Pulsar Pk5001X1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Pulsar Pk5001X1

Mesaj toggle » 04 Haz 2010, 16:41

Arkadaşlar ilk otomatik saatim. Paylaşmak istedim.

Resim
Resim
Resim

Saatlerden çok fazla anlamıyorum. Ama şu linkten : http://www.harrybishop.ca/?p=871 öğrendiğime göre seiko mekanizması var.

İlginç bir özelliği var saatin içindeki GMT kadranı hareketli. Üstte power reserve göstergesi , solda gün göstergesi altta ise saniye göstergesi var. Ayar kolunu yarım yekip aşağıya döndürünce gün ayarlanıyor yularıya döndürünce GMT bezeli ayarlanıyor. Kolu tam cekip saati ayarlarken GMT kadranı da beraber dönüyor. Yani dünya saatlerini sürekli olarak doğru gösteriyor. Örenğin üçüncü resimde saat 16.21 Newyork ta ise 9 üstünde yani 09.21. Saat 17.00 olunca NYC de 10 oluyor.

Saati HB den aldım 168 TL ye.
Kullanıcı avatarı
toggle

Re: Pulsar Pk5001X1

Mesaj Clk » 04 Haz 2010, 18:10

Saat gercekten güzel. Güle güle iyi günlerde kullanmani temenni ederim.

viewtopic.php?f=12&t=2891&p=30432&hilit=pulsar#p30432 bu linkte saatin aynisi bir kac hafta önce ögretmen bir arkadasimiz tarafindan da tercih edilmisti. Benim en cok hosuma giden tarafi mavi kadrani ve kasa formu.

Pulsar zaten Seiko'ya ait bir firma ve kalitede problem yasatmayacak bir marka. Kisacasi dogru secim ve süper fiyat. Tekrardan güle güle kullan.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 04 Haz 2010, 18:51

Hayırlı olsun sayın toggle.Güzel ve özellikli bir saat.İzlenimleriniz için teşekkür ederiz :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Bond » 04 Haz 2010, 21:58

Güle güle kullanın Toggle, Clk'nın verdiği linkte yakın zamanda başka bir üyemizde almıştı. Hoş bir model ve fiyat/performans oranı oldukça başarılı. İnceleme için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj nickynick » 05 Haz 2010, 01:28

Hoş bir seçim olmuş, güle güle kullanmanızı dilerim, inceleme için de teşekkürler bu arada.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj cyanikoz » 14 Haz 2010, 20:21

Yukarıda bahsedilen benim. Saat bana oldukça büyük olması nedeniyle tam geldi diyebilirim. Ağır olması kimileri için dezavantaj olabilir. Yanlız benim saatte GMT kontrolü çalışmadı. Ben de iade etmedim zaten kullanmadığım bir özellik sonuçta. Uğraşmaya değmez diyerek.
Kullanıcı avatarı
cyanikoz

Mesaj goblis » 18 Haz 2010, 15:28

Evet saat guzel gorunuyor ama arkadaki parkeye bi el atmak gerek galiba.. :)
Ilginc bi mizanpaj olmus, dikkatimi cekti :)

Gule gule kullanin..
Kullanıcı avatarı
goblis

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners