Citizen Promaster NY0040-9EE Automatic

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Citizen Promaster NY0040-9EE Automatic

Mesaj cbmad » 30 Kas 2018, 09:52

İyi günler, saat beklediğimden erken geldi, akşama bir kaç fotoğrafla açılış yapayım. saat japon ve kutu küçük.

Tahminler için teşekkürler, sayin debra markayı bildi, saat citizen automatic diver promaster ny0040-9ee.
Uzun süredir indis şekli ve oranı nedeniyle aklımdaki saat sade dizaynı ile seiko sxzs79 ti ama orta kalınlıktaki bileklerim için 38mm ölçüyü sınır belleyip bunun altındaki saati (36.5 mm ve lug to lug 42 mm) yine alamadım. Şimdilik hedef saatim ise bana kalsın.

Bu saat nereden çıktı peki, bilen gören vardır üç kez seiko skx007 alıp elden çıkarmıştım. Herhalde forumda çok yaygın olması nedeniyle her gün kolumdaymis hissi yani doygunluk bunda en önemli bir etkendir. Diğer seiko saatlerimden kalite performans ve işçilik olarak bir kademe aşağıda olması ise baska etken olmalı.
Citizen promaster automatic yurtdışında nispeten yaygın, burada ve forumumuzda sayısı çok fazla değil zannediyorum, belki distribütör eksikliğindendir. Keza saat incelemelerinde hep seiko skx alternatifi olarak bahsediliyor ancak orient mako kadar namlı alternatif değil. Benim ise saat sayısında arada azalma daralma yaşansa da özellikle yazın kullanacağım silikon kordonu diver ihtiyacım olduğunu düşündüm nedendir.
Saat incelemesini hakkıyla yerine getiremeyecegimden belki bir kaç hususta seiko skx ile mukayesemin merak edenlere faydasi olabilir.
Fiyatı, skx ten az daha uygun vergisiz 150 euro civari ancak Amazon vs yerlerden vergi dahil fiyatı ile skx in vergisiz fiyatıyla ayni veya belki fazla.
Kasa üst kısmı ve bezel fircalanmis mat, alt kısmı ve arka kapak polish. Seiko skx in bezeli sıkı olmayan bir his veriyordu, promaster seviyesi yarım kat daha boşluklu, çok az daha gevşek, belki orient mako ile daha yakın, 60 tık ile tek yön bilindiği üzere.
Lume, diver alameti farikasi olarak lumeler Skxte karanlikta daha yoğun ve ışık toplamis, promaster ise gündüz daha canlı yeşilimsi renkte. Biraz yillanmis havasi var ve karakteristik. Kol ve indis lume yoğunlugu aynı değil. indisleri ve kollar. İndislerin gümüşi çerçevesi ise benim için önemli bir kriter, işçilik gostergesi.
Keza takvim siyah ve takvim çerçevesi detaylı düşünülmüş. Promaster kolları kısa sevimli uçlu ve karakteristik.
Arka kapak, skx gibi çelik ama kabartma yerine baskı promaster yazısı ve amblemi işlenmiş.
Tepe. Saat sekiz konumunda ve skx gibi hatta belki daha ergonomik. Ancak saat takvim ayarı gerektiğinde saatin koldan çıkarılmaması düşünülemez.
Mekanizma, sapma olcmedim skx mekanizmadan daha stabil ve iyi olduğu söyleniyor. second hacking özelliği mevcut değil.
Lug yapısını sevdim, basit güzel ama orijinal veya alternatif çelik bilezik bulmak arayanlara kolay olmayabilir. Silikon kordon sert geldi biraz ama ikinci günde alıştım, nato ve deri nato bana göre değil sanıyorum.

Özetle citizen promaster dizayn, kadran işçiliği, kalite ve zannimca mekanizma ile, seiko skx marka imajı, bilinirlik, ulaşılabilirlik, bilezik alternatifi imkanı ile önde diyeyim, herkesin bildiği şeyleri de daha fazla uzatmayayim.
Yeni arkadaşlara belki faydası olur, bazı noktalari abartmis olabilirim, Teşekkürler :champ: :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son cbmad tarafından 30 Kas 2018, 21:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
cbmad

Re: kutu açılımı

Mesaj cihanmert » 30 Kas 2018, 10:07

maurice lacroix olabilir mi? diye bi tahmin yürüttüm
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj coolfire » 30 Kas 2018, 11:10

Seiko presage?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj Cotton » 30 Kas 2018, 11:14

Sekio Presage Lacivert kadran ?
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj slhgzl » 30 Kas 2018, 11:32

Presage sakura fubuki
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj sezcany » 30 Kas 2018, 12:20

Recraft bir Seiko diye tahmin edeyim...
Kullanıcı avatarı
sezcany

Mesaj cbmad » 30 Kas 2018, 12:26

Henüz doğru tahmin gelmedi
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj debra » 30 Kas 2018, 13:33

Citizen geliyor gibi hissettim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners