TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj manil » 15 Ara 2019, 10:02

SLAINTE....

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Ksk74 » 15 Ara 2019, 21:32

Uzun bir gece olacak gibi.
Sagliginiza...Resim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ksk74

Mesaj kiwi21 » 15 Ara 2019, 22:49

Sıkı bir viskisever olan babama Amazon'dan Stanley'nin matarasından aldım yeni yıl hediyesi olarak.

Bakalım, mennun kalırsa yazarım buraya da. Belki edinmek isteyen olur. Barış "veviski" Mercan ile görüştüğümde çok çok memnunum şeklinde görüş bildirince ben de yapıştırdım siparişi.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj kiwi21 » 18 Ara 2019, 22:28

[emoji1634]

Resim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj DenizKSK » 18 Ara 2019, 23:24

Green Label diye yola çıktım ama uzun bir süredir merak ettiğim 12 yaşındaki bu güzelle devam ettim. :champ:

Resim
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj Ksk74 » 19 Ara 2019, 02:22

Ksk74 yazdı:Uzun bir gece olacak gibi.
Sagliginiza...Resim

Glenfiddich 15 gercekten harika bir viski. Birkac yil oncede tecrube etmistim dolu dolu.
Fiyat olarak da cok ucuk degil bulundugum ulkede 250 tl ye geliyor 70 ligi. Tam bir koku tad şöleni. Uzunca bitisi ile cok doyurucu.
Glenlivet 15 le benziyorlar 2 side bence kafa kafaya gelir performans olarak.
Glenfiddich select cask single malt, 15 lik den sonra yavan geliyor, tek basina oldugunda gideri var tabi. Klasik glenfiddich tadini veriyor ama premature bitisi eksi puan. 15 ligi gectim 12 ligin yaninda hafif kaliyor baya.

Nikita from the barrel muazzam bir blend %51 küsür alc.orani ile harika bir bitis sunuyor.
Blend degil de 12 lik single malt kalitesi ve tadinda bir harika bir viski.
Kiev duty free de 35 avro (0.5lt) fiyat ile satiliyordu. Akillica bir pazarlama ile zorla 70 avro 1 lt satmadan al dene birader tarzi yarim lt.lik siselerde satis.

Yuksek alk.oranina ragmen guzel kokular+tadlar ile rahat bir icim bitiste icinizi ve bogazinizi hafiften yakan bir mutlu son.
Kesinlikle tavsiye ederim.

Glenmoranj tadim setine kiyamadim henuz. Baska bir zamana artik.

Kullanıcı avatarı
Ksk74

Mesaj khef » 19 Ara 2019, 14:05

@ksk74 yorumlar için teşekkürler. Glenfiddich’in tüm ekspresyonları belirli bir seviyeyi tutturuyor. 15 ve 18 ise TR’de gereksiz fiyatlarda, 500-700 bandına çıkınca çok güçlü rakipleri var.

Bahsettiğiniz Nikka’yı henüz denemedim; bir kaç compass box’la birlikte blended listemin başında duruyor. [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Ksk74 » 19 Ara 2019, 21:38

@khef; single malt ve premium blend tercihlerimin %90 ini y.disindan ve uygun fiyatlara endeksli.
Klasik ve surekli promosyonda olan urunler disinda freeshoplardan da ozel alim yapmiyorum cunku son 10 yildir f.shoplar tam keriz avi mekanlari ve global/lokal kartellerin tekelinde yasal soygun yapiyorlar.
Misal krizden cani cikan Yunanistan acliktan nefesi kokan Ukrayna fshoplarinda dahi ozellikle single maltlar tam köklemece, milli urunleri uzo/vodka fiyatlari marketten pahali.
Tr eh işte az da olsa idare eder. Misal Uk-Irlanda-Usa gibi cografi olarak viskinin/burbonun ana vatani sayilabilecek yerler dahi f.shoplarda yuh dedirtiyor.
Dubai 10-15 sene oncesini mumla aratsa bile yine de uygun sayilabilecek fiyatlara sahip fshoplar arasinda.

Dunyada sanirim su an en uygun fshoplar Kzy Irak ile Kktc dedir. (Uzak doğuyu pek bilmiyorum cok oldu gitmeyeli)
Savas oncesi Suriye Bab El Havva fshopu (hatay/reyhanli siniri) o donemlerde Kzy Irak ile beraber rakipsizdi. Heryerden %50 daha ucuzlardı gerçek anlamda fshoplardi.
Simdi yerinde yıķık moloz kalintilari var.
2008-2009 gibi 1 lt red label 12 usd Jack 18 usd chivas(12) 20 usd fiyatlardan satilirdi.
Halen daha bu fiyatlarin birkac usd uzerinde gercek duty freelerde (gemiler icin limanlarda) Fiyatlar var aslinda dusunun h.alani freeshoplarda ki kazigi artik.

Cekya-Polonya-Almanya gibi ulkelerde lokal buyuk marketlerde veya buyuk likor shoplarda muazzam uygun fiyatlara single malt ve prem. blendler bulunuyor rahatlikla.
12lik Glenfiddich 70 lik 145-160 tl arasi degisiyor. H.alanlarinda ise 40-45 eurodan asagi gormek mumkun degil ki 70 ligi 210-220 tl.ye tekabul eder. Ayrica uzun suredir 12lik pek goremiyorum yerine Nas versiyonu yigildi fshoplara son 1-2 yildir.
Boyle cok ornek var daha dun 70 lik Bulleit Bourbon 135 tl bir maliyetle aldim. Usa fiyati bile 28-30 usd civari 75 liginin. Tr de ise 350 kaat.!!
Red label sinifi 70 lik blendler 65-80 tl arasi degisiyor buralarda. Hatta 120 tl civarina 10-12 yillik bazi single maltlar bile var.

Vesselam viski normalde cok pahali bir icki degil single maltlar/prem.blendler dahil.
10-12 sene once 30 usd ye Glenfid. 12 aldigim gunleri dun gibi hatirliyorum.
Daha 6-7 sene once Lagavulin 16lik 55-60 euro talisker 10 luk 50-55 euro civari bulunabiliyordu f.shoplarda simdi ise Lgvln 70-80 Tlskr ise 60-70 euro bandinda min.olarak

Sonucta h.alanlari tam bir keriz silkelemeci durumunda. Gidilen ulkenin icinde ki bir zincir market veya buyuk bir likor shop alim icin en ideal yerler olarak one cikiyor.

Kullanıcı avatarı
Ksk74

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners