Seiko Solar Chronograph SSC305 Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Solar Chronograph SSC305 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj copycat » 13 Oca 2016, 17:41

arkadalar saatimiz gelmitir. soranlar oldu, cevap verelim. saati ebayden ABD li bir sat覺c覺dan ald覺m. aynen amazonda olduu gibi kargo ve g羹mr羹k vergisini peinen ald覺lar ve saati amazondan daha k覺sa s羹rede teslim ettiler. bu ilemlerin tamam覺 pitney bowes adl覺 irket taraf覺ndan y羹r羹t羹ld羹 ve ben memnun kald覺m.

saat m羹tevazi bir seiko kutusunda geldi. ancak ambalaj g羹venliydi.

Resim

saatin kadran覺 44.5 mm ancak ilgin癟 ekilde lug aral覺覺 20mm. yani g繹rece olarak ince bilezik kullan覺lm覺. bu durum benim houma gitti. bilezikten daha sonra bahsedeceim. genel bir durum udur ki seiko'nun 癟eliinin rengi ve duruu citizen'in muadil modellerinden daha canl覺 ve daha kaliteli duruyor. uzun zamand覺r seiko kullanmamama ramen bu m羹tevazi modelde bile dikkatimi 癟ekti.

Resim

saatin kadran rengi ger癟ekten g羹zel. fotoraflarda tam olarak belli olmuyor. ana kadran siyaha yak覺n bir koyu mavi, i癟 g繹stergeler ise 覺覺kta renk deitiren mora yak覺n bir tonda. saatin kadran renkleri a癟覺k havada ve kapal覺 mekanda tamamen deiiyor desem yanl覺 olmaz.

Resim
Resim
Resim

saatin cam覺 hardlex mineral. safir olsa tabii daha iyi olurdu ama ben genel tasar覺m覺 beendiim i癟in bundan tasarruf etmeyi sineye 癟ektim.

makine solar. citizen'in eco-drive 覺n覺n muadili g羹ne enerjisi ile arj olan bir pile sahip quartz. saatin sevdiim taraf覺 kronometrenin yan覺s覺ra alarm 繹zelliine sahip olmas覺. ben alarm覺 繹nemsiyorum zira bildiiniz 羹zere ak覺ll覺 telefonlar覺n alarmlar覺n覺 kullanabilmek i癟in telefonlar覺 a癟覺k b覺rakmak gerekiyor. oysa ben gece yatarken telefonu kapatmak istiyorum. uykum da 癟ok hafif olduu i癟in bu kibar alarm bana yetecektir. ayr覺ca alarm 繹zelliini kullanm覺yorsan覺z alarm kadran覺n覺 ikinci saat olarak kullanabiliyorsunuz. bu da g羹zel bir 繹zellik. eer ayar vidas覺n覺 ikinci pozisyona (saatin ayarland覺覺 pozisyon) 癟ekip krono s覺f覺rlama d羹mesine tek tek basar ya da bas覺l覺 tutarsan覺z ikinci saat olarak alarm g繹stergesini ayarl覺yorsunuz. yok ayar vidas覺n覺 birinci pozisyona 癟ekip ayn覺 ilemi yaparsan覺z bu sefer de alarm覺 ayarl覺yorsunuz.

saatin arka kapa覺 gayet m羹tevazi.

Resim

a覺rl覺覺 ve boyutu gayet ideal. 44.5 mm biraz b羹y羹k gibi dursa da kullan覺mda b繹yle olmuyor.

Resim

ayr覺ca saatin bezelinin d繹n羹 hissini de 癟ok beendim. 癟ok kolay d繹nen ve sessiz bir bezel var ama verdii his gayet kaliteli.

gelelim saatin zay覺f taraf覺na. ben 羹zerindeki standart bilezii ve tokay覺 beenmedim. bilezik 癟ok rahat olsa da kalite olarak ayn覺 s覺n覺fta yer alan daha 繹nce forumda tan覺t覺m覺n覺 yapt覺覺m citizen nighthawk ile alakas覺 yok. o saatin bilezii 10 kat daha kaliteli bir his veriyor. ben bu saati al覺rken elimde bulunan sevdiim bir kahverengi deri kay覺a g羹venmitim. imdi hi癟 vakit kaybetmeden akam o kay覺覺 takaca覺m. saatin deri kay覺l覺 fotoraf覺n覺 da en k覺sa zamanda bu incelemeye ekleyeceim.

sonu癟 olarak u ekilde 繹zetleyeyim. fotoraflar覺 癟ektiim telefonun kameras覺n覺n odaklanma ve 覺覺k sorunundan 繹t羹r羹 pek doru resmedemedim ama birebir incelediinizde saat s覺n覺f覺n覺n 羹zerinde bir kalite g繹r羹nt羹s羹 veriyor. hafiflii ve rahatl覺覺 g羹zel. bilezii ise saate g繹re biraz zay覺f.

imdi s覺rada kargoda bulunan citizen primo saat var. o da gelince acizane onu da tan覺tmaya 癟al覺覺r覺m. saati incelemekte profesyonel olmad覺覺m i癟in k覺sa kesmeye 癟al覺覺yorum. sorusu olan varsa 癟ekinmeden iletsin l羹tfen.
En son copycat taraf覺ndan 13 Oca 2016, 18:57 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Re: Seiko

Mesaj o2o » 13 Oca 2016, 17:53

Tebrikler, g羹zel g羹nlerde kullan覺n :)
Kullan覺c覺 avatar覺
o2o

Kay覺t: 17 Kas 2015, 18:53

Re: Seiko

Mesaj SeRxx » 13 Oca 2016, 18:04

Harika bir model. Yorum ve fotoraflar i癟in teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Re: Seiko Solar Chronograph SSC305

Mesaj eyimen » 13 Oca 2016, 19:09

Guzel gunlerde :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj eraslani » 13 Oca 2016, 19:19

hay覺rl覺 olsun :champ:
g羹zel saat.
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj MertYe » 13 Oca 2016, 19:46

Hay覺rl覺 olsun :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj hozburun » 13 Oca 2016, 19:53

Tebrikler, g羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Attor » 13 Oca 2016, 20:24

G羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Attor

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2014, 23:09

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 103 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners