TSF Anket: Hangi Kordon Materyali?

Çeşitli Anketlerin Oylandığı Bölüm

Hangi Kordon Materyali?

Çelik
162
36%
Deri
141
31%
Titanyum
38
8%
Silikon-Kauçuk
48
11%
Nato-Zulu
29
6%
Çelik-Altın
15
3%
Altın
8
2%
Seramik
6
1%
Platin
9
2%

Toplam oy : 456

Re: TSF Anket: Hangi Kordon Materyali?

Mesaj Ert » 13 Ara 2012, 04:39

Alligator favorimdir. Panerai kordonları çokta kötü bulmuyorum , aslında saatten saate değişir bu olay bir panerai çelik istemem bir rolex i deri istemem. Ya aşinalık diyebiliriz buna yada hakikaten öyle. Mesela bir IWC yide çelik olarak düşünmem . Örnekler çoğaltılabilir. Panerai nin aftermarket kayış üretimini Drk ın dediği gibi teşvikten olduğunu düşünüyorum yoksa kalitesizlikten değil.
AHM
Kullanıcı avatarı
Ert

Mesaj drk » 13 Ara 2012, 08:35

Panerainin sitesi yenilenmiş, linkte kayışlar hakkında detaylı bilgi var. Ürettiği bütün kayışlar aynı değil, üst kalite bir versiyonun da diğerlerine boyun eğmesi pek mümkün gözükmüyor ;)

http://www.panerai.com/en/accessories-watches/bracelets-and-straps
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj movement06 » 13 Ara 2012, 22:51

silikon kordon mekanik saatlerin havasını bozuyor, bazı saatlerde hele çok çocuksu duruyor, metal kordon ağır oluyor, gevşek ölçü olursa kolda saat dönüyor, biraz sıkı olursa beni rahatsız ediyor, kolumda rahatsız edici bir ağırlık taşıyormuş gibi oluyorum, hele bazen o kılları cımbız gibi çekmesi yokmu adeta beni sinir ediyor :!: çelik değil titanyum olsa bile metal denen nesne benim kolumu rahatsız ediyor, benim koluma taktığım saat hafif olacak artı ciddi bir havası olacak kaliteli anti allerjik deri kayışı tek geçerim. Nato türü tekstil kayışlarda hafifliğinden ve spor kıyafetlere uyumundan dolayı ikinci tercihim.
Kullanıcı avatarı
movement06

Mesaj Ert » 16 Ara 2012, 01:05

Site yenilendi doğru ve kayışların konması aftermarket e son verebilir :)) Bu bir sinyal yada bir mesaj olabilir . Yeni site çok güzel buarada eskisi hiç yakışmıyordu
AHM
Kullanıcı avatarı
Ert

Mesaj Tolgi06 » 19 Oca 2013, 16:33

Deriye bir türlü ısınamadım.Nato da aynı şekilde sıcak bakamadığım ve itici bulduğum bir kordon tipi.Kaliteli bir silikon kordon kullanmadım yorum yapamıyorum ama çelik kordonu ben çok daha kullanışlı ve rahat buluyorum.Uzun ömrü de cabası...
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj zenithh » 23 Oca 2013, 21:00

çelik altın :champ:
Kullanıcı avatarı
zenithh

Mesaj rj2k » 24 Şub 2013, 23:29

tasarıma ve saate göre değiştiğine katılıyorum misal ankette çok beğenilmeyen silikon kordonlarin renklileri T-race motogp gibi bazı saatlere çok yakışıyor. kullanım açısından ben silikon kordondan memnunum ama toz topluyor, fazla yumusak oldugundan sanirim degisik bir durum.
rj2k

Mesaj Tepegöz » 13 May 2017, 17:47

Nato hariç hepsi olabilir.Bir türlü sevemedim nato kayışları.Saatle bir türlü bütünleştiremiyorum :roll:
Kullanıcı avatarı
Tepegöz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Anketler - Polls

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners