TSF Comrades / Rus Güzelleri

Rus Saatleri Hakkında Bilgilere Ulaşabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Comrades / Rus Güzelleri

Mesaj CptOz » 09 Mar 2022, 15:06

Ben sadece bezeli sökerek, saati olduğu gibi, kurma kolu sıkılı tuz ruhuna bıraktım. Tabii ki kayış ve pimleri de sökülü olmalı. Bezele ayrıca işlem yaptım. Yaklaşık 3-4 saat tuz ruhunda bırakmak yeterli fakat arada diş fırçası ile hızlanması için fırçaladım. Mutlaka eldiven kullanın ve dikkatli olun. Aslında basit bir işlem ve sonuç iyi oluyor. Saat su geçirmediği için sorun olmaz. Arka kapak ve kurma kolu iyice sıkılı olmalı, cama da zarar gelmez... Tabii ki %100 garanti veremem...

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj EFe1343 » 09 Mar 2022, 18:56

Anladım sağolun watchuseek forumunda görmüştüm. Orada söküyordu. Bezel kasa ve kurma kolunu atmıştı. En son gerekirse haşlanmış yumurta ile patina verebilirsiniz yazıyordu. Benim hatam kurma kolunun kaplaması çıktıktan sonra tekrar atmak oldu. Yoksa tuz ruhunu değiştirince sorunsuzca yaptım gibi. Tuz ruhu olarak da Ernet kullandım ikincisinde. İlki çok iş görmemişti. Reklam gibi oldu ama... şimdi kurma kolu bakıyorum.

CPH2009 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EFe1343

Mesaj SEmre » 11 Mar 2022, 12:26

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
SEmre

Mesaj CptOz » 13 Mar 2022, 13:42

[emoji572][emoji229]Resim

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj EFe1343 » 17 Mar 2022, 11:30

Herkese selamlar

Saate kurma kolu buldum. Kurma kolunu bulmam da yardımcı olan @Ufkynl abime teşekkür ederim.

Saati de dün gece topladım. Sadece kurma kolu ile kasası arasında bir renk farkı oldu. O da patina aldıkça benzeşir diye düşünüyorum.

Kayış olarak kahverengi yaptım. Ama 16 mm toka bulamadığımdan emaneten fotoğraf çekimi için koluma taktım. Birkaç tane daha kayış denemesi yaptım ama en iyisi bu oldu gibi onun için bunu taktım.

Resim

Resim

Resim

Sadece genel olarak mavi ve siyah giyiniyorum. Bu saati nasıl kullanmalıyım bilemedim. Kahverengi ağırlıklı olduğu için.

Kullanıcı avatarı
EFe1343

Mesaj CptOz » 17 Mar 2022, 13:59

EFe1343 yazdı:Herkese selamlar

Saate kurma kolu buldum. Kurma kolunu bulmam da yardımcı olan @Ufkynl abime teşekkür ederim.

Saati de dün gece topladım. Sadece kurma kolu ile kasası arasında bir renk farkı oldu. O da patina aldıkça benzeşir diye düşünüyorum.

Kayış olarak kahverengi yaptım. Ama 16 mm toka bulamadığımdan emaneten fotoğraf çekimi için koluma taktım. Birkaç tane daha kayış denemesi yaptım ama en iyisi bu oldu gibi onun için bunu taktım.

Resim

Resim

Resim

Sadece genel olarak mavi ve siyah giyiniyorum. Bu saati nasıl kullanmalıyım bilemedim. Kahverengi ağırlıklı olduğu için.

Yakışıklı olmuş, kadran siyah. Siyah bir kordonla da iyi olur ve bence her kıyafete gider. Güle güle kullanın...

Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj ekdellal » 17 Mar 2022, 15:04

İlk Rus ve 24 saat kadranlı saatim bu sabah PTT kargo ile kapıya geldi. 72₺ (vergi+gümrük işlemleri) nakit ödendi. Satıcı Meranom'dan ve PTT kargo'dan çok memnun kaldım.

Saati çok sevdim. Boyutu, kasa formu, bileziği, bombeli camı, kurma kolu, saniye ve akrep kolların şekli, indislerdeki rakamların fontu, kadran yazı ve şekillerinin dengesi, bilekteki duruşu ve rahatlığı, bezelin tırtıksız ama sadece ben istediğimde her 2 yöne dönmesi, işçliliği, tarihin tam 24'de birden değişmesi vs. Beni fazlasıyla tatmin etti. Bakalım zaman tutuşunu göreceğiz, takıntılı olduğum bir konu.

Hiç mi eksi yanı yok;
- Saniye durdurma yok (elle kurma olmasına rağmen)
- Tarihi ayarlamak işkence. Her gün takmayan biri uğraşmaz sanırım. No date olaydı keşke.
- Bir de önemsiz ama, bakla pimlerinde çıkarma yönünü gösteren ok işareti yoktu. Ters yönde biraz uğraşmışım ilkde.

Muhtemelen saat kutumda kalıcı olacak ve zaman zaman takacağım, f/p'si tavan bir parça olarak yerini aldı.

Resim

LE2120 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj EFe1343 » 17 Mar 2022, 15:30

CptOz yazdı:
EFe1343 yazdı:Herkese selamlar

Resim

Resim

Resim

Yakışıklı olmuş, kadran siyah. Siyah bir kordonla da iyi olur ve bence her kıyafete gider. Güle güle kullanın...

Kadran siyah değil hocam. Kadranı lacivert. Öneri için teşekkür ederim. Siyah kadranlı bir amphibian vardı. Zaten üst mesajlarda ki 24 saatlik siyah kadran olmadığı için bunu aldım.

Kullanıcı avatarı
EFe1343

ÖncekiSonraki

Dön TSF Rus Saatleri - Russian Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners