Paul Walker

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Paul Walker

Mesaj mlm » 01 Ara 2013, 19:09

Allah rahmet eylesin, sevdiğim bir aktördü..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj kethuda57 » 01 Ara 2013, 19:22

Duyunca şok oldum. Acı bir ölüm olmuş...
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj Emre » 01 Ara 2013, 19:59

Muhteşem bir aktör değildi belki ama o kadar şöhrete rağmen giyim kuşamında en ufak değişiklik yoktu. Bütün ünlüler de onu söylüyor zaten. Adam Hollywood'un en popüler aktörlerinden birisi ama kareli gömlek, jean ve pumasını giyip sokaklarda geziyor sürekli. En sevdiğim yanı da buydu.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj herofb » 01 Ara 2013, 22:09

Çok üzüldüm , genç yaşta ve özellikle iyi insanların ölmesi çok daha yaralıyıcı oluyor , sonuçta hepimiz öleceğiz aöa Allah sıralı ve huzurlu bir ölüm nasip etsin

Bu arada belirtmekte fayda var Carrera GT gibi F1 speclerinde bir araç ile bu yaşanabiliyorsa bizim standart araçlarımızla nasıl bir tehlike içindeyiz bir düşünün :thumbup:
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj asymptote » 01 Ara 2013, 22:14

Bu araçlarda hava yastığı zart-zurt bir sürü şey var da şu yangına karşı bir önlem yok mu?
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Baran » 01 Ara 2013, 22:24

Kaza 200+ suratlerdeyken meydana gelmis,o suratlerde gelen darbelerde otomobilin saglamliginin hava yastiklarinin veya koruma barlarinin hicbir islevi kalmiyor.Ani carpismalarda yangin onleyici herhangi bir sistem bulunmuyor.Ralli otomobillerinde bile manuel salterler mevcut herhangi bir kaza aninda direksiyonun cogunlukla sagina konumlandirilan salteri cevirmek suretiyle aractaki elektrik ve benzin akisini tamamen kesiyorsunuz.Bu tarz supersport otomobiller tahmin edilenin aksine gunluk araclarimizdan daha saglam degiller.Paul Walker tanima firsatim olmadi bu zamana kadarki Fast and the Furious serileriyle ilgili olan roportajlarini izledim arkadaslarinin onunla ilgili yorumlarini okudum.Adam oldugu gibi birisiydi paranin bozmadigi bir adamdi.Gercekten hala uzgunum.Dunyadaki tum otomobil ve modifiye meraklilarinin sevdigi aktorlerden biriydi.FF serisinin eski tadi hic olmayacak.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj uhpu » 02 Ara 2013, 04:52

Sabah uyandığımda haberi eşim iletti, ve ilk duyduğumda inanmak istemedim.
çok çok iyi bi aktör değildi belki de, çoğu kişi F&F serisinden başka filmini izlememiştir bile, ulaşılmaz bi yıldız değildi belki de...
Ama beni kendisine hayran bırakan bırakan mütevaziliğiydi, paranın bozamadığı ender adamlardan olmasıydı..
Bu yüzden F&F dışındaki vasati aşmayan çoğu filmini izledim...
Rol almadığı FF Tokyo Drifti hiç sevemedim,
Haberi ilk öğrendiğimde çok ama çok üzüldüm.
Her ölüm erkendir ama bu ölüm çok erken oldu.
Hele ki bi yardım organizasyonunda hem de kendi arabasında, yakın bir arkadaşının kullandığı sürüş sonrası hayatını kaybetmesi çok acı.
Arabanın son halinin kazanın hangi süratlerde meydana geldiğini göstermektedir.
FF 7 nin artık tadı tuzu olur mu bilmiyorum ama,
çok erken oldu....
RIP....
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj Triton » 03 Oca 2014, 01:55

Toprağı bol olsun.

Fakat bu tür kazalar aslında önemli bir işleve sahip, o da böyle arabanız varsa genele açık yollarda hız denemesi yapmayacaksınız ın görsel uyarısı.

Oralarda dolaşan masum insanlar da ölebilirdi. Böyle haberlerde, Bağdat caddesinde "Turbo" lakaplı arkadaşın ölümüne neden olduğu Selin Uras gelir aklıma...

Neden dünyanın en iyi ralli pilotları Skandinavya dan çıkar?

Çünkü hem doğa ve tabiat şartları buna uygundur hem de kurallar çok sıkıdır. Ama bu adamlar adeta milli spor haline gelmiş olan rallicross yaparlar. Pistte yarışırlar. Genele açık yollarda değil.

Norveç de iş nedeniyle 8 aydan fazla kalmıştım. O zamanlar orada kullandığım arkadan çekişli Opel ile, eğer yolum üzerinde ise gece taxi kuyruklarında bekleyenleri alıp bıraktığımda oluyordu. Adamlar bir kadeh içki içseler dahi sabahın 4-5 inde eksi 10 derece ve hatta daha fazla soğukta taksi kuyruğunda beklerlerdi. Biz zaten en az o kadar içmiş oluyorduk.

Skandinavya da kışları altı ay yarım çivili kış lastiği kullanmak zorunludur. Hala aynı mı bilmiyorum. Özellikle karlı zeminde arkadan itişli bir araçla ve bu lastiklerle araç kullanmak insanı gereksiz işlere teşvik ediyor. Bu şekilde zaman kazanmak üzere hızlı ve savrularak sabaha karşı bir dağ yolunu çıkarken, nereli olduğumu tahmin etmeye çalışan Norveçli çift hiç söyleme sen Türksün dediler.

Nereden anladınız diye sorunca, biz Bodruma tatile geldik sizin ülkenizde yazın bile böyle tehlikeli araç kullanılıyor cevabını aldık. Ama böyle yapma ve içkili araç kullanma yakalanırsan direk hapse girersin diye de uyardılar.

Buna rağmen örneğin dağ yollarında kamyon sürücülerinin farla işaret vererek radar olduğu konusunda uyarması ayda yılda bir trafik kazası olan bu ülkelerde bile var.

Trafik de ölüm bence en anlamsız iş. Hele bunlar genç insanlar olursa....

Bu arada ben bu sabun köpüğü F&F filmlerini hiç sevmem ama tek severek izlediğim nedense Tokyo Drift olmuştur. Herhalde Japonya da çekilmiş olması ilginç geldi. Barry Newman ve Dodge Challanger ın başrolunü paylaştığı Vanishing Point gibi filmlerin yanında solda sıfır abartılı japon modifiye gösterisi gibiler...

Hele modifiye diye arabaların altına neon yerleştirilmesi yok mu görgüsüzlüğün 21. YY da geldiği seviyeyi gösteriyor...
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners