TV Önerisi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TV Önerisi

Mesaj Archimed » 28 Ara 2023, 13:26

Bende salon ve yatak odasında Philips var, şimdiye kadar önemli bir sorun yaşamadım, tavsiye ederim. Ambilight sistemi güzel bir görüntü efekti sağlıyor, gerçi ben sürekli açık tutmuyorum, ama varlığı keyif veriyor.

Philips TV'ler ile ilgili olarak; artık Hollandalı Philips'e ait olmadığını, Çinli bir firmaya satıldığı aklınızda olsun. Bir de Philips'lerde akıllı tv ile ilgili olarak 2 farklı alternatif var; Android TV olanları ve Philips'in kendi sistemi. Tavsiyem, Android'li olanını tercih edin, mesela Disney Plus gibi bazı portallar, Philips'in kendi sisteminde çalışmıyor.

Benim önerim; satın alma sürecinde Sony ve Philips modellerini değerlendirin. Sony biraz daha pahalıdır, ama pişman etmez. Ancak Sony'nin Türkiye'ye belirli büyüklükte, belirli modelleri geliyor. Bu açıdan Philips, daha fazla alternatif sunabilir.

Son olarak; ekran büyüklüğü arttıkça elektrik tüketiminin de arttığını, bu durumun da evinize gelecek elektrik fatura tutarını artıracağını aklınızda tutun. Gereğinden fazla büyük ekran, zaman içinde gözünüzü yoracağı gibi, elektrik tüketimine bağlı olarak her ay ek bir maliyet oluşturacaktır.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj ekdellal » 28 Ara 2023, 14:25

Ambilight özelliği olan Philips alın, TV izlemenin zevkine varın. Evde 55" ve 42" olarak mevcut. Memnuniyet ve tatmin tavan. Şimdi alacak olsam, başka TV bakmam bile, yine alırım, aldırırım. İyi seyirler.

NE2213 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj LynXMaSTeR » 28 Ara 2023, 16:45

amblight konusunda birkaç arkadaşımda test etme imkanı buldum ama bana göre olmadığını anladım.
philips ile lg arasındaki renklerde de fark olabiliyor, aslında ikisi de lg panel ancak philips yazılımından mıdır nedir renkler daha soluk geldi bana.
özellikle vatan, mediamarkt gibi mağazalarda almayı düşündüğüm modellere baktığımda hep lg bi adım daha öndeydi renk canlılığı konusunda.
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj Derici » 29 Ara 2023, 01:35

Yorumlar için teşekkürler
Son olarak 2 tv arasında kaldım.
1. LG UQ75 50 inç 4K Smart TV
14.635 tl
2.LG NANO76 50 inç NanoCell 4K Smart TV
17.000 tl
İkisinin arasındaki tek fark panel!
Yanyana görmediğim için, aradaki görüntü farkını bilmiyorum.
2 tv yede ortalama aynı puan verilmiş lg nin uluslararası sitesinde.
Teknosada grundig markada, her iki panelide görme fırsatım oldu. Arada sanki fark yok gibi idi. 2.365 tl fazla vermenin bir anlamı varmı bilemiyorum.

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fotolar, görüntüyü tam olarak yansıtmayabilir.
Normal ips panel
Resim
NanoCell panel
Resim
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj Altar » 02 Oca 2024, 09:18

netflix yada disney benzeri uygulamalardan dizi film izlemıyorsanız 4k boşuna para vermeyin.Karasal yayınalar da 4k yayın yapan bir kanal yok,Ps oynuyorsanız mantıklı onun dışında o tvlere verilen para bence çok saçma.Full hd bir tv sizin fazlasıyla işinizi görür zaten karasal yayın da hiç bir şekilde kaliteli yayın izleyemezsiniz.

https://www.vatanbilgisayar.com/philips ... icili.html benim evimde bu modelden var .
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj LynXMaSTeR » 04 Oca 2024, 09:27

Altar yazdı:netflix yada disney benzeri uygulamalardan dizi film izlemıyorsanız 4k boşuna para vermeyin.Karasal yayınalar da 4k yayın yapan bir kanal yok,Ps oynuyorsanız mantıklı onun dışında o tvlere verilen para bence çok saçma.Full hd bir tv sizin fazlasıyla işinizi görür zaten karasal yayın da hiç bir şekilde kaliteli yayın izleyemezsiniz.

https://www.vatanbilgisayar.com/philips ... icili.html benim evimde bu modelden var .

hocam 50" ve üzeri tv lerde full hd görüntü çamur gibi olur. 4k yayın yapan trt4k var :)
zaten şu an çoğu tv sahibi karasal yayın izlemiyor, ya uydu ya kablonet ya da dizi/film platformları kullanılıyor.
o yüzden uygun fiyatlı 4k tv almak daha mantıklı bence.
sadece şunu söyleyebilirim, yazılımı için marka bakmaktan ziyade paneli iyi olan ucuz fiyatlı tv alınıp düzgün bi tv box alınabilir.
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj Timsah » 07 Oca 2024, 16:08

Herkes markaya göre yorumlamış bence yanlış.

Her markanın fiyatına göre segmentleri var.

10k para verip tatminkar bir görüntü alamazsınız.Her markada aynı fiyatlar hemen hemen benzer özellik sunuyor.

Önemli olan ne kadar para verip ne kadar özellik ve ürünün arkasında duran firma hizmeti aldığınız.

philips çok önerilmiş ama biraz araştırın en berbat müşteri hizmetleri sunan markadır.

Oyun oynamak için 4k filan alakası yok ekran yakalama hz ile alakası var.Yani 120 hz bir tv almanız lazım.

Normal kanalları izlemek için fazla para vermeyin garanti uzatabildiğiniz ürünün arkasında duran bir marka bakabilirsiniz.
Umut doğar genellikle, her şey umutsuzlaştığında.
Kullanıcı avatarı
Timsah

Mesaj Umutunal » 07 Oca 2024, 19:19

Derici yazdı:Yorumlar için teşekkürler
Son olarak 2 tv arasında kaldım.
1. LG UQ75 50 inç 4K Smart TV
14.635 tl
2.LG NANO76 50 inç NanoCell 4K Smart TV
17.000 tl
İkisinin arasındaki tek fark panel!
Yanyana görmediğim için, aradaki görüntü farkını bilmiyorum.
2 tv yede ortalama aynı puan verilmiş lg nin uluslararası sitesinde.
Teknosada grundig markada, her iki panelide görme fırsatım oldu. Arada sanki fark yok gibi idi. 2.365 tl fazla vermenin bir anlamı varmı bilemiyorum.

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fotolar, görüntüyü tam olarak yansıtmayabilir.
Normal ips panel
Resim
NanoCell panel
Resim

Birincisinin panelinde 6 adet cof var. Arızaya karşı 12 adet olmalı. Bunu eleyelim.
İkinci lg de ise Lg artık nanocel panel üretmiyor. Memnun kalınmadı bu panelden.

Önerim Samsung’un cu 8000/8100 modelleri. Bu model hem 2023 model, hem de görüntü ve karanlık dengesi muazzam
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 115 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners