1500 TL. Bütçe Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 1500 TL. Bütçe Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Mesaj Archezia » 18 Ara 2011, 18:43

Cengiz abi konunu kullanacağım ama ekstra konuya gerek yok diye düşündüm, kusura bakma. Hazır konu varken eğer kullananlar varsa fikirlerini alayım buradan dedim.

Şimdi arkadaşlar bana böyle cayır cuyur bi laptop lazım yüksek performanslı. Ama aynı zamanda ısınma derdi olmasın, sağlam olsun bana dayansın ve servisi iyi olsun istiyorum. Sony alacağım gibi alttaki ikisinden biri, ikincisi 3D ama ne kadar iyi test edememedim henüz.
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/sony-f23s1eb-f23s1eb-core-i7-2670qm-22ghz-8gb-750gb-164-dvdrwbr-2gb-gt540m-bt-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57700
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/sony-f21z1ebi-f21z1ebi-core-i7-2630qm-20ghz-8gb-640gb-16-dvdrwbr-1gb-gt540m-bt-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54240

Herneyse, diğer düşündüğüm model de Dell XPS serisi. Ancak onun bunlara yakın konfigürasyonda modelini göremedim. Bu konuda fikri olan ve hatta kullanıcı olanlardan tavsiye bekliyorum. İncelik, güzellik vs. önemli değil. Dell XPS'lerdeki JBL ses sistemi gibi şeyler de önemli değil.(Sony 3D güzelse fena olmaz ama :) ) Laptop oyun için de değil ama performansının iyi olması lazım bayaa. Eyyorlamalarınızı bekliyorum.

Sincerely...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj mlm » 18 Ara 2011, 18:55

Farukcum, don't make it problem.. ;)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj asymptote » 18 Ara 2011, 19:01

Sony ler güzel. Benzer konfigürasyonda XPS var gözünden kaçmıştır belki şuna baktın mı?:
http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-xps-15z-intel-core-i7-2620m-27ghz-8gb-750gb-15-tasinabilir-bilgisayar-g62p87/productDetails.aspx?productId=bd761017&categoryId=98
Son iki ürünmüş elini çabık tut alacaksan :)
Dell servisi her zaman daha iyidir, bunu da dikkate alacağını düşünüyorum.. Inspironlar da iyidir, şimdi konfigürasyonları düşmüş mü ne bir zamanlar canvardılar :)

Archezia yazdı:Laptop oyun için de değil ama performansının iyi olması lazım bayaa. Eyyorlamalarınızı bekliyorum.

Crypto mu çalışıyorsun Archie? Pentagonda yenilikler var mı? :D

Best Regards..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Archezia » 18 Ara 2011, 19:08

Eyvallah Cengiz abim :thumbup: :)
asymptote yazdı:Sony ler güzel. Benzer konfigürasyonda XPS var gözünden kaçmıştır belki şuna baktın mı?:
http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-xps-15z-intel-core-i7-2620m-27ghz-8gb-750gb-15-tasinabilir-bilgisayar-g62p87/productDetails.aspx?productId=bd761017&categoryId=98
Son iki ürünmüş elini çabık tut alacaksan :)
Dell servisi her zaman daha iyidir, bunu da dikkate alacağını düşünüyorum.. Inspironlar da iyidir, şimdi konfigürasyonları düşmüş mü ne bir zamanlar canvardılar :)

Archezia yazdı:Laptop oyun için de değil ama performansının iyi olması lazım bayaa. Eyyorlamalarınızı bekliyorum.

Crypto mu çalışıyorsun Archie? Pentagonda yenilikler var mı? :D

Best Regards..

Sağol asypmtoye. Dell'i zaten servisi için düşünüyorum. Ama o laptop'un işlemcisi istediğim düzeyde değil, L2 ve L3 cacheler yarı yarıya neredeyse mesela. Test sonuçlarında da fark var.

Crypto dersi alıyorum da bu onunla alakalı değil :D Büyük proje var hocam sağlam sistem lazım :lol:
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Thevenin » 18 Ara 2011, 19:24

Bu performans olayini cok karistirdilar reyiz. Simdilik eyyorlamam bu kadar.
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Clk » 18 Ara 2011, 22:04

Ben yaklasik 2,5 senedir Sony Vaio AW serie 2,8 GHz / 6 GB RAM / 500 GB HDD / 20" Full HD Screen / Nvidia Geforce 9600 / Blu-ray/DVD/CD writer /Dolby Digital Surround kullaniyorum. Performans tek kelime ile sasirtici. 2,5 sene olmasina ragmen halen ilk günki performans ile calisiyor. Photohop yanina Autocad onun yanina 20 tane web sayfasi, ek olarak itunes v.b. aslinda isime yaramayan ne varsa birlikte acmama ragmen daha bir kere kitlendi diye bilgisayari resetlemisligim yok... Tatilden döndügümden beri de daha bilgisayari bir kere bile kapatmadim.

Yalniz isinma problemi demissin... Vaio'ya cok yüklendigin zaman cayir cayir yaniyor onu söyleyeyim :D

Eger bütce problemi yoksa olabilecek en yüksek konfigurasyonu al derim. Fiyat farkini sonuna kadar geri ödüyor ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj asymptote » 18 Ara 2011, 22:25

Clk 2,5 sene önce iyi sistem toplamışsın, tebrikler.. :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Archezia » 18 Ara 2011, 23:50

Clk yazdı:Ben yaklasik 2,5 senedir Sony Vaio AW serie 2,8 GHz / 6 GB RAM / 500 GB HDD / 20" Full HD Screen / Nvidia Geforce 9600 / Blu-ray/DVD/CD writer /Dolby Digital Surround kullaniyorum. Performans tek kelime ile sasirtici. 2,5 sene olmasina ragmen halen ilk günki performans ile calisiyor. Photohop yanina Autocad onun yanina 20 tane web sayfasi, ek olarak itunes v.b. aslinda isime yaramayan ne varsa birlikte acmama ragmen daha bir kere kitlendi diye bilgisayari resetlemisligim yok... Tatilden döndügümden beri de daha bilgisayari bir kere bile kapatmadim.

Yalniz isinma problemi demissin... Vaio'ya cok yüklendigin zaman cayir cayir yaniyor onu söyleyeyim :D

Eger bütce problemi yoksa olabilecek en yüksek konfigurasyonu al derim. Fiyat farkini sonuna kadar geri ödüyor ;)

Duymak istediğim şeyler söylemişsin Clk :thumbup: Zaten olabildiği kadar iyi birşey almam lazım ama 2670QM üstü birşey göremedim zaten Türkiye'de. Sanırım Vaio alacağım ama önce şu 3D ekranını bir denemem görüp 3D veya düz karar vermem lazım. Bugün gittim Vaio bayiine ellerinde yokmuş başka yerde bulup deneyeceğim artık. Ama yine de fikirlere açığım.

Bu arada Clk o sendeki laptop değilmiş artık canım 20" nedir :lol::lol::lol:
Kullanıcı avatarı
Archezia

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners