Mercedes C200D Mi Audi A4 Mü?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: c200d mi audi a4 mü

Mesaj ÜmitYüksel » 11 Tem 2016, 15:36

Tgm yazdı:
Archimed yazdı:Audi gerçekten premium bir araç mı, yoksa şık bir tasarım ve kaliteli malzemeyle yapılmış ve reklamcılığın gücüyle premium olarak lanse edilen bir araç mı?

1.3 milyona aracı varsa (S8) ve camında "satılmıştır" yazıyorsa bal gibi de premium markadır ;)

Satış grafiği ne kadar doğru olur oda ayrı bir konu.Lakin çevremde benim en az gördüğüm araba audi :champ:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj eraslani » 11 Tem 2016, 16:00

2000 cc dizel alınacaksa BMW öncelikli olmalı bence..ötv oranları sebebiyle donanımlar tüm markalarda çok pahalıya geliyor..
söz konusu marka Volvo falan olsa tartışılır fakat Audi Premium bir markadır..çünkü iyi bir tasarım ve kaliteli malzemelerle birlikte prestij sunabiliyor..
Süspansiyon ,yol tutuş ve frenler konusunda A serisi sizi tatmin ettiyse seçeneklerdeki araçlar asla üzmez..zaten sınıfın en iyi araçlarını karşılaştırıyorsunuz..
320d yi pas geçmeyin derim..şimdiden hayırlı olsun..
Kullanıcı avatarı
eraslani

c200d mi audi a4 mü

Mesaj MertYe » 11 Tem 2016, 18:22

İlla 2000cc demeseydiniz 520i için ısrarcı olabilirdim yaşınız ve isinizi düşünerek. Audi'yi genel olarak ben baya beğeniyorum kaldı ki yanlış bilmiyorsam yeni Porsche Boxster (718) da Audi S3 te bulunan motor kullanılacak. Kendine güvenleri olmasa Porsche'da bu motoru kullanmazlardı diye düşünüyorum.

A4 için spesifik olarak konuşacak olursak malesef ben A4'ü hiç beğenmiyorum. Aslında 2000 dizel Quattro güzel araba ama nedense bendeki A4 imajı hep kiralik sirket müdür arabasi gibi geliyor. Tipinde bi 3 serisi veya c serisi kadar sportiflik olduğunu düşünmüyorum.

Artık millet bakiyor 520i varken kim A6 alsın diyip 520i yi alıp çıkıyor. Ki kisiden kisiye zevkler değişiyor. M paket bi 5 kasa muhteşem bir secim okudum
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Cct » 11 Tem 2016, 19:19

Seçenekler arasında C200d çok daha bütün bir otomobil :thumbup:

Bende A4 1.4 TSI S-Line sorduğumda hiç utanmadan 218.000 TL fiyat verdiler, anormal pahalı. (Rakiplerinin 1.6 motorlu ve daha yüksek performansa sahip olduğunu unutmayalım) 40. Yıl 320i 170.000TL ve C180 AMG 160.000 TL

Premium muhabbeti olmuş, yeni bir soluk getirmek isterim :D

Audi bence gayet premium bir marka. Hatta malzeme kalitesi ve işçilik olarak muadil Merc. ve BMW'ları kötü harcar.

Lakin önden çekişli premium sedan olmaz.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Chuck » 11 Tem 2016, 20:03

Premium marka kavramı üzerinden gidersek fiyat bence çok da kıstas değil. Alfa Romeo premium bir marka mı bence değil. %98 için olduğunu da düşünmüyorum. Ancak 300.000 Eur dan başlayan 8C Competizione 'si var. Bu onu premium yapar mı kesinlikle yapmaz. Audi premium mu, VW 'nin pazarını geliştirmek için öyle lanse ettiği marka. Kesinlikle Mercedes - Benz ve BMW ile kıyaslanamaz.
Kullanıcı avatarı
Chuck

Mesaj adorno » 11 Tem 2016, 20:06

Tartisma alevlenir, mutabakat saglamak zor cunku; Audi kanimca premium bir marka degil; araci seviyorsaniz icinize sinmissede kimin hangi grupta konumlandiracaginin pek bir onemi kalmiyor. A180 de ki motor Mercedes uretimi bir motordur, onden cekis olmasi da aracin performans a olumlu etkisi vardir; A dan gordugunuzu C 180 de kismen; C200d de hicbir sekilde goremezsiniz. C200d Renault Based motor kullanmakta ve bu motorun karakteristigi onden cekis araclarla uyusmaktadir dolayisiyla C kasa(w205) kullanilan Renault based motor uyumu tam bir fiyaskodur kanimca. 1991 cc Mercedes uretimi dizel motor yeni 9G sanzimanla kombine edilmis gayet sessiz/performansli bir surus vaadetmekte ancak w205 C kasalarda henuz Turkiye pazarina sunulmamistir E kasa(w213) modellerde mevcuttur.
Yaptiginiz kilometre senede 17bin civaridir, kanimca dizel arac almak araci satista kolay elden cikarmak anlaminda olumlu olsa da ben olsam dizel/benzin fiyat farkini aksesuar destegi ile benzinden yana kullanip C180 Amg alirdim ya da biraz daha beklerdim TR pazarina 9G sanzimanli araclarin gelmesini. Marka fanatikligi olarak dusunulebilir ancak Mercedes'in gerek teknoloji/saglamlik/dayaniklilik gerekse de gelenekleri acisindan rakibi olan bir marka yoktur.

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj muratseyit » 11 Tem 2016, 20:27

gönül aslında e250 4matik ister ama malesef fiyatlar ortada...
bence güzel bir tartışma ortamı oldu. ve benim düşüncemde nedense BMW yer almıyor. haksızlık de yapıyor olabilirim.
daha çok yazan veya yazmak isteyen olursa okumak isterim...
Kullanıcı avatarı
muratseyit

Mesaj Baran » 11 Tem 2016, 21:02

Yeni VW Passat neden tercih listenizde yok ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners