İlk araba tavsiyesi (İkinci el - otomatik )

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

İlk araba tavsiyesi (İkinci el - otomatik )

Mesaj Pranga » 06 Mar 2022, 21:15

Merhabalar 230-240 k bütçem var . Dediğim gibi ilk aracım olacak öyle boya takıntısı olan biri değilim . Yine km takıntım da yok zira bütçem belli ve bu bütçelerde öyle 30-40 bine araç bulmam mümkün değil . 80-90 bine vs okeyim ben . Son dönemlerdeki yakıt zamları ile birlikte dizel bir otomobil almak istiyorum doğal olarak :)

Üzerine iyice yoğunlaştığım bir marka model var . Citroen c4 2011-2012 modelleri 80-90 bin km aralığında 240-250 k fiyat etiketine sahip . Dizel olması da bir avantaj .

Bu araç dışında istediğim özelliklerde olup alabilirsin diyebileceğiniz bir marka model var mı ? Sizlere de bir danışmak istedim .

İyi forumlar
Kullanıcı avatarı
Pranga

Re: İlk araba tavsiyesi (İkinci el - otomatik )

Mesaj eraslani » 06 Mar 2022, 23:37

Ben olsam bahsettiğiniz bütçe ve kriterlerde alabileceğim en az kullanılmış clio'ya bakardım.Şimdiden hayirli olsun.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Derici » 07 Mar 2022, 00:03

Uzun süredir bir clio4 kullanıcısı olarak, clio yu tavsiye ederim. Citroën den uzak durun.
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj Pranga » 07 Mar 2022, 00:35

Başlangıçta Clio benim de aklımda vardı ama etrafımdan hep olumsuz yorumlar aldım yok plastik yok alınmaz vs gibi . Citroen için neden alınmaz dediniz nedenlerini öğrenebilir miyim ?

Bu fiyat aralığında bulabileceğim Clio lar da 90 ile 100 bin km arasında hatta daha fazla, maalesef daha az km yapmış araç bulmak zor Renault da da .

Dediğim gibi ilk aracım olacak ve ne kadar şuna takılmam buna takılmam desem de belli bir süre kullanacağım bir araç olacak ve en az sorunla bu süreci geçirmek istiyorum
Kullanıcı avatarı
Pranga

Mesaj sphinx » 07 Mar 2022, 08:15

Dizel kriteri olmasa CVT şanzımanlı Yaris önerirdim. Japon araçları yağı, suyu tam olduğu sürece pek sorun çıkarmıyor.
Kullanıcı avatarı
sphinx

Mesaj cagatay1903 » 07 Mar 2022, 09:08

Ford Fiesta - dizel düz vites kullanmıştım. Hem seri hem de az yakıyordu.
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj tt59 » 07 Mar 2022, 09:58

Ben dizel aracın avantaj olduğunu düşünmüyorum ikinci elde,alırken de satarken de sıkıntılı.Bütçeniz de ikinci el araç için az değil.yüksek modelli lpg takılmamış az km li benzinli bir araç tercih ederdim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj Tlg » 07 Mar 2022, 13:14

Herkesin görüşüne saygı duymakla beraber ilk aracınız olacağı için güvenliği ön planda tutmanızı tavsiye ederim.
Bir kaç yaş daha büyük, km biraz daha yüksek olsa de bir sınıf üst araç almak mantıklı olabilir.
Yine önceki arkadaşlar gibi ben de dizel yerine ekonomik bir benzinli aracın uzun vade de daha az üzeceğini düşünüyorum.
Marka tavsiyesi isterseniz. Mitsubishi Lancer olabilir.
Dizel kadar ekonomik, sorunsuz, B sınıfı ile karşılaştırılamayacak kadar güvenli. Standart donanımı yeterli bir araç.
Bütçenize uygun bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
İyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Tlg

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners