Eğlencemiz, Mutluluğumuz, Hüznümüz. Evcil Hayvanlarımız!!!

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Eğlencemiz, Mutluluğumuz, Hüzünümüz. Evcil Hayvanlarımız!!!

Mesaj punk » 22 Kas 2010, 13:42

Mama konusuna çok çok dikkat etmenizi öneriyorum ve mamaları en az 5 yıldız standartlarına uygun olanlarından seçin. Çok önemli bir mesele bu... Tahıl ve tavuk oranları yüksek olan 3 yıldız ve altı mamalardan mümkün mertebe Hakeem'e yedirmemeye çalışıyordum örneğin.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj yusufragip » 22 Kas 2010, 13:57

Ne yazikki Turkieyede iyi mama bulmak gercekten sorun fiyatlar surekli yukari gidiyor 13 kg mam 200 lirayi gordu gecen ay ki ben bu mamayi loco bir yasindayken ayni gramajda 130 liraya aliyordum . Suan bir diger sikinti ise gdo kopek mamalarinda gdo ya bakan turk hukumeti piyasalari felc etti . Yurt disindan mama girmeyince elinde stogu olan pet shoplar fiyatlari nerdeyse 2 ye kaatladi birde her mamanin her kopege bireysel olarak farklidir bunuda belirtmek isterim ...
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj punk » 22 Kas 2010, 14:42

yusufragip yazdı:Ne yazikki Turkieyede iyi mama bulmak gercekten sorun fiyatlar surekli yukari gidiyor 13 kg mam 200 lirayi gordu gecen ay ki ben bu mamayi loco bir yasindayken ayni gramajda 130 liraya aliyordum . Suan bir diger sikinti ise gdo kopek mamalarinda gdo ya bakan turk hukumeti piyasalari felc etti . Yurt disindan mama girmeyince elinde stogu olan pet shoplar fiyatlari nerdeyse 2 ye kaatladi birde her mamanin her kopege boreysel olarak farklidir bunuda belirtmek isterim ...

Önemli bir noktaya parmak basmışsın Yusuf. Ancak şunu da belirtmek gerekir; GDO bundan çok önce de vardı. Zaten bahsetmemin sebebi de buydu. Katkı ve genetik işlemleri açısından kontroller insanların tüketim ürünleri kadar kontrol edilmiyor. Hakeem mama ayırt etmeyen çok karakterli bir köpekti. Buna rağmen en TOTW'dan ya da Orijenden asla vazgeçmedim, ki şu anda bir TOTW ve Hills arasındaki güncel fiyat farkını bilmesem de tahmin edebiliyorum. O yüzden pek önyargıyla yaklaşmadan, olabildiğince toptan alımla bu işi bir standarta kavuşturmaktır diye düşünüyorum.

Zaten Yusuf, görüyorum ki senin köpeğin oldukça sağlıklı ve kilosu da iyi durumda. Kimseye bir imada bulunmadım zaten :) Benimkisi iyi niyetli bir tavsiyeydi.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj yusufragip » 22 Kas 2010, 15:41

:) Anladim yanlis anlasilma yok iciniz rahat olsun bende sert bir mesaj yazmak istemedim lutfen sizde beni yanlis anlamayin mesaji iki kerede yazdim imla yada smiley kulllanamadim o yuzden sert icerikli gibi gorunmus olabilir :) Orijen tarzi mamalari nerden aliyorsunuz ben anadolu yakasindayim hakeem in irki nedir ? :) Loco icin iyi dusunceleriniz icin tesekkur ederim . Hakeem ve size mutlu gunler dilerim :)
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj punk » 22 Kas 2010, 16:04

:) Hakeem maalesef rahmetli oldu önceki mesajlarımda da yazdığım gibi. Cinsi safkan bir Boxer idi. En son çok atletik bir köpek olmasına rağmen neredeyse 55-60 kilolar arasındaydı kilosu ki bu onun için oldukça fazla. Buna rağmen atletizminden pek birşey kaybetmemişti :)

Orijen'i Arkadaş Pet'lerden alıyordum. Ben Koşuyolu'ndaki şubesinden alıyordum ama geçenlerde kuzenim için gittiğimizde İçerenköy Carrefour'da vardı en son. Ümiraniye'de de keza.

Yalnız bu tip tam organik mamaları kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Taste of the Wild'ı da öneririm...
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj yusufragip » 22 Kas 2010, 16:17

Bende acibademdeyim :) Bu tarz mamalari verirken egzersizi iyi hesapliyip vermek lazim yoksa maazallah kopeklerde sorun ckiyor sonra :S Kaybiniz icin uzuldum . Yeni bir pet dusunmuyormusunuz ?
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj punk » 23 Kas 2010, 20:31

Özür diliyorum öncelikle Yusuf. Mesajını şimdi gördüm.

Hakeem'in hayatını kaybetmesi hayatımda hatırısayılır derecede boşluk yarattı. Ancak ondan sonra bir başka pet alabileceğimi sanmıyorum. En azından onun hatırasına saygısızlık etmek istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj yusufragip » 23 Kas 2010, 21:25

Estafurullah ...

Evet insan gercekten uzuluyor acinizi paylasiyorum benimde bir danuam olmustu . Bir boxer daha alsaniz belkide anisini yasatmis olursunuz tabi tercih sizin tabi her insan farkli mizacta . Eger loco ciftlesirse bir yavrusunu size hediye etmek isterim ...
Kullanıcı avatarı
yusufragip

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners