Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Rus Saatleri Hakk覺nda Bilgilere Ulaabileceiniz B繹l羹m

Re: Sovyet / Rus Saat Dan覺ma Masas覺

Mesaj delimustafa » 30 Haz 2022, 20:54

Kakefe yazd覺:
delimustafa yazd覺:Beyler aalar bir saat almak 羹zereyim siz iyi bilen dostlara dan覺mak istedim. Saat epey temiz ve fiyat覺 uygun g繹r羹n羹yor. Otomatik scuba dude i癟in iyi fiyat(1000 tl) bulduumu d羹羹n羹yorum. Bu saatin kasa modeli tam olarak nedir ? Saat otomatik midir ? Bir de bir forumda bana bu saatin kay覺覺 癟覺kmaz baka kay覺 kullanamazs覺n bunda dedi. Bunun doruluu var m覺d覺r ? bu 3 sorumun cevab覺n覺 istiyorum sizlerden :D

https://prnt.sc/4y2J-YDT-Qal

https://prnt.sc/mq1XQh8LxyGC

amphibia 960 kasa .. otomatik . bilezik cikar.. ama kayisla kullanmak icin ozel bir ara bakla alinmasi gerekir. linki asagida.

https://meranom.com/ru/amphibian-classic/bracelets/first-strap-links-on-96-case-18mm-neptune.html

Peki hocam bu tarz bir saate 1000 lira iyi bir fiyat m覺 ?
Kullan覺c覺 avatar覺
delimustafa

Ya: 28
Kay覺t: 11 Au 2017, 23:19

Mesaj Kakefe » 01 Tem 2022, 10:44

tr deki fiyatlara cok hakim degilim maalesef

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Kakefe

Ya: 50
Kay覺t: 21 Nis 2013, 15:06

Mesaj CptOz » 01 Tem 2022, 13:08

''delimustafa'' s覺f覺r vostok amphibianlar u an yakla覺k Meranomda bile 100$ civar覺. Fiyat bence 2. el bir vostok i癟in eer sorunu yok ve temiz bir saat ise uygun say覺labilir...

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj MehmetCihan » 12 Kas 2022, 21:00

Herkese sevgiler sayg覺lar. Rus yap覺m覺 saatlere yeni merak sard覺m ve ufak tefek toplamaya balad覺m.
Maddi deere yada sonra satarken para kazan覺r m覺y覺m olay覺na tak覺lmadan sadece koluma tak覺nca bana verdii hazz覺n peinde olan birisiyim.
Fakat mekanik saatlerin bak覺m覺 onar覺m覺 iine hobi olarak girdikten sonra 繹zellikle makinelere 癟ok daha ilgi duyuyorum.
Vostok markas覺na da 癟ok yabanc覺y覺m. Fotoraftaki saat hakk覺nda bilgi almak isterim. Mesela bu saatlerin ger癟ek su ge癟irmezlikleri nedir. Ka癟 atmosfer bas覺nca dayan覺yor. Bu saat vidal覺 tepe. Yine bu saatin i癟in tepenin iki konumunda olmas覺n覺n sebebi nedir.
Bu saat 2209 vostok kalibre ve farkl覺 繹zellikleri olan bir makinesi var.
Yorumlar i癟in teekk羹rler.
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetCihan

Kay覺t: 17 Oca 2022, 09:48

Mesaj SelAc » 12 Kas 2022, 23:26

Saatiniz eski model bir Vostok. Contalar覺 salam ise Amphibian modelleri 200 metre 20atm. Komandirskie modeller 100m 10 atm dir. Bu saat komandirskie muhtemelen. Ancak contalar覺 eskimi olabilir. Deitirilirse daha g羹venli olur. Tepenin konumu konfor ama癟l覺 bir tercihtir. Mekanizma 繹yle 羹st d羹zey bir mekanizma deildir. Kurmal覺, dayan覺kl覺, tamiri ve bak覺m覺 nispeten daha kolayd覺r. Fiyat覺 en uygun mekanik saatlerdendir.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj Heesh » 13 Kas 2022, 23:20

Bir videoda 600 metreden fazla bas覺nca dayand覺覺n覺 g繹rd羹m Vostok amp lar覺n :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

Mesaj SelAc » 14 Kas 2022, 01:15

Dorudur. O videoyu ben de izledim. Yaln覺z bas覺n癟 testi saat sabitken yap覺l覺yor. Hareketin verecei etki de 繹nemli. Baz覺 saatlerde Swim resist yazar mesela. Saat 羹zerinde yazan bilgi bir standardizasyon bilgisidir. 200 metre ve 羹zeri saatler diver kategorisindedir. Verilen bilgiden daha 羹st deerlere 癟覺k覺labilse de ortalama bir deer yaz覺yorlar. Sat覺la ilgili bir strateji.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj MehmetCihan » 15 Ara 2022, 21:39

Selamlar. G繹rseldeki saati almak isterim fakat Rus saatleri hakk覺nda 癟ok bilgim yok. Vostok marka diye yaz覺lm覺. Fakat kadran覺nda ne marka g繹r羹yorum nede Sovyet mal覺 ibaresi. Makine 羹zerindeki kod doru sadece. Vostok 癟ok farkl覺 g繹r羹n羹mde saatler yapm覺 ve bir standard覺 da yok gibi. Yorum yaparsan覺z sevinirim.

Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetCihan

Kay覺t: 17 Oca 2022, 09:48

ncekiSonraki

D繹n TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners