S覺f覺r Ara癟lar覺m覺z覺 襤nceleyin

Casual - Boating Tarz覺 Ayakkab覺 nerisi

Genel Yaam Stili Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Casual - Boating Tarz覺 Ayakkab覺 nerisi

Mesaj msturan » 15 Eki 2011, 15:25

ncelikle hepinize selamlar arkadalar, 羹stadlar..

u s覺ralar - 癟ok businessman ka癟mamak art覺yla - casual ayakkab覺 arat覺r覺yorum. G羹nl羹k, rahat ama biraz ciddi duracak ayakkab覺 arat覺rmalar覺m neticesinde "boating" ayakkab覺lar覺n覺n tam olarak istediim tarz olduklar覺n覺 anlad覺m, her ne kadar boatingle alakam olmasa da :) Limitim 250 lira. Bu fiyat aral覺覺nda birka癟 marka g繹z羹me 癟arpt覺: sebago, sperry (ya da sperry top-sider), dexter, lumberjack.

Sizlerden ricam, bu markalardan herhangi birini ya da birka癟覺n覺 kulland覺ysan覺z ya da bunlar hakk覺da arkadalar覺n覺zdan duyumunuz varsa yorumlar覺n覺z覺 esirgememeniz. Ayr覺ca T羹rkiye'de bu markalar覺 bulabileceimiz maazalar k覺s覺tl覺 san覺r覺m, 癟ok yer g繹remedim :?

Bilgilerinizi payla覺rsan覺z sevinirim, ben houma giden bir modeli koyay覺m:

http://www.zizigo.com/markalar/sebago/sebago-spinnaker-7

Navy-Yeil, Navy-Kahverengi, Navy-Beyaz, Beyaz kombinasyonlar覺 houma gitti; hemen hemen her markada da benzer modeller ve kombinasyonlar var zaten. Acaba markalar aras覺nda fark var m覺d覺r :roll:

imdiden hepinize teekk羹rler.
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Re: Casual - Boating Tarz覺 Ayakkab覺 nerisi

Mesaj razz » 15 Eki 2011, 15:42

Sebago ve Timberland bu konuda klasiktir.. :champ: Koyu renk taban ve lacivert/kahve kombinasyonlar覺 ahsi favorimdir.. 8-) Dexter'覺n burun ve yan k覺s覺mlar覺nda yer alan ve 癟ift kat g繹r羹nt羹s羹 veren detay覺n覺 beenmem o bak覺mdan tercih etmem.. Lumberjack de kulland覺m ancak yukar覺daki iki marka kadar uzun dayanmad覺覺n覺 s繹yleyebilirim.. Bunun yan覺nda Nike ve Adidas'覺n da baz覺 boating modelleri mevcut, eer amblemler ciddiyet konusunda sorun yaratmayacaksa -Sebago ve/veya Timberland'e g繹re 1/2 fiyat fark覺 bonusuyla;)- tercih edilebilir :thumbup:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj asymptote » 15 Eki 2011, 15:48

Ben Hammerjack kullan覺yorum (san覺r覺m lumberjack' 覺n 癟akmas覺 oluyor :D) gayet memnunum. Uzun 繹m羹rl羹 bilemem (6 ayd覺r kullan覺yorum) ama rahatl覺k ve konfor bak覺m覺ndan tatmin edici olduunu s繹yleyebilirim.
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj apesen » 15 Eki 2011, 15:53

TR standartlar覺n覺n 羹zerinde bir ayak numaras覺na sahip olduumdan, ve T羹rkiye'de en rahat bulunan b羹y羹k numara ayakkab覺lardan biri olduundan bug羹ne kadar 癟ok癟a sebago kulland覺m, rahatl覺覺 ve dayan覺kl覺l覺覺 tart覺覺lmaz.kesinlikle tavsiye ederim, Razz'覺n s繹yledii gibi Nike ve Adidas'覺n da b繹yle modelleri mevcut ama, Sebago dayan覺kl覺l覺kta kesinlikle d繹ver :)
Do more of what makes you happy, so buy another new watch ;o)
Kullan覺c覺 avatar覺
apesen

Ya: 41
Kay覺t: 20 Tem 2011, 17:58

Mesaj herofb » 15 Eki 2011, 16:24

Bence 3-5 fazla verilip timberland al覺nmal覺 , san覺r覺m 15 y覺ld覺r her 3 sezonda bir yenileyerek tamamen ayn覺 modeli kullan覺yorum bu arada ben pek iyi ayakkab覺 kullanam覺yorum d羹zg羹n basan ve benim gibi durmadan aya覺n覺n burnunu carpmayan biri rahatl覺kla 5 y覺l kullan覺r
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 43
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj msturan » 15 Eki 2011, 16:42

ncelikle hepinize cevaplar覺n覺z i癟in teekk羹rler.

Razz, Timberland hi癟 akl覺ma gelmemiti asl覺nda, onu da arat覺ray覺m biraz. Onun d覺覺nda sperry hakk覺nda ne diyeceksin? Ne kadar zorlad覺ysam da T羹rkiye'de geni sperry yelpazesi bulunduran bir yer g繹rmedim :roll: Dexter'in burun ve yan k覺sm覺nda bahsettiin eyi tam olarak anlamad覺m asl覺nda, g繹r羹nt羹leri birebir ayn覺 gibi gelmiti bana :? Nike ve Adidas i癟in google g繹rseller arac覺l覺覺yla yapt覺覺m arat覺rma sonucunda biraz spor olduklar覺n覺 d羹羹n羹yorum.. Yani biraz yerden y羹ksekler ve bu da spor bir hava kat覺yor gibi; keza ben boating ayakkab覺lar覺n覺 o engin, munis halleri i癟in sevdim :D

asymptote, Hammerjack'in boating modelleri hakk覺nda pek bilgiye ulaamad覺m asl覺nda, nereden ulaabilirim? :?

apesen, T羹rkiye'de sebago'yu bulabileceim yerler nereler peki? G繹rerek karar vermek daha mant覺kl覺 olacakt覺r gibi..

herojd, Timberland'覺 hemen arat覺rmaya bal覺yorum, Razz ilk s繹ylemiti ama sen de b繹yle yaz覺nca heycanland覺m :o
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Mesaj Frax » 15 Eki 2011, 17:17

Razz'覺n bahsettii Navigator serisindeki y羹kseklik hissi. Sebago'ya g繹re daha y羹ksek ve kal覺n duruyor ayakkab覺.

Resim

Ben de bu tarz ayakkab覺 kullanan birisi olarak Sebago'yu 繹neririm ancak rahatl覺k konusunda ve k覺 artlar覺 g繹z 繹n羹ne al覺nd覺覺nda Dexter'da olduk癟a mant覺kl覺 oluyor 癟羹nk羹 Sebago bu mevsime hi癟 uygun deil dier markalara g繹re olduk癟a bas覺k ve al癟ak, Dexter k覺smen kurtar覺yor. Bunun d覺覺nda yerli 羹retimlerde Togo, 襤nci vs. benzer modelleri 癟覺kar覺yor, onlar覺n da kaliteleri bence iyi. Bu tarz ayakkab覺lardan neredeyse her markay覺 kulland覺m ve bence aralar覺nda 繹yle b羹y羹k bir fark yok, 1 Sebago fiyat覺na 2 Togo da al覺nabilir indirim d繹neminde. :thumbup:

Sebago, Timberland Deriden ve Marka Park maazalar覺nda bulunuyor. Deriden'i pek tercih etmem ayn覺 modelleri eski sezon yeni sezon ayr覺m覺 yaparak s羹rekli kaz覺klama mant覺覺 g羹derler. Marka Park standart fiyat sunar, bana daha mant覺kl覺 gelir.
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj msturan » 15 Eki 2011, 17:57

Teekk羹rler Frax. Togo ve 襤nci'ye bakaca覺m.. Kafam 癟ok kar覺t覺 bir s羹r羹 model, marka, renk var :D
Bu arada zaten halihaz覺rda tamamen kahverengi s羹et bir greyder'im olduu i癟in san覺r覺m alaca覺m renk kahverengi olmayacak, her ne kadar dexter'in g繹sterdiin modeli beni boating ayakkab覺lar覺na y繹nlendiren ey olsa da :D.

Yakla覺k 3-4 saattir 6-7 sekmede birden s羹rd羹rd羹羹m arat覺rma sonucunda, imdilik az 癟ok dexter, sebago ve sperry'nin baz覺 renk kombinasyonlar覺na karar vermek kald覺. Renk d覺覺nda markalar覺n kaliteleri aras覺nda b羹y羹k bir fark olmad覺覺n覺 s繹ylediniz zaten..

Aa覺ya farkl覺 internet sitelerinden al覺nm覺 bir ka癟 model koyuyorum, bunlar marka olarak deil de daha 癟ok renk kombinasyonu olarak temsili asl覺nda.. Sadece son verdiim Sperry linki model olarak g繹z 繹n羹ne al覺nmas覺n覺 istediim bir ayakkab覺.. 350 liral覺k fiyat覺na ramen bu modelin ayr覺nt覺lar覺 ger癟ekten houma gitti... Yorumlar覺n覺z覺 alabilir miyim renkler ve son model hakk覺nda?

Edit: Bu arada 癟ounlukla kot pantolon giyiyorum.

http://www.markapark.com/pinfo.asp?pid=1230

http://www.orijinalmarka.com/urun_detay.asp?grup_no=0&urun_no=4134&dil=1&folder=anasayfa

http://www.zizigo.com/markalar/sebago/sebago-spinnaker-7

http://www.pabbuc.com/dexter_navigator_619_beyaz_2k

Bu da Sperry modeli;
http://www.dogaspor.net/SPERRY-TOP-SIDER-GOLD-CUP-AYAKKABI,PR-9607.html
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Sonraki

D繹n TSF Yaam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: gargamell, Google [Bot] ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners