Laptop/Desktop

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Laptop/Desktop

Mesaj Clk » 13 Ara 2009, 11:45

Arkadaslar merhaba,

günümüz sartlarinda bilgisayar kullanmadan is görenimiz neredeyse yok denecek kadar az. En azindan bu forumda fikir beyan etmenin yolu bile klavyeden geciyor. Bu nedenle hepimiz kullandigimiz bilgisayarlarin özelliklerini burada paylasabilirsek, alternatif ürün arayan arkadaslara yardimci olmus olacagimizi düsünüyorum.

Acilisi yapayim.

Isim geregi laptop kullanmak zorundayim. Kullanmis oldugum makineler

Sony Vaio VGN-41ZF/B ( http://www.sony.co.uk/product/vn-aw-series/vgn-aw41zf-b )
Sony Vaio VGN AR21M ( http://uk.shopping.com/xPO-Sony-SONY-VA ... E-TV-TUNER )
HP Compaq nx7010

HP nx7010 ikinci elde düsük fiyat ile bulunabilecek ancak performans olarak normal kullanicilara yeterli olan bir makine. Ben 5 senedir kullaniyorum ve hicbir problem ile karsilasmadim. Tek yapmaniz gereken makineye uygun RAM bulup kapasitesini arttirmaniz.

Sony Vaio AR21M 3 yasinda olmasina ragmen halen piyasada ki bir cok makineyi cebinden cikartabilecek bir makine. Ozelliklerini veren linki ekledim. Eger evde bagimsiz bir media center ihtiyaciniz var ise bu makine size blue-ray haric her türlü özelligi sunacaktir. Stand alone tv baglantisi ise bilgisayarin en güzel özelliklerinden bir tanesi.

Sony Vaio VGN-41ZF/B bana kalirsa bugun ki teknolojinin en üst noktalarindan bir tanesi. 1920x1080 cozunurluk ile full HD X-black 18,4" LCD ve blue-ray özelligi, hdmi üzerinden tv baglantisi ve surround sound (inanilmaz ama gercekten laptoptan surround ses cikiyor) isin yaninda eglenceyi doruk noktaya cikartan özellikler.

2,8 Ghz Centrino Duo, 6 Mb cache ve 4 gb ram 1 terrabyte'lik hard disk ile sizi hizin doruk noktasina cikartiyor.

Fiyat/Performans olarak bu üc makineden tavsiye edecegim, AR21M olacaktir. Iyi kullanilmis bir makine ile hem 17" lik bir televizyonunuz, hem islerinizi cabuk halledebileceginiz hizli bir makineniz, hem de bir media centeriniz olacaktir.

Saygilarimla
CLK
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Laptop/Desktop

Mesaj Clk » 13 Ara 2009, 13:53

Belli bir butce var mi?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj alltomatic » 14 Ara 2009, 22:44

Eski kasa toshiba L10 sanırım rami arttırdım sadece 1gb.(kullanıyorum).internet hızı artmadığı sürece bilgisayarın önemi yok sanırım.(işlemci ram önemli ama otomatik bir bilgisayar olsa yok demezdim).bu forumda da resimler sürekli açıldığı için ekran kartıda belki önemli olabilir.en az 1 gb olması fena olmaz.(harici)
Kullanıcı avatarı
alltomatic

Mesaj promise1907 » 21 Oca 2010, 08:02

tag heuer in lap top çıkarmasını bekliyorum :D

cep telefonunu gördük çok şükür, onu da görürüz sanırım...
Kullanıcı avatarı
promise1907

Mesaj Clk » 21 Oca 2010, 10:10

Promise, birde Ulysse Nardin Chairman'e göz at derim. Eger mekanik saat kavramini cep telefonunda yasamak isteyen var ise, bu telefondan daha iyi bir cözüm olamaz diyorum...

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 21 Oca 2010, 18:11

Dün bende 2010 kataloglardan birinde gördüm, 1846 tane üretilmiş limited edition. WM bazlı smartphone.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 21 Oca 2010, 18:46

Fiyat ile ilgili bir bilgi var mi?
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 21 Oca 2010, 19:17

Reklam olarak vardı, fiyat bilgisi yoktu katalogda ama nette bir yazıda söyle denmiş mart 2009 da. "The official price is in Euro, depends on different model it range from EUR 15k ~ 25k..." Bu arada reklamda sitesi varmış, adresi ekliyorum. Pre-order durumda sadece ama çok modeli varmış seride. WM bazlı değilmiş smartphonelar Google Android sistemli imiş. Daha önce WM bazlı çıkacağı gibi düşünceler vardı. Fiyat çok yüksek tabii, prestij manasında bir telefon yoksa çok daha iyi bir HTC Android vb $ 1000 US civarına alınır.

http://www.uncells.com/

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners