Vostok Türkiye Distribütörü ?

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Vostok Türkiye Distribütörü ?

Mesaj ronin47 » 20 Kas 2023, 11:19

Merhabalar geçenlerde Instagram'da vostok_tr diye bir hesaba denk geldim. Sayfanın sahibi "Boctok" ve "Komandirskie" markalarının isim haklarının, Türkiye'de kendilerine ait olduğu bilgisini paylaşmışlar. Ancak distribütör olduklarına dair herhangi bi bilgi göremedim. Meranom'da 80-90 dolar (2500TL) bandında, online.vostokinc' de ise 4000-4500 ruble (1400TL) bandında satılan saatleri 4-5 bin TL bandında satıyorlar. Bilgisi veya alışverişi olan var mıdır ?
Mobilis in Mobili
Kullanıcı avatarı
ronin47

Re: Vostok Türkiye Distribütörü ?

Mesaj kucukpetro » 20 Kas 2023, 13:15

ronin47 yazdı:Merhabalar geçenlerde Instagram'da vostok_tr diye bir hesaba denk geldim. Sayfanın sahibi "Boctok" ve "Komandirskie" markalarının isim haklarının, Türkiye'de kendilerine ait olduğu bilgisini paylaşmışlar. Ancak distribütör olduklarına dair herhangi bi bilgi göremedim. Meranom'da 80-90 dolar (2500TL) bandında, online.vostokinc' de ise 4000-4500 ruble (1400TL) bandında satılan saatleri 4-5 bin TL bandında satıyorlar. Bilgisi veya alışverişi olan var mıdır ?
Ben savaşın başladığı dönemde satın alın yaptığımdan yurtdışı alışverişine güvenmeyip kendilerinden bir Radio Room satın almıştım. Instagram sayfası yanında Sahibinden üzerinden de ilanlarına denk gelmek mümkün fakat orada Vostok ismi üzerinden değil şahıs ismi üzerinden satış yapıyorlar. Sorunsuz biçimde yolladılar, iletişim başarılıydı. Saati halen kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
kucukpetro

Mesaj muhammet44 » 20 Kas 2023, 13:53

Merhaba;
Bahsettiğiniz gibi iki markanın da Türkiye'de isim hakları bana ait. Tescilleri yapılmış durumda. Distribütörlük kısmına gelirsek firma ile görüşülerek tüm konularda anlaşıldı fakat saatler için gelen ek gümrük vergisi ile konu bir süre daha askıya alınmış durumda.
Bahsettiğiniz sitelerden alım tabi ki yapılabilir fakat orada yazan tutarlar saatin fiyatı gümrük vergisi kargo v.b. giderler olmadan.

Müşterimizin direk yorumunu yazıyorum buraya umarım açıklayıcı olur;
"Ben daha önce alışveriş yaptım. Memnun kaldım. Dediğiniz tam olarak öyle olmuyor saatte %30 Gümrük ücreti ve kargo eklediginiz zaman fiyat orda yazdığınız fiyatlara yakın bir fiyata geliyor, gümrüğe takılma 1 ay bekleme ve saatte arıza oluştugunda karsinizda muhattap bulamamayı da hesaba katarsak normal diyebilirim"

İstediğiniz yerden alım yapabilirsiniz tabi ki biz sadece satış sonrası destek sağlayabiliyoruz. Fakat gerek meranom ve gerekse vostok.inc bu konunda ne kadar hızlı aksiyon alarak cevap verebilir düşünmekte fayda var.

Sorunuzu açıkladığımı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
muhammet44

Mesaj ronin47 » 21 Kas 2023, 13:00

Bilgilendirme için teşekkkürler.

Ancak bende ithalat yapıyorum ve fiyatlarınızın bana biraz yüksek geldi. İlginiz ve dürüstçe (distribütörlük ile ilgili kısımdan bahsediyorum) sorumu cevapladığınız için teşekkürler. Hayırlı ve bol kazançlar dilerim.
Mobilis in Mobili
Kullanıcı avatarı
ronin47

Mesaj KKarakuş » 22 Kas 2023, 14:51

muhammet44 yazdı:Merhaba;
Bahsettiğiniz gibi iki markanın da Türkiye'de isim hakları bana ait. Tescilleri yapılmış durumda. Distribütörlük kısmına gelirsek firma ile görüşülerek tüm konularda anlaşıldı fakat saatler için gelen ek gümrük vergisi ile konu bir süre daha askıya alınmış durumda.
Bahsettiğiniz sitelerden alım tabi ki yapılabilir fakat orada yazan tutarlar saatin fiyatı gümrük vergisi kargo v.b. giderler olmadan.

"Ben daha önce alışveriş yaptım. Memnun kaldım. Dediğiniz tam olarak öyle olmuyor saatte %30 Gümrük ücreti ve kargo eklediginiz zaman fiyat orda yazdığınız fiyatlara yakın bir fiyata geliyor, gümrüğe takılma 1 ay bekleme ve saatte arıza oluştugunda karsinizda muhattap bulamamayı da hesaba katarsak normal diyebilirim"

İstediğiniz yerden alım yapabilirsiniz tabi ki biz sadece satış sonrası destek sağlayabiliyoruz. Fakat gerek meranom ve gerekse vostok.inc bu konunda ne kadar hızlı aksiyon alarak cevap verebilir düşünmekte fayda var.

Merhaba,

Benim de bu konu başlığı hakkında bilgi sabibi olma isteğim olması vesilesi ile öncelikle bilgilendirmeniz adına kendi adıma teşekkür ederim.

Paylaşmış olduğunuz müşteri yorumunun arkasında durduğunuzu düşünerek; satış sonrası oluşan arıza durumlarındaki yardımlarınız ve yönlendirmeleriniz nasıl olmaktadır ?

Bu konudaki bilgileri de sizlerden rica etmekteyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj muhammet44 » 23 Kas 2023, 01:23

ronin47 yazdı:Bilgilendirme için teşekkkürler.

Ancak bende ithalat yapıyorum ve fiyatlarınızın bana biraz yüksek geldi. İlginiz ve dürüstçe (distribütörlük ile ilgili kısımdan bahsediyorum) sorumu cevapladığınız için teşekkürler. Hayırlı ve bol kazançlar dilerim.

Öncelikle fiyat konusunda düşüncenize saygı duyuyorum.
Distribütörlük için görüşmelerimiz sırasında saatler için ilave gümrük vergisi oranı %45 olarak güncellendi.
Bu oran sonrasında ileride tekrar değerlendirme kararı aldık.
Güncel durumda bile normal gümrük vergisi + ilave gümrük vergisi ve KDV derken konuştuğumuz oran %50 ler civarında.
Distribütörlük kanalı ile yapılan ithalatlarda belirli adetlerde ithalat yapmak zorundayız ve ufak adetler değil.
%50 üzerine ithalat işlemleri ve standart gümrük masraflarını da koyarsanız rakam şuan bahsettiğimiz rakamların bile üzerine gelmiş olacak.
Genel olarak olabildiğince açık bir şekilde durumu açıklamak istedim.
Kullanıcı avatarı
muhammet44

Mesaj muhammet44 » 23 Kas 2023, 01:46

KKarakuş yazdı:

Merhaba,

Benim de bu konu başlığı hakkında bilgi sabibi olma isteğim olması vesilesi ile öncelikle bilgilendirmeniz adına kendi adıma teşekkür ederim.

Paylaşmış olduğunuz müşteri yorumunun arkasında durduğunuzu düşünerek; satış sonrası oluşan arıza durumlarındaki yardımlarınız ve yönlendirmeleriniz nasıl olmaktadır ?

Bu konudaki bilgileri de sizlerden rica etmekteyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Öncelikle arıza durumunu detaylandırmamız gerekiyor.
Fabrikasyon bir arıza oluşursa bu tamamen bizim sorumluluğumuzda olan bir durum örnek olarak saatin kullanım esnasında su alması gibi.
Saatin tüm bakımları ve gerekiyorsa parça değişimi yapılarak hazır halde teslimini sağlıyoruz.
Fakat bahsettiğimiz arıza durumu kullanıcı hatası ise yine arıza tespitini yaparak müşteriye onarım fiyatını iletiyoruz arızanın nedeni ile beraber.
Müşteri dilerse kendi ustasında yaptırabilir.
Bahsettiğim kullanıcı hatası örnek olarak diver modellerde zorlama kaynaklı tij kırılması / tepe kırılması gibi.
Burada şu soru akla gerebilir her müşteri nasıl kullanacağını bilemeyebilir (saatin kurulması ve ayarlanması gibi)
Satış sırasında detaylı olarak saat bazında bu bilgileri aktarıyoruz ( bazı modeller fonksiyonlu olduğu için nasıl ayarlanacağını ve nasıl kullanılacağına kadar)
Ama yine de oluşabilecek arızalarda desteğimizi veriyoruz buradaki en büyük artı müşterinin karşısında yurtiçinde bir muhatapları var.
Fabrikasyon bir hatadan oluşan sorun eğer çözülemeyecek durumda ise ki çok nadir karşılaştım.
Saatin direk değişimini yapıyoruz.
Bu desteğimizi sadece kendi saatlerimiz için değil bireysel olarak yurtdışından alınan saatler içinde yapıyoruz.
Kullanıcı avatarı
muhammet44

Mesaj Oblomov » 29 Kas 2023, 23:47

Bilgilendirme için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Oblomov

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: oguzarc ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners