Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Mercedes C200D Mi Audi A4 Mü?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: c200d mi audi a4 mü

Mesaj manil » 12 Tem 2016, 20:15

Tgm yazdı:Bu forumda gün geçtikçe su yüzüne çıkan bir yozlaşma var.

Yüzlerce insanın girip en başta saat olmak üzere bunun yanında -bu başlıkta da olduğu gibi- otomobil vb. başlıklarda bilgilendiği güzel bir ortam. (dı)

Kaygısız kuygusuz bir adam canı sıkıldıkça çıkıp fütursuzca ortamı trollüyor, şu nezih ortamın kusura bakmayın içine ediyor. Milletin severek aldığı belki dişinden tırnağından artırarak aldığı şeylere -bu bazen saat oluyor otomobil oluyor ya da başka bir şey- hakarete varan sözler sarfediyor. Şu foruma nice emeği geçmiş insanları abuk subuk yorumlarıyla soğutuyor. Fakat admin dahil diğer moderatörler maalesef izlemekle yetiniyor..

TSF Oris'i takip için buralarda olacağım. Ama şu foruma aidiyetim yok artık

Araba uzmanlık konum değil, konuya da çok müdahil olmak niyetinde değilim. Sadece Tolga'nın yalnız olmadığını söylemek istedim. Hayalimdeki tek araba da 89 model balina kasa 560 sec mersodur. İmkanınız varsa bu arabayı alın. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj kiwi21 » 12 Tem 2016, 21:03

kilimanjaro yazdı:
464646 yazdı:Ben de forumdaki bu küsmelere sinir oluyorum adam sadece benzetme yapmiş ozellikle birini kastederek o kişiye eşek mi demiş? Yoksa kiyaslama yaparken örnek mi vermiş? Eger oyle dediyse tamam haklisiniz ama ben at esek meselesinde direkt kastetmeye calistiginin gösteriş ve tasarim olarak audinin göze hitap ederek,göz boyayarak mercedes ve bmw fiyatina sattigini anladim. Sirf bu sizlerin yakinmasi yuzunden bu cocuk gibi kusmeleriniz yuzunden de 1 ay ceza aldim hic sucsuz yere.. ya yineliyorum bu foruma bi ceki duzen vermek gerekir tartismalara konusmalara acik olmak gerekir once okudugunu anlamak sora yorumlamak gerekir. forumu terkeden kendine terkeder, kimse kimseyi zorla turmuyorki ama ben istiyorum ki herkes saygi cercevesinde olmak kaydiyla konustugu konunun ayrintilarina bilinmezlerine girsin, sizin isteginiz sub sub sub champ champ champsa o baska..

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Keskin laflar olmuş.Adamın kökeni yargılanmış ve bence yanlış yapılmış.Tolga ile bir su içilse onun ne kadar nitelikli dik bir adam olduğu görülür ona göre davranılırdı.Sanırım sizin onunla bir SANAL sorununuz var.Çok saldırgan bir tutum.Tolganın geçmiş mesajlarına bakın lütfen ... ilk kez bu kadar keskin ve ben olsam vardır bir nedeni derdim.

Bu arada banlı halde nasıl girdiniz foruma merak ettim.

Abi, bu forumda bu üslupla yazan şu ana kadar bi tsayir vardı. Odur diye düşünüyorum.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj kilimanjaro » 12 Tem 2016, 21:36

kiwi21 yazdı:
kilimanjaro yazdı:
464646 yazdı:Ben de forumdaki bu küsmelere sinir oluyorum adam sadece benzetme yapmiş ozellikle birini kastederek o kişiye eşek mi demiş? Yoksa kiyaslama yaparken örnek mi vermiş? Eger oyle dediyse tamam haklisiniz ama ben at esek meselesinde direkt kastetmeye calistiginin gösteriş ve tasarim olarak audinin göze hitap ederek,göz boyayarak mercedes ve bmw fiyatina sattigini anladim. Sirf bu sizlerin yakinmasi yuzunden bu cocuk gibi kusmeleriniz yuzunden de 1 ay ceza aldim hic sucsuz yere.. ya yineliyorum bu foruma bi ceki duzen vermek gerekir tartismalara konusmalara acik olmak gerekir once okudugunu anlamak sora yorumlamak gerekir. forumu terkeden kendine terkeder, kimse kimseyi zorla turmuyorki ama ben istiyorum ki herkes saygi cercevesinde olmak kaydiyla konustugu konunun ayrintilarina bilinmezlerine girsin, sizin isteginiz sub sub sub champ champ champsa o baska..

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Keskin laflar olmuş.Adamın kökeni yargılanmış ve bence yanlış yapılmış.Tolga ile bir su içilse onun ne kadar nitelikli dik bir adam olduğu görülür ona göre davranılırdı.Sanırım sizin onunla bir SANAL sorununuz var.Çok saldırgan bir tutum.Tolganın geçmiş mesajlarına bakın lütfen ... ilk kez bu kadar keskin ve ben olsam vardır bir nedeni derdim.

Bu arada banlı halde nasıl girdiniz foruma merak ettim.

Abi, bu forumda bu üslupla yazan şu ana kadar bi tsayir vardı. Odur diye düşünüyorum.

vallaha bilmiyorum Kıvanccığım ... DUYARLI mod arkadaşlar gereğini yapacaktır.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Cct » 12 Tem 2016, 21:43

Basit konuları çok ciddileştirerek, kişiselleştirecek cevaplıyorsunuz sonra admin görmüyor moderatör görmüyor.. Ne diyebilirim ki ben? Yaş ortalaması 30 olan yerde kime sus kime dur diyelim? Ben utanıyorum bazen okurken.

Sevdiğiniz markaya laf edenin kişiliğine, karakterine laf ediyorsunuz sonra küsüyorsunuz. Benim aldığım saate çay tabağı diyorlar, ölsem almam diyorlar ya :) Ben Bg17'ye veya afl'ye küsüyor muyum? Onu da geçtim benim daha önce kullandığım arabaya apaçi arabası diyen oldu? Diyebilir, olabilir niye kişiselleştireyim? Banane? Ben mi savunacağım Panerai'ı VW'i?

Ben mesaj silme yanlısıyım ama silinince de neden mesajlar siliniyor diye tepki veriliyor. Ne yapalım?

Bence çok gereksiz bozuluyorsunuz birbirinize.

Aşkın abi DUYARLI modlar gereğini yapacaktır demiş mesela. Ben duyarsız mıyım?

Ayrıca söz konusu mesaj bana yazılmış ve Audi'yi savunan tarafta benim.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj SeRxx » 12 Tem 2016, 22:14

Arkadaşlar "464646" adlı üye TSayiR'in kendisi. Geçenlerde bazı muhabbetlerden dolayı forumdan uzaklaştırmıştım, farklı bir isimle tekrar gelmiş ve doğal olarak tekrar uzaklaştırıldı.

Resim

Mesajların silinmesi ve forumdan uzaklaştırma olayının her zaman uygulanmasından yanayım.

Can, şöyle bir şey söyleyim; hepimiz belli yaşa gelmiş adamlarız ve kimin art niyetli, kimin temiz yorum yaptığını ayırt edebilecek olgunluktayız, takdir edersen. "Markaya hakaret" olayının muhattabı olduğum için bu kısıma cevap vermek zorundayım. Temiz eleştiri yapsın hepimiz gülüp eğlenelim ama kirli yorum yapan kişi her zaman cevabını alacaktır.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj kilimanjaro » 12 Tem 2016, 22:16

Cct yazdı:Basit konuları çok ciddileştirerek, kişiselleştirecek cevaplıyorsunuz sonra admin görmüyor moderatör görmüyor.. Ne diyebilirim ki ben? Yaş ortalaması 30 olan yerde kime sus kime dur diyelim? Ben utanıyorum bazen okurken.

Sevdiğiniz markaya laf edenin kişiliğine, karakterine laf ediyorsunuz sonra küsüyorsunuz. Benim aldığım saate çay tabağı diyorlar, ölsem almam diyorlar ya :) Ben Bg17'ye veya afl'ye küsüyor muyum? Onu da geçtim benim daha önce kullandığım arabaya apaçi arabası diyen oldu? Diyebilir, olabilir niye kişiselleştireyim? Banane? Ben mi savunacağım Panerai'ı VW'i?

Ben mesaj silme yanlısıyım ama silinince de neden mesajlar siliniyor diye tepki veriliyor. Ne yapalım?

Can ;

Araba tartışmaları beni ilgilendirmiyor.Sadece birkaç cümleye baktım o kadar.Ama , Tolgaya hakaret edilince orda dururum ve durulması gerektiğini düşününürüm.Bg17 , başar arkadaşım ve hayranım onun bıkmadan usanmadan foruma vermek istediklerine ... Kerem abi ( afl ) ne diyeyim ki bir ekol o.Adamlar ne yazsa yanlış anlaşılmaz , dilleri güzel , kendileri güzel.Yöneticilerin foruma emek veren insanları kaybetmemek gibi ciddi bir kaygıları olmasını düşünüyorum Can hepsi bu.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Tgm » 12 Tem 2016, 22:39

Cct yazdı:Basit konuları çok ciddileştirerek, kişiselleştirecek cevaplıyorsunuz sonra admin görmüyor moderatör görmüyor.. Ne diyebilirim ki ben? Yaş ortalaması 30 olan yerde kime sus kime dur diyelim? Ben utanıyorum bazen okurken.

Can maalesef ki cevap vermem gereken bir yazı yazmışsın. Emin ol ne böyle münakaşalara girmek ne de küsmek adedimdir. Küsmedim de zaten. Foruma -naçizane- katkı yapma motivasyonum kalmıyor ve kalmadı.

Bir kere şunun adını koyalım. Bu olay münferit bir şey değil. "Hadi neyse olur" diyebilecek bir şey değil. Çünkü bu üslup ilk değil ve son da olmayacak gördüğüm kadarıyla. Sadece bu olay değil. Bu benim açımdan bardağı taşıran son nokta (Belki başkaları için bardak hala doluyordur) Son 1 yılın geneline bakıp hakkaniyetli düşündüğünde yanlış üslubun nerden kaynaklı olduğu apaçık ortaya çıkacaktır.

Ne rolex ne panerai ne vw ne audi ne de bmw babamızın malı.. Eleştiri ve hakaret farklı şeylerdir. Ve bu hakaret ya da bozuk üslup forumun genel geçer bugün olan yarın olmayan kişisinden gelmiyor. Ve bu kişi kendinde bu hakkı buluyor nasıl oluyorsa..

Bak nice yazmayan insan var buraya. Tek tek isim vermek istemiyorum. Ha diyebilirsin ki gidersin git. Senin kararın haklısın. Evet bir tolga gider 10 tolga gelir. Elbet niteliksel olarak bu foruma değer katacak onlarca insan bulunur. Ama böyle mi büyüyeceğiz? Eksilerek mi büyüyeceğiz?
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Ground » 12 Tem 2016, 22:46

İnsanın olduğu yerde tartışma bitmez. Tartışmalar iyidir ama kavgaya dönüşmez ise. yaşı belli seviyeye gelmiş insanlar özellikle çevresinde belli saygınlığa erişmiş insanlar forum gibi sanal ortamlarda ki usluptan çok etkilenirler.
Uslup üzerinden oluşan tartışmalar da kaçınılmaz kavgaya dönüşebilir.

Forum ortamlarında bu tartışmadan kavgaya dönüşen durumlar, sonrasında kişiler arasında husumete dönüşüyor.

Kişisel husumetler arttığında olayların özneleri birbirlerine karşı neredeyse her konuda objektifliğini kaybediyor.

Öznelerin yakınları da bir nevi taraftar konumuna dönüşerek gruplaşmalara evriliyor.

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil tabiki ama üsluba dikkat edilirse bence hiçbir sorun kalmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners