Arabalarımız / TSF Üyeleri Neye Biniyor ?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Arabalarımız / TSF Üyeleri Neye Biniyor ?

Mesaj scudetto » 29 Mar 2023, 20:17

Bu da ailenin 33 yaşındaki üyesiResim

SM-S918U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
scudetto

Mesaj Bond » 29 Mar 2023, 21:29

mlm yazdı:Gerçekten çok güzel araçlar Tipolar, sene 99-2000 hayallerimi süslerdi gerçekten digital göstergeler, tasarım vs herşeyiyle.
Alfada da seninle birlikte gazlamışlığımız var Ankaralarda kaç sene geçti he [emoji38]
2010 veya 2011 olması lazım. Ankarada forum buluşması yapmıştık sen Irak'tan gelmiştin :champ: Şimdi araba daha iyi gidiyor biraz değişiklikler oldu yıllar içinde :)

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 29 Mar 2023, 21:40

Eraslani senin Bimmer'ı ayrı seviyoruz. :champ: Tuvtürk için tebrikler araca :thumbup: 159'un jantlar iyi duruyor :)

Scudetto Ph1 Spider için çok tebrikler güzel günlerde kullan :champ: Bizim whatsapp grubundandı araç, TSF üyesi bir arkadaşımıza gitmesi sürpriz ve harika oldu :thumbup: Enginde Paddock'da baya mesai harcadı, boot rack ise çok hoş olmuş :champ: Saatler ile direksiyon fotosu bekliyoruz :thumbup:

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj scudetto » 29 Mar 2023, 22:30

Teşekkürler, 2011-2012 yıllarında Ankara'daki Alfa buluşmalarında ben de yer almıştım, o zaman 147 Q2 vardı bende, Ankara'da üniversitede okuyordum, belki denk bile gelmişizdir. 33 de 9 yıldır bildiğim bir araç, Engin'den alıp 6 aylık bir restorasyona soktum.

Kullanıcı avatarı
scudetto

Mesaj korayyalnizlar » 30 Mar 2023, 00:09

mlm yazdı:Gerçekten çok güzel araçlar Tipolar, sene 99-2000 hayallerimi süslerdi gerçekten digital göstergeler, tasarım vs herşeyiyle.
Alfada da seninle birlikte gazlamışlığımız var Ankaralarda kaç sene geçti he [emoji38]

Dijital gösterge, dijital klima ve uzun yol konforu gibi konularda marka baz alındığında döneminin ilerisinde bir otomobil. Fiat'ın çok önemli bir üretici olmasına karşın günümüz algısıyla beklenmeyecek detaylar sunuyor. Tabii bizde olan örnek SX donanımında, dijital kadranlar bulunmasına karşın dijital klima barındırmıyor fakat kadranlar gece yolculuklarına müthiş bir retroluk katıyor. Diğer yandan Sayın Bond'un göndermiş olduğu efsanevi 2.0 litre 16 valf motor ve sesi için bahsettiğim retro histen vazgeçilerek Sedicivalvole'nin analog kadranlarıyla çok keyifli anlar yaşanabilir :-)
Başta Alfa Romeo modelleri olmak üzere İtalyan otomobilleri 156 GTA'sından Fiat Uno'ya kadar çok derin bir kültür içeriyor ve sanat eseri denebilecek örnekler barındırıyorlar. Almanların muazzam üretim kalitesi, Japonların sorunsuzluğu, Fransızların otomotive katmış olduğu yenilikler yanında İtalyan modelleri çoğu insan tarafından hoşlanılmamasına karşın kendin has kusurlarıyla insanlara benziyor ve onlara bulaştığınızda makineyle iletişim kurmayı biliyorsanız o artık bir otomobilden ziyade hayatınızın içinden biri oluyor.
Sağ koltuktan feragat edip resmi olarak (18 yaşıma girince) sol koltuğa geçme hakkımı elde edince hayata dair hedeflerimden biri bu koltuğun bir 156 Sportwagon koltuğu olması...
Saatler gibi ince zevklere sahip bir oluşum içerisinde bu kadar İtalyan otomobili kullanıcısı ve meraklısı olmasına çok şaşırmamak lazım fakat şahsım adına aynı dili konuştuğum birçok kişiyi görmekten memnuniyet duydum. Tipo hakkında dönüşleriniz için ise teşekkürlerimi sunuyorum...
Driving and Styling.
Kullanıcı avatarı
korayyalnizlar

Mesaj Bond » 30 Mar 2023, 01:27

scudetto yazdı:Teşekkürler, 2011-2012 yıllarında Ankara'daki Alfa buluşmalarında ben de yer almıştım, o zaman 147 Q2 vardı bende, Ankara'da üniversitede okuyordum, belki denk bile gelmişizdir. 33 de 9 yıldır bildiğim bir araç, Engin'den alıp 6 aylık bir restorasyona soktum.

Scudetto bizim 2011'de olan TSF ( Saat Forumu ) buluşması idi. Mlm foruma yeni üye idi, ilk tanışmamız sonrası oradan grupça yemeğe giderken kendisi co-pilot olmuştu, onu diyor. Denk gelmek az ihtimal çünkü üniversite ve otomobil forum buluşmaları 90'lı yıllarda benim, o zamanlar işlerimiz de otomotiv üzerine idi. Bizim yaşlar amca modu anlayacağın :lol: Özellikle Mlm Bey, kendisi emekli oldu yeni :D :lol: :thumbup:

Ama umarım bundan sonra denk geliriz GTV Spider grubu ile eğer geniş katılımlı buluşma yapabilirsek. Malum gruptan çoğu kişinin aracı Bursa / Ankara / İstanbul'da aylardır serviste :) 33 gene çok güzel duruyor :champ:

korayyalnizlar yazdı:

Dijital gösterge, dijital klima ve uzun yol konforu gibi konularda marka baz alındığında döneminin ilerisinde bir otomobil. Fiat'ın çok önemli bir üretici olmasına karşın günümüz algısıyla beklenmeyecek detaylar sunuyor. Tabii bizde olan örnek SX donanımında, dijital kadranlar bulunmasına karşın dijital klima barındırmıyor fakat kadranlar gece yolculuklarına müthiş bir retroluk katıyor. Diğer yandan Sayın Bond'un göndermiş olduğu efsanevi 2.0 litre 16 valf motor ve sesi için bahsettiğim retro histen vazgeçilerek Sedicivalvole'nin analog kadranlarıyla çok keyifli anlar yaşanabilir :-)
Başta Alfa Romeo modelleri olmak üzere İtalyan otomobilleri 156 GTA'sından Fiat Uno'ya kadar çok derin bir kültür içeriyor ve sanat eseri denebilecek örnekler barındırıyorlar. Almanların muazzam üretim kalitesi, Japonların sorunsuzluğu, Fransızların otomotive katmış olduğu yenilikler yanında İtalyan modelleri çoğu insan tarafından hoşlanılmamasına karşın kendin has kusurlarıyla insanlara benziyor ve onlara bulaştığınızda makineyle iletişim kurmayı biliyorsanız o artık bir otomobilden ziyade hayatınızın içinden biri oluyor.
Sağ koltuktan feragat edip resmi olarak (18 yaşıma girince) sol koltuğa geçme hakkımı elde edince hayata dair hedeflerimden biri bu koltuğun bir 156 Sportwagon koltuğu olması...
Saatler gibi ince zevklere sahip bir oluşum içerisinde bu kadar İtalyan otomobili kullanıcısı ve meraklısı olmasına çok şaşırmamak lazım fakat şahsım adına aynı dili konuştuğum birçok kişiyi görmekten memnuniyet duydum. Tipo hakkında dönüşleriniz için ise teşekkürlerimi sunuyorum...

Buyur buradan yak, Koray 18'den küçükmüş :shock: :thumbup: Yazdıklarından ben yaşının bu kadar genç olduğunu hiç tahmin edemedim, bravo gerçekten :champ:

Rica ederiz Koray, bizde seni aramızda görmekten memnun olduk :thumbup: Umarım ehliyetini alınca 156 Wagon hedefine kavuşursun :champ: Çok yakışıklı ve kendi zamanının ötesinde bir araçtır ama iyi durumda bir tane bulmak zor olabilir belki 159 Wagon tercih edilebilir. 1998 - 2006 arası bende 2 litre 156 sedan vardı, çok sevdiğim bir araçtır, eklerim fotoğraflarını. GTV'yi 2005'te alınca 1 yıl sonra üzülerek de olsa 156 gitmek durumunda kalmıştı.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj eraslani » 30 Mar 2023, 01:51

Bizim evin İtalyanini da paylaşalım o zaman..Resim

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj mlm » 30 Mar 2023, 02:16

Yaşlılık zor be [emoji38]
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners