhar isisi arasinda gecisler yavas, 3-4 kisiye sutlu birseyler yapacak olursaniz zorlanirsiniz.

Aklima gelenler bunlar, diger yolladiginiz kasikli cihazlardan cok verim alinamadigini duyuyorum ama verim de goreceli tabi :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
"Ba emedik ed璽niye ikb璽l 羹 c璽h i癟in.."
Kullan覺c覺 avatar覺
foottwo

Kay覺t: 25 Mar 2016, 15:49

Mesaj asymptote » 08 Ara 2016, 09:51

Eraslani g羹zel bal覺k.. :champ:

Bir 癟ay tiryakisi olarak bu bal覺kta 癟ay severlere 繹nerilerimi sunmak ve onlar覺n 繹nerilerini de duymak isterim:

- ncelikle 癟ay, AYKUR'dan al覺n覺r. Yani AYKUR marka olan覺ndan.. Dier yerli markalar覺 zaman覺nda epeyce denemitim, hi癟biri AYKUR'un yan覺na dahi yaklaamaz. Karaali organik hari癟..

- ay i癟in porselen demlikli 癟aydanl覺k olmazsa olmazlardan. Kaliteli 癟ay覺 癟elik demlikte demlemek Adana kebab覺 gazete ka覺d覺na sar覺p d羹r羹m niyetine yemek gibi bir ey. Porselen demlik i癟in tavsiyem Esse ve benzeri maazalarda indirimle 40-50 liraya bulabileceiniz alt覺 癟inko 羹st羹 porselen 癟aydanl覺klar. Ahanda b繹yle bir ey:
Resim
Bu 癟aydanl覺k 4 kiilik servis i癟in idealmi ama benim gibi tek bir tiryakiye maalesef yetmiyor.. :) D覺ar覺dan alaca覺n覺z porselen demlikler genellikle bu 癟aydanl覺覺n alt haznesine uyuyor. Ben B襤M'den 3 TL'ye (1 dolar bile deil) daha b羹y羹k癟e bir porselen demlik ald覺m, bir s羹redir onu kullan覺yordum ta ki kapa覺n覺 d羹羹r羹p k覺rana kadar. imdilik ge癟ici bir 癟繹z羹m 羹rettim ama ara ara B襤M'i de kontrol ediyorum..

- Demlik d覺覺nda 癟ay覺n lezzetini belirleyen bir dier unsur da demleme ekli ve s羹residir. Dolab覺n覺zdaki 癟ay paketlerinin 羹zerinde genellikle demleme s羹resi olarak 10-12 dakikal覺k bir s羹reden bahsedilir. Bu porselen demlik i癟in yetersiz bir demleme s羹residir. Tavsiyem en az 15 dakika beklemeniz hatta 癟ok aceleniz yoksa bu s羹reyi 20 dakikaya 癟覺karman覺zd覺r. Demleme ekline gelecek olursak: Baz覺 arkadalarda g繹r羹yorum, 繹nce demi d繹k羹p 羹zerine kaynar suyu boca ediyorlar. Bu 癟ok yanl覺.. :) Kaynar suyu demlie d繹k羹p 10-20 sn bekledikten sonra 癟ay覺 d繹kmek gerekir, doru demleme ekli budur..

- Belirtmem belki gereksiz ama yine de hat覺rlatmakta fayda g繹r羹yorum: ay ekersiz i癟ilir. Aksi halde 癟ay deil s覺cak erbet i癟ilmi olur ve 癟ay覺 bu ekilde t羹ketmek sal覺k a癟覺s覺ndan da sak覺ncal覺d覺r.

- 襤in bu k覺sm覺 biraz zevk meselesi ancak ben bunun evrensel bir hakikat olduuna inan覺yorum. :D Fincanda ya da kupada kahve i癟ilir, 癟ay deil. ay, ince belli cam bardakta i癟ilir. ay taba覺 da ayn覺 resimdeki gibi olmal覺d覺r.. ;)
Resim

- aya aroma kat覺lmas覺na kesinlikle kar覺y覺m. aya kat覺lan aromalar genellikle 癟ok kuvvetli aromalard覺r, parma覺n覺z覺n ucuyla koysan覺z bile 癟ay覺n tad覺n覺 deitirirler. Yemee bir ka覺k karabiber katt覺覺n覺z覺 d羹羹n羹n. O yemei yerken karabiberin tad覺n覺 m覺 al覺rs覺n覺z yoksa yemein tad覺n覺 m覺? ayet aromas覺z i癟emiyorsan覺z para verip de kaliteli 癟ay alman覺za gerek yoktur. AYKUR sar覺 paket fazlas覺yla iinizi g繹r羹r..

- Gelelim iin en 繹nemli k覺sm覺na: AYKUR alaca覺z, anlad覺k, ama hangisini? nceki sayfada darksider'覺n belirtmi olduu AYKUR Alt覺nba muhteem bir 癟ayd覺r. Toz oran覺 癟ok d羹羹kt羹r, 癟aylar覺n u癟 yapraklar覺ndan hasat edilmitir. Alt覺nba'tan daha iyisini isterseniz 42 Nolu Tirebolu derim. Ancak iki 癟ay aras覺ndaki fark覺 癟ou kimse ay覺rt edemez. Ayr覺ca baz覺 tiryakiler Alt覺nba'覺 daha 癟ok severler. Ben hava durumuna g繹re hangi 癟ay覺 demleyeceime karar veriyorum. Yamurlu havalarda Alt覺nba daha iyi gidiyor.. :D
Resim
ay覺n damakta b覺rakt覺覺 buruk tad覺 sevenler ayr覺ca AYKUR'un Tiryaki 癟ay覺n覺 da beeneceklerdir..

imdi AYKUR d覺覺nda 繹nerilecek hi癟 mi 癟ay yok? Elbette var. Yerli markalardan Karaali Organik pahal覺d覺r ama ahane bir 癟ayd覺r mesela. ok ge癟 demlenir ve demlendikten sonra bayatlamas覺 癟ok uzun s羹rer. 襤癟imi 癟ok yumuakt覺r. Hep bu 癟ay olsun, bunu i癟eyim istersiniz.. :)

Howdah Brand Sri Lanka 癟ay覺 da yumuak i癟imli geni yaprakl覺 ho bir 癟ayd覺r. Ancak keyif 癟ay覺 olarak tavsiye edilmez. Kahvalt覺 i癟in 癟ok idealdir.

Assolistler sahneye en son 癟覺karm覺, biz de kapan覺覺 癟ay覺n kral覺 ile yapal覺m: Ahmad Tea :super: Bu 癟ay覺 tarif etmek istemiyorum, hen羹z tatmam覺 olanlar l羹tfen kendileri deneyimlesinler..
Resim
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Ahmetrefik » 08 Ara 2016, 11:09

asymptote yazd覺:Eraslani g羹zel bal覺k.. :champ:

Bir 癟ay tiryakisi olarak bu bal覺kta 癟ay severlere 繹nerilerimi sunmak ve onlar覺n 繹nerilerini de duymak isterim:

- ncelikle 癟ay, AYKUR'dan al覺n覺r. Yani AYKUR marka olan覺ndan.. Dier yerli markalar覺 zaman覺nda epeyce denemitim, hi癟biri AYKUR'un yan覺na dahi yaklaamaz. Karaali organik hari癟..

- ay i癟in porselen demlikli 癟aydanl覺k olmazsa olmazlardan. Kaliteli 癟ay覺 癟elik demlikte demlemek Adana kebab覺 gazete ka覺d覺na sar覺p d羹r羹m niyetine yemek gibi bir ey. Porselen demlik i癟in tavsiyem Esse ve benzeri maazalarda indirimle 40-50 liraya bulabileceiniz alt覺 癟inko 羹st羹 porselen 癟aydanl覺klar. Ahanda b繹yle bir ey:
Resim
Bu 癟aydanl覺k 4 kiilik servis i癟in idealmi ama benim gibi tek bir tiryakiye maalesef yetmiyor.. :) D覺ar覺dan alaca覺n覺z porselen demlikler genellikle bu 癟aydanl覺覺n alt haznesine uyuyor. Ben B襤M'den 3 TL'ye (1 dolar bile deil) daha b羹y羹k癟e bir porselen demlik ald覺m, bir s羹redir onu kullan覺yordum ta ki kapa覺n覺 d羹羹r羹p k覺rana kadar. imdilik ge癟ici bir 癟繹z羹m 羹rettim ama ara ara B襤M'i de kontrol ediyorum..

- Demlik d覺覺nda 癟ay覺n lezzetini belirleyen bir dier unsur da demleme ekli ve s羹residir. Dolab覺n覺zdaki 癟ay paketlerinin 羹zerinde genellikle demleme s羹resi olarak 10-12 dakikal覺k bir s羹reden bahsedilir. Bu porselen demlik i癟in yetersiz bir demleme s羹residir. Tavsiyem en az 15 dakika beklemeniz hatta 癟ok aceleniz yoksa bu s羹reyi 20 dakikaya 癟覺karman覺zd覺r. Demleme ekline gelecek olursak: Baz覺 arkadalarda g繹r羹yorum, 繹nce demi d繹k羹p 羹zerine kaynar suyu boca ediyorlar. Bu 癟ok yanl覺.. :) Kaynar suyu demlie d繹k羹p 10-20 sn bekledikten sonra 癟ay覺 d繹kmek gerekir, doru demleme ekli budur..

- Belirtmem belki gereksiz ama yine de hat覺rlatmakta fayda g繹r羹yorum: ay ekersiz i癟ilir. Aksi halde 癟ay deil s覺cak erbet i癟ilmi olur ve 癟ay覺 bu ekilde t羹ketmek sal覺k a癟覺s覺ndan da sak覺ncal覺d覺r.

- 襤in bu k覺sm覺 biraz zevk meselesi ancak ben bunun evrensel bir hakikat olduuna inan覺yorum. :D Fincanda ya da kupada kahve i癟ilir, 癟ay deil. ay, ince belli cam bardakta i癟ilir. ay taba覺 da ayn覺 resimdeki gibi olmal覺d覺r.. ;)
Resim

- aya aroma kat覺lmas覺na kesinlikle kar覺y覺m. aya kat覺lan aromalar genellikle 癟ok kuvvetli aromalard覺r, parma覺n覺z覺n ucuyla koysan覺z bile 癟ay覺n tad覺n覺 deitirirler. Yemee bir ka覺k karabiber katt覺覺n覺z覺 d羹羹n羹n. O yemei yerken karabiberin tad覺n覺 m覺 al覺rs覺n覺z yoksa yemein tad覺n覺 m覺? ayet aromas覺z i癟emiyorsan覺z para verip de kaliteli 癟ay alman覺za gerek yoktur. AYKUR sar覺 paket fazlas覺yla iinizi g繹r羹r..

- Gelelim iin en 繹nemli k覺sm覺na: AYKUR alaca覺z, anlad覺k, ama hangisini? nceki sayfada darksider'覺n belirtmi olduu AYKUR Alt覺nba muhteem bir 癟ayd覺r. Toz oran覺 癟ok d羹羹kt羹r, 癟aylar覺n u癟 yapraklar覺ndan hasat edilmitir. Alt覺nba'tan daha iyisini isterseniz 42 Nolu Tirebolu derim. Ancak iki 癟ay aras覺ndaki fark覺 癟ou kimse ay覺rt edemez. Ayr覺ca baz覺 tiryakiler Alt覺nba'覺 daha 癟ok severler. Ben hava durumuna g繹re hangi 癟ay覺 demleyeceime karar veriyorum. Yamurlu havalarda Alt覺nba daha iyi gidiyor.. :D
Resim
ay覺n damakta b覺rakt覺覺 buruk tad覺 sevenler ayr覺ca AYKUR'un Tiryaki 癟ay覺n覺 da beeneceklerdir..

imdi AYKUR d覺覺nda 繹nerilecek hi癟 mi 癟ay yok? Elbette var. Yerli markalardan Karaali Organik pahal覺d覺r ama ahane bir 癟ayd覺r mesela. ok ge癟 demlenir ve demlendikten sonra bayatlamas覺 癟ok uzun s羹rer. 襤癟imi 癟ok yumuakt覺r. Hep bu 癟ay olsun, bunu i癟eyim istersiniz.. :)

Howdah Brand Sri Lanka 癟ay覺 da yumuak i癟imli geni yaprakl覺 ho bir 癟ayd覺r. Ancak keyif 癟ay覺 olarak tavsiye edilmez. Kahvalt覺 i癟in 癟ok idealdir.

Assolistler sahneye en son 癟覺karm覺, biz de kapan覺覺 癟ay覺n kral覺 ile yapal覺m: Ahmad Tea :super: Bu 癟ay覺 tarif etmek istemiyorum, hen羹z tatmam覺 olanlar l羹tfen kendileri deneyimlesinler..
Resim

Asy :thumbup: eline sal覺k 癟ok g羹zel 繹zetlemisin
zaman o kadar tuhaft覺r ki; gen癟ken, 癟ocukken hi癟 繹nemi yoktur, sonra g羹n gelir ka癟 yaz'覺n覺n kald覺覺n覺 saymaya balars覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahmetrefik

Ya: 53
Kay覺t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj cagatay1903 » 08 Ara 2016, 11:24

ok g羹zel art覺k kendime 繹zel bir zaman ay覺rarak asymptote usul羹 癟ay demlemem laz覺m :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj masterakif » 08 Ara 2016, 11:46

asymptote yazd覺:Eraslani g羹zel bal覺k.. :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

stad m羹thi bir yaz覺

S繹ylediin demleme usul羹ne ben de uyuyorum ancak porselen demlii denemedim

Ayr覺ca Ahmad Tea y覺 acayip merak ettim en k覺sa zamanda deneyeceim

ekersiz 癟ay konusunda ise %1000 hakl覺s覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
masterakif

Kay覺t: 17 Kas 2011, 10:42

Mesaj raven » 08 Ara 2016, 11:49

Kahve k繹esi iyi oldu :D :thumbup:
Resim
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

ncekiSonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 61 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners