Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Mercedes C200D Mi Audi A4 Mü?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: c200d mi audi a4 mü

Mesaj ÜmitYüksel » 12 Tem 2016, 13:03

Forum saat forumu.İmaj , kalite, çalışma prensibi vs gibi kriterlere nasıl bakıyorsak araçta aynı bana göre.Felsefem biraz değişiktir.Bana göre herkeste olanı değil olmayanı alacaksın ki görünecek.Malum etrafımda ki daha doğrusu yaşadığım yerde her 10 kişiden birinde BMW F10 veya F30 var ben de ısrarla E60 biniyorum.Benimki daha çok dikkat çekiyor.

Arkadaşa japon sevdasından vazgeçirip F30 aldık 5 ay sonra söz dinlemedi E180 aldı.Araç gerçektende konforluydu ama motor tatmin daha doğrusu BMW den aldığı hazzı alamadığı için (E250 4 olsaydı farkederdi ) tekrar F10 5,25 aldık.Diğer arkadaşım 5 aylık F10 dan vazgeçip sırf içindeki uçak kokpiti görüntüsü daha doğrusu düğme çokluğuna yarsıyıp A6 aldı .Şimdi 5,25 bakıyor.Kısacası bazı kriterler öncelik sırasını her daim değiştiriyor.Ben audi A4 veya Vw arabalarına bir tülü ısınamadım.Premium araç olabilir.Ama bana göre premium olsada gerçekten de yansıtmıyor hissi var.Haa A5 (biraz bana hitap ediyor) veya RS olsa hayır demem.

Şahsen tercihiniz C200d Amg veya bütçeniz yetiyorsa E serisi . Keşke BMW nin tadına baksanız.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj sedir » 12 Tem 2016, 15:18

sedir yazdı:BMW 3.20 iED

"Keşke" içerikli cümleler gördüğüm ve çok farklı araç isimlerinin bahsi geçtiği için ;) önerimi güncelliyeyim (ilki mantık temelliydi 8-) bu ise dilek temelli :thumbup: )
BMW i8
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Tgm » 12 Tem 2016, 15:45

Bu forumda gün geçtikçe su yüzüne çıkan bir yozlaşma var.

Yüzlerce insanın girip en başta saat olmak üzere bunun yanında -bu başlıkta da olduğu gibi- otomobil vb. başlıklarda bilgilendiği güzel bir ortam. (dı)

Kaygısız kuygusuz bir adam canı sıkıldıkça çıkıp fütursuzca ortamı trollüyor, şu nezih ortamın kusura bakmayın içine ediyor. Milletin severek aldığı belki dişinden tırnağından artırarak aldığı şeylere -bu bazen saat oluyor otomobil oluyor ya da başka bir şey- hakarete varan sözler sarfediyor. Şu foruma nice emeği geçmiş insanları abuk subuk yorumlarıyla soğutuyor. Fakat admin dahil diğer moderatörler maalesef izlemekle yetiniyor..

TSF Oris'i takip için buralarda olacağım. Ama şu foruma aidiyetim yok artık
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Ground » 12 Tem 2016, 16:02

Murat bey konuşulan segmentlerde ki güvenlik konusu , özellikle yaşadığınız yalpalama konusu bu araçlar için basit bir konu. Biraz da sürüş teknikleri ile birlikte sorunsuz aşılabilecek hususlar olarak düşünebilirsiniz.

Hangisini seçerseniz seçin memnun kalacağınızı düşünüyorum [emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Ozgur » 12 Tem 2016, 16:38

Bu ikilide A4
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj 464646 » 12 Tem 2016, 19:36

Ben de forumdaki bu küsmelere sinir oluyorum adam sadece benzetme yapmiş ozellikle birini kastederek o kişiye eşek mi demiş? Yoksa kiyaslama yaparken örnek mi vermiş? Eger oyle dediyse tamam haklisiniz ama ben at esek meselesinde direkt kastetmeye calistiginin gösteriş ve tasarim olarak audinin göze hitap ederek,göz boyayarak mercedes ve bmw fiyatina sattigini anladim. Sirf bu sizlerin yakinmasi yuzunden bu cocuk gibi kusmeleriniz yuzunden de 1 ay ceza aldim hic sucsuz yere.. ya yineliyorum bu foruma bi ceki duzen vermek gerekir tartismalara konusmalara acik olmak gerekir once okudugunu anlamak sora yorumlamak gerekir. forumu terkeden kendine terkeder, kimse kimseyi zorla turmuyorki ama ben istiyorum ki herkes saygi cercevesinde olmak kaydiyla konustugu konunun ayrintilarina bilinmezlerine girsin, sizin isteginiz sub sub sub champ champ champsa o baska..

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
464646

Mesaj kilimanjaro » 12 Tem 2016, 20:05

464646 yazdı:Ben de forumdaki bu küsmelere sinir oluyorum adam sadece benzetme yapmiş ozellikle birini kastederek o kişiye eşek mi demiş? Yoksa kiyaslama yaparken örnek mi vermiş? Eger oyle dediyse tamam haklisiniz ama ben at esek meselesinde direkt kastetmeye calistiginin gösteriş ve tasarim olarak audinin göze hitap ederek,göz boyayarak mercedes ve bmw fiyatina sattigini anladim. Sirf bu sizlerin yakinmasi yuzunden bu cocuk gibi kusmeleriniz yuzunden de 1 ay ceza aldim hic sucsuz yere.. ya yineliyorum bu foruma bi ceki duzen vermek gerekir tartismalara konusmalara acik olmak gerekir once okudugunu anlamak sora yorumlamak gerekir. forumu terkeden kendine terkeder, kimse kimseyi zorla turmuyorki ama ben istiyorum ki herkes saygi cercevesinde olmak kaydiyla konustugu konunun ayrintilarina bilinmezlerine girsin, sizin isteginiz sub sub sub champ champ champsa o baska..

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Keskin laflar olmuş.Adamın kökeni yargılanmış ve bence yanlış yapılmış.Tolga ile bir su içilse onun ne kadar nitelikli dik bir adam olduğu görülür ona göre davranılırdı.Sanırım sizin onunla bir SANAL sorununuz var.Çok saldırgan bir tutum.Tolganın geçmiş mesajlarına bakın lütfen ... ilk kez bu kadar keskin ve ben olsam vardır bir nedeni derdim.

Bu arada banlı halde nasıl girdiniz foruma merak ettim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Cct » 12 Tem 2016, 20:10

Clk yazdı:
Cct yazdı:Seçenekler arasında C200d çok daha bütün bir otomobil :thumbup:

Bende A4 1.4 TSI S-Line sorduğumda hiç utanmadan 218.000 TL fiyat verdiler, anormal pahalı. (Rakiplerinin 1.6 motorlu ve daha yüksek performansa sahip olduğunu unutmayalım) 40. Yıl 320i 170.000TL ve C180 AMG 160.000 TL

Premium muhabbeti olmuş, yeni bir soluk getirmek isterim :D

Audi bence gayet premium bir marka. Hatta malzeme kalitesi ve işçilik olarak muadil Merc. ve BMW'ları kötü harcar.

Lakin önden çekişli premium sedan olmaz.

Can, malzeme kalitesi ve iscilik olarak Merc ve BMW'leri harcar demissin. Audi CEO'sunun amaci da bu imaji yaratmakti zaten. Güzel ic mekan sunup At niyetine Essek satmak.

Bunlari yazarken A3 (bambaska bir sinifa hitap ediyor), RS'ler ve R8'i haric tutuyorum. A8 ise tam bir rezillik S ve 7 serisinin yaninda ucuz fiyatina ragmen esamesi okunmayacak bir arac ki satis rakamlari da zaten bunu destekliyor.

Konunun acilis sorusuna cevaben benim secimim teknik ve lüks acisindan C200 olurdu. Optik ve sürüs kabiliyeti acisindan 3 serisini tercih ederdim.

Ama dediğini de iyi yapıyor abi adam şimdi yalan mı? Bana 3 serisinin içi veya C sınıfının içi A4'ten iyi diyebilir misin? (Kalite anlamında)

S, 7 ve A8'e tam katılmıyorum. Şöyle katılmıyorum : bence 7'de S etmez, hiçbiri asla bir S olamaz. O tamamen ayrı bir ikon hatta tüm segmentleri değerlendirirsek en ikon haline gelmiş model S olabilir. Kaç lider veya CEO S harici araçları tercih ediyor? Çok az.

Audi'nin bence en büyük eksikliği belli bir fiyat seviyesinin altında sadece önden çekiş sunması. AWD ile ünlenmiş bir marka için biraz tuhaf oluyor bu. Kompakt hatchback modellerde bu bir problem değil ama premium sedanlarda da önden çekiş sunmak ne kadar doğru tartışılır..

Motor gücüyle alakalı diyorlar ama o da çok doğru değil. 90HP'lik AWD Subaru'lar var.

Kompakt sınıf haricinde BMW ve Mercedes'te en uygun modelde bile markanın temel özelliklerini alırsın. Arkadan itiş + BMW için sportif sürüş ve Mercedes için yumuşak kullanım ve iyi izolasyon.

Şimdi 218bin'e benzinli A4 aldım diyelim, hani Quattro?

Ama Audi premium bence :lol:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners