Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Mesaj Ahbob » 05 May 2012, 21:45

Arkadaslar, agabeyler, ustadlar;

Masaustu bilgisayarimi emekliye cikarali cok oldu. Malum bu sene universite sinavi nedeniyle de yeni bir makine arayisina girmek icin acele etmedim ve sonunda bekledigim an geldi catti. Seneye (umarim) universiteye gidecegim ve ihtiyac duyacagimi dusundugumden dizustu bilgisayar almak istiyorum. Bilgisayarla yaptiklarim cogu zaman oyun ve filmden ibaret. Bu yuzden torrent en cok kullandigim programlarin basinda gelir. Oncelikli olarak merak ettigim sey Macbook Pro'lar. Daha once hic Mac kullanmadim, etrafimda da Mac kullanan kimse yok. Bu yuzden cok yabanciyim. Internette kullananlarin cok memnun olduguna dair cok yorumlar okudum ama aklimdaki soru isaretleri bitmedi. Bahsettigim Macbook Z0NMQ modeli. Beni Macbook'a ceken en buyuk etken virus riskini en aza indirgemesi. Ozellikle Macbook ile ilgili yorumlar olmak uzere tavsiye ve onerilerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Re: Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Mesaj Baran » 05 May 2012, 23:47

Ofise 3 tane Asus aldık tanesi 800tl civarında bir fiyata pek anlamam ama gayet yeterli geldi bana.Onun dışında butce rahatsa Sony Vaıo tercih edebilirsin evde kullanıyorum memnunum.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Ahbob » 06 May 2012, 16:39

Sony kendimi bildim bileli nedense bana itici geliyor. Bugun hatta suanda biraz bakindim fiyat olarak akranlarinin baya uzerinde. Macbook'u da inceledim. Zaten o baska bir boyuta ait. Benim adima tek negatif yani tecrubesiz olmam. Bu yuzden bu konuda tecrubeli arkadaslar; yorumlarinizi esirgemeyin lutfen. 
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj drk » 06 May 2012, 16:48

Mac'i çözersin zamanla ;) Öte yanda oyun için sıkıntı mac.(üniversiteye geldin hala ne oyunu demek istiyorum ama tepki alabilirim, demiyorum :D) Film ve dizi için işletim sisteminden çok ekran özellikleri önemli olan.

Gene olarak windows için kullandığım bilgisayarlar arasında sony 1 numara, 2. ise dell. Hayatımda toshiba kadar berbat bir bilgisayar görmedim yada benim şanssızlığımdır belkide.

Mac alırsan da amerikadan almak en iyisi, burdaki ucuzlar çok eski teknoloji ve biliyorsun parçalar göz açıp kapatma hızında yenileniyor, güncelleniyor.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj mucadeleci » 06 May 2012, 16:48

ahbob yazdı:Sony kendimi bildim bileli nedense bana itici geliyor. Bugun hatta suanda biraz bakindim fiyat olarak akranlarinin baya uzerinde. Macbook'u da inceledim. Zaten o baska bir boyuta ait. Benim adima tek negatif yani tecrubesiz olmam. Bu yuzden bu konuda tecrubeli arkadaslar; yorumlarinizi esirgemeyin lutfen. 

Ben bilgisayar kullanmaya (commodore ve amiga'yı saymazsak) Mac ile başladım ve mac in performansını başka hiçbir bilgisayarda bugüne kadar göremedim, yıllardır Mac dışında çeşitli markalarda pc edindim (maddi nedenlerle) ama ilk fırsatta Macbook a dönüş yapacağım, nasipse sıradaki bilgisayarım Mac olacak. Eğer yeterli bütçe varsa kesinlikle Macbook tavsiye ediyorum, fiyatı pahalı ama uzun vadede diğer pc ler ile aynı hesaba gelmiş oluyor, kalite duygusunu yaşamak ve effektif kullanımın size getirdikleri ise yanınıza kâr kalıyor.
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj asymptote » 06 May 2012, 16:56

Ben Dell kullanıyorum, çok memnunum. Diğer markaları bilmiyorum ama Dell' in servisi çok iyi. Benim bilgisayarın fanı bozulmuştu(1.5 metreden yere düşürdüğüm için) garanti kapsamında olduğundan telefonla aradım durumu bildirdim, ertesi gün çalıştığım yere gelip hiç bir ücret almadan fanı ve soğutucu bloku değiştirdiler. Asus kullanan arkadaşlar da genelde memnunlar.
Mac alırsanız uygulama ve oyun desteği çok fazla yok. Virüsleri dert etmeyin bu arada "Avira Internet Security" hakkından geliyor hepsinin :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj fsinan » 06 May 2012, 17:43

Burda sayilan markalarin hepsini kullandim cesitli zamanlarda. Pc ve mac ayrimi disinda diger tum markalarin model ve serisi onemli. Cok iyi bir PB'yi kotu bir Sony'ye tercih ederim. Marka imaji hicbirsey, testleri ve servis agini inceleyin. Su anda bir PB kullaniyorum, cooook basarili.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj aokyy » 06 May 2012, 17:53

Apple ürünleri kalite yönünden gerçekten çok üst düzeydedir. Çok uzun süre stabil çalışır ve insanı asla rahatsız etmez. Aynı kalitede benzer ürünleri kolay kolay bulamazsın. Alışkanlık meselesi kolay mesele. İnsan zaten her şeye alışıyor. Markanın dezavantajlarına gelince fiyatı yüksek. Şirket stratejisi insanları kendi tekelinde tutmak üzerine işliyor. Yani bir Apple ürünü alırsanız, diğer ürünlerinizin, aparatlarınızın, aksesuarlarınızın, yazılımlarınızın tamamı yine bu marka ile alakalı olmak durumunda. Bilgisayarları için çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim ama markanın diğer ürünleri insanın bağımsızlığını elinden alıyor. Ben bu yüzden Apple ürünleri kullanımına kendi adıma karşıyım. Hiç almadım, almayacağım. Başta da söylediğim gibi, oldukça kalitelidir. Bunu da takdir ederim.

Diğer markalar hakkında konuşacak olursak en beğendiğim marka açık ara Asus'tur. Kalitesi tartışılmazdır. Batarya yönetimi konusunda benim gördüğüm en iyi markadır. Ayrıca çok sevdiğim özelliklerinden bir tanesi de gerçekten neredeyse hiç ısınma yapmıyor alet.

Dell, Packard Bell ve MSI markalarını da tavsiye ederim. Çok güzel ürünleri var. Son yıllarda Samsung da büyük atak yaptı ve piyasayı kendi lehine doğru çevirmeye başladı. Kullanıcıları genellikle memnun.

Bilgisayar alımında önceliklerin belirlenmesi önemli bir husustur. Bilgisayar ne maksatlı kullanılacak? Oyun? sadece film, dizi, müzik, internet? Bu sorular yanıtlandıktan sonra daha rahat bir seçim yapılacaktır. Benim seçimim bayağı sıkıntılı olmuştu mesela. Çünkü çok şeye bakmıştım. Misal olarak paylaşımlı ekran kartı istememiştim. Orta seviye bir ekran kartı bakınıyordum. Aldığım bilgisayarın tasarımına da bakıyordum. 13.3" 'ten daha büyük olmamasını istiyordum. Arka tarafında herhangibir girişinin olmaması isteğimdi. Bunun yanında tuşların klavye üzerimdeki yerleşimi de benim için önemliydi. Misal delete tuşunun sağ üst köşede olması gerekiyordu onun altında ise sırasıyla home, page up, page down ve end tuşlarının bulunması gerekiyordu. Yön tuşlarının küçük olmaması ve üzerinde fonksiyon özelliğinin bulunmamasını istiyordum. Biraz fazla şey istiyordum ama istediğimi buldum. Önemli olan ihtiyaçların ve isteklerin belirlenmesi. Gerisi kolay. Piyasada dünya kadar bilgisayar var.
En son aokyy tarafından 06 May 2012, 18:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
aokyy

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners