TSF Bıçaklar / Knives

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

TSF Bıçaklar / Knives

Mesaj Eterna » 06 Eyl 2010, 13:42

Arkadaşlar,

Ben saatleri sevdiğim kadar bıçaklara da hastayım. Hatta 20 sene öncelere varır bu hastalık. Nacizhane koleksiyon yapıyorum. Basit bir blog yapmıştım kendime. Belki ilginize çeker diye paylaşmak istedim.

http://sinanknives.blogspot.com/

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Bıçaklarım

Mesaj razz » 06 Eyl 2010, 13:53

Üstad ben de çok severim bıçakları.. Günlük işlerimde özellikle ( meyve soymak gibi :) ) Buck Finger Assist kullanırım.. Yine yarım otomatik bir Buck'ım da var.. 2ad. VSA mevcut ( Huntsman ve Fisherman ) .. İki ad. Stiletto'm var :) Bir tanesi orijinal İtalyan ve el yapımı.. Vidalarından en ufak parçasına kadar sökülüp servis verilebiliyor.. Bir ad. de Walther'ım var ( çok severim ) ..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Redliner » 06 Eyl 2010, 14:07

Bıçaklar süpermiş sn. eterna. Avcılık gibi bir merakınız varmı yoksa bu merak nerden geliyor :)
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Eterna » 06 Eyl 2010, 14:12

Sevgili razz üstad,

Hem saatleri hem de bıçakları seven bir arkadaş buldum demek ki :)

Benim de önceki koleksiyonum da sahip olduğum Buck lar vardı. Victorinox da hep sevdiğim bir marka oldu. Gelelim Stiletto lara :)

6136 No lu kanun izin verse de istediğimiz gibi getirtsek, alsak vs. Orjinal bir sitiletto Türkiye'de herkes de olan bir bıçak değil tebrikler. Çok kaliteli olduğuna eminim.

Benim bir ara 150 tane bıçağım vardı. :)

Sevgili Redliner,

Avcılık değil ama ne olduğunu da bilmiyorum. 15 yaşlarımda başlayan ve vazgeçemediğim bir hobi. Maalesef ki bu da pahalı bir hobi. Hele seneler sonra artık beğendiğiniz bıçaklar 1000 TL lerden başlıyorsa :(

Çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj razz » 06 Eyl 2010, 14:17

Eterna; ben o Stiletto'yu eve getirene kadar neler çektim bir bilsen :)
Yakın zamanda koleksyona bir de ufak boy Puma katmayı düşünüyorum.. Klasik "Gentelman's Knife" konseptinde ;)
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Eterna » 06 Eyl 2010, 14:31

Razz üstad,

Ben 2010 senesinde artık saat ve bıçak alabileceğimi sanmıyorum. İki hobim içinde yeterince para harcadım. Artık harcama değil taksit ödeme zamanı :)

Eski veya yeni fark etmez zevkle bakarım bıçaklarınızın resimlerine. Bende 6-7 ay önce damascus çeliği olan bir Puma almıştım.

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj nickynick » 06 Eyl 2010, 22:28

Madem bıçak severler var aramızda hemen sorayım Eterna ve Razz'a, aşağıdaki bıçak hakkında bir bilginiz var mı? Bulabilmek mümkün mü üstadlar :) ?

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj razz » 06 Eyl 2010, 23:46

Tam olarak aynısı olmasa da benzerlerini bulmak mümkün olabilir.. Ağızda yer alan kavrama tepesi tek ile rahatça açılabilecek bir model olduğuna işaret ki bu bıçağın hem kısa bir bıçak olduğuna hem de outdoor veya tactical knife sınıfına girdiğine işaret.. Yine katlanma yerinde güvenlik kolu da bıçağın istenmeyen bir anda veya çok sert bir ters kuvvete maruz kaldığında kapanmasını engellemek için konmuş.. Dediğim gibi marka/model bilgisi olmadan bu modele ulaşmak zor olabilir ancak hem optik hem de işlevsel açıdan benzerlerine rastlanır.
Kullanıcı avatarı
razz

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners