Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

1.000 TL Bütçeli Cep Telefonu Tavsiyesi

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

1.000 TL Bütçeli Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj Archimed » 03 Tem 2012, 15:11

Değerli arkadaşlar,

Öncelikle bu konuyu doğru başlık altında açıp açmadığıma emin değilim.

Yakın zamanda cep telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Ancak 1.000 TL'den fazla bir rakam ödemek istemiyorum. Pİyasada çok model olunca karar vermesi de kolay olmuyor.

Telefonu konuşmak, sabahları alarm özelliğinden yararlanmak, sms almak/atmak, e-maillerime ulaşmak ve bazı bankacılık uygulamaları için kullanacağım. Bilgisayar gibi çok yoğun kullanmayacağım. Ancak bütün eşyalarımda olduğu gibi; cep telefonunda da estetik ve görüntüye takıklığım var. Telefonun ekranının ve kasasının kolay kolay çizilmemesi gerekiyor. Gerçi düzgün kullanmaya çalışıyorum, ama halen kullandığım Nokia'daki çizikler gözüme batıyor. Ayrıca eski model hesap makineleri gibi kocaman telefonları da sevmiyorum.

Hali hazırda Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy W, Iphone 3GS ve Sony Xperia Neo V arasında kararsız kaldım. Beğeni ve tecrübeleriniz ışığında tavsiyeniz ne olur? Galaxy W'nin teknik özellikleri, Galaxy Ace'e göre daha iyi, ancak Galaxy Ace'in tasarımı ve kasası aradığıma daha yakın. Iphone 3GS de teknik özellikler açısından eski kalsa da, anladığım kadarıyla işimi görecek sorunsuz bir makine. Bazı forumlarda da Xperia öne çıkıyor, ancak albenisi yok.

Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Re: Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj asymptote » 03 Tem 2012, 15:13

Al bir Galaxy S2 bitsin.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj MrNoble » 03 Tem 2012, 15:22

Samsung Galaxy S2 veya S3 alabilirsin harikulade telefonlar her ikiside.Ama ben S2 yi daha çok seviyorum ve tavsiyede ederim.
Kullanıcı avatarı
MrNoble

Mesaj drk » 03 Tem 2012, 15:33

S3 2000tl civarı, S2nin de 1000tl altı olmadığını biliyorum. Iphone 3gs kesinlikle almayın, çok eskidi artık. Tasarımdan çok özelliğe önem vermenizi tavsiye ederim. Ne olursa olsun birkaç ay sonra telefonunuz eski teknoloji olacağından alabildiğiniz daha yüksek özellikli telefonu almanız daha mantıklı.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj bavyerablue » 03 Tem 2012, 15:38

Merhaba;
Ben Motorola Atrix kullanıyorum. Fiyat/performans açısından gayet başarılı diyebilirim.

Teknik özellikleri Ace, W, Neo V ve 3GS den daha iyi. Ama Iphone da sorunsuzluğu ile ünlü malum.

Benim tek çekincem distribütör probleminden ötürü olası arızalarda problem yaşamaktı ancak bunu gözardı ettim. 3 ay önce almıştım, o zaman Motorola'nın başka modeli yoktu Türkiye'de ama bu aralar bir kaç yeni model gelmiş galiba. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Hatta o zaman istediğim fakat olmadığı için alamadığım Defy modeline bakabilirsiniz. Teknik olarak Atrix in gerisinde ama suya-darbeye dayanıklı (haftada 2-3 kere aleti düşürüyorsanız benim gibi önemli bir özellik bence ;) )

Not: Telefon için kapak vs. aksesuar bulmak zor olabiliyor. Türkiye'ye belli bir kaç yan sanayi aksesuar getiriyorlar.
Kullanıcı avatarı
bavyerablue

Mesaj msturan » 03 Tem 2012, 15:40

Sony Ericsson'un ekran teknolojisini bilmiyorum ama Samsung (sanırım belirttiğin modellerde de mevcut) gorilla ekran kullanıyor ki bu, hayli dayanıklı bir ekran.. Gorilla ekran testleri youtube'da mevcut zaten, taş gibi ekran maşallah :) Eğer ufak, işimi görsün, ekranı da çizilmesin diyorsan vereyim benim Wave'i sana :D

Şaka bir yana, ben bu özelliklere bakıyor olsaydım, ciddi ciddi Samsung ürün gamını inceler ama yine de gider iPhone alırdım sanırım :roll: iPhone 3gs kullanmadım ama sanırım cam, çizilmelere bir Samsung camı kadar dayanıklı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Not: Galaxy W'de Gorilla Glass yokmuş, ama Ace'de varmış anladığım kadarıyla :roll: Var diyen de var, yok diyen de; Ace için :)
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj mlm » 03 Tem 2012, 15:40

asymptote yazdı:Al bir Galaxy S2 bitsin.. ;)

+1

Bu fiyata en iyi alternatif gibi duruyor..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj drk » 03 Tem 2012, 16:03

1000TL'ye S2 var mı?
Kullanıcı avatarı
drk

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners