Seiko SBDC069 JDM Coral Blue Sumo - Kutu a癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Seiko SBDC069 JDM Coral Blue Sumo - Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj Baaran » 11 Tem 2019, 22:05

Xhantos yazd覺:
Baaran yazd覺:襤yi g羹nlerde kullan覺n.G羹zel bir diver.Saatin 癟ap覺 nedir acaba?

ap 44mm (45mm diyen de var ben 繹l癟medim), lug (boynuz mu deniyor bilemiyorum)'dan lug'a uzunluk 53mm (51 diyen de var), lug aral覺覺 20mm, kal覺nl覺k 13mm (13.5mm diyen de var).

Yani k羹癟羹k bir saat say覺lmaz. Ancak genelde bilekte olduundan k羹癟羹k durduu s繹yleniyor. Bir dier 癟ok yap覺lan yorum da, a覺rl覺k merkezinin bilek taraf覺na yak覺n olmas覺 dolay覺s覺yla 癟ok rahat ta覺nd覺覺 y繹n羹nde.

Sumo 癟ok bilenen bir seri, ilki 2007de 癟覺km覺, 2019da 3. nesli 癟覺kt覺 (kasas覺 ayn覺 gibi duruyor, Seiko'nun verdii 繹l癟羹ler H52.6mm x W45mm x D12.9mm).

Yazm覺ken, Gnomon sat覺 sitesindeki resimler de g羹zel, bak覺labilir :)
http://www.gnomonwatches.com/prospex-20 ... ef-sbdc069

Cevap i癟inTeekk羹r ederim Xhantos.Ger癟ekten g羹zel bir saat.襤yi g羹nlerde kullan.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baaran

Ya: 46
Kay覺t: 24 ub 2016, 20:39

Mesaj Mlozturk » 14 Tem 2019, 21:16

Hem al覺veri k覺sm覺nda hemde saat hakk覺nda 癟ok g羹zel bilgiler vermisiniz. Saatin 繹zellikle akrep yelkovan tasar覺m覺n覺 癟ok beendim g羹le g羹le kullan覺n.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Mlozturk

Kay覺t: 13 Oca 2018, 19:02

Mesaj metekaynak » 15 Tem 2019, 10:48

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Bileimde olmas覺n覺 istediim saatlerin ba覺nda gelir.

Redmi Note 4 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
metekaynak

Ya: 56
Kay覺t: 16 Kas 2012, 00:04

Mesaj MrPand羹l » 15 Tem 2019, 11:31

hay覺rl覺 olsun, seiko diver lar覺n yeri baka :champ: bende umar覺m vintage modelini alabilirim :D
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj Xhantos » 17 Tem 2019, 16:08

Barton silikon kay覺覺m (g繹r羹lecei gibi kavisli deil) geldi ve nihayet Sumo'mu bilee alabildim.

Resim

Ucu ucuna bileim bu b羹y羹kl羹羹 kald覺rd覺 diye d羹羹n羹yorum, en b羹y羹k saatim bu oldu ve ilk anda al覺amad覺m ama imdi (yakla覺k 2 saat sonra) fena olmad覺 diyorum.

Resim

Tekrar iyi dileklerini ileten (ve iletecek) herkese teekk羹r ediyorum, daha g羹zelleri sizlerin olsun diyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj Xhantos » 17 Au 2019, 14:23

Bir gelime oldu!

Zaten 2500 yen kadar (y羹zde 5) Amazon puan覺 vermilerdi, imdi de ithalat vergisi (g羹mr羹k vergisi) fark覺 iadesi yapm覺lar :) Belki de kur fark覺ndan, 161 yen, sadece 8.44 TL ediyor :)

Thank you for using Amazon.co.jp

We are contacting you to inform you that a refund of 嚙161 has been processed for your order.

This refund is for the following items.

Item: [颯扎喋奭SEIKO 准嫘胯 PROSPEX 瘚摰U 扎潦嫘准乓潦 ∼怒怒 芸撌颯 閮 ∼喋 嚙
Quantity: 1
Reason: Export fee reduced

Details of the refund are as follows:

Export Charge: 嚙161
...
Depending on the credit card company, it may take some time for the refund to be issued.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Mesaj copycat » 17 Au 2019, 16:47

Xhantos yazd覺:Bir gelime oldu!

Zaten 2500 yen kadar (y羹zde 5) Amazon puan覺 vermilerdi, imdi de ithalat vergisi (g羹mr羹k vergisi) fark覺 iadesi yapm覺lar :) Belki de kur fark覺ndan, 161 yen, sadece 8.44 TL ediyor :)

Thank you for using Amazon.co.jp

We are contacting you to inform you that a refund of 嚙161 has been processed for your order.

This refund is for the following items.

Item: [颯扎喋奭SEIKO 准嫘胯 PROSPEX 瘚摰U 扎潦嫘准乓潦 ∼怒怒 芸撌颯 閮 ∼喋 嚙
Quantity: 1
Reason: Export fee reduced

Details of the refund are as follows:

Export Charge: 嚙161
...
Depending on the credit card company, it may take some time for the refund to be issued.
Amazon bunu s覺kl覺kla yapar. Benim 癟ok daha ciddi rakamlar覺 geri almisligim da var. Bazen peinen hesapladiklari g羹mr羹k vergisinde ihtiyat pay覺 oluyor, fazla kalan k覺sm覺 geri 繹d羹yorlar.

Bazen de g羹mr羹k vergisi tam 繹deniyor ama saatin al覺nd覺覺 羹lkedeki KDV (VAT) bir s羹re sonra geri 繹deniyor. Bu durumda daha ciddi rakam geri al覺nabiliyor.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj Xhantos » 17 Au 2019, 17:02

copycat yazd覺:Amazon bunu s覺kl覺kla yapar. Benim 癟ok daha ciddi rakamlar覺 geri almisligim da var. Bazen peinen hesapladiklari g羹mr羹k vergisinde ihtiyat pay覺 oluyor, fazla kalan k覺sm覺 geri 繹d羹yorlar.

Bazen de g羹mr羹k vergisi tam 繹deniyor ama saatin al覺nd覺覺 羹lkedeki KDV (VAT) bir s羹re sonra geri 繹deniyor. Bu durumda daha ciddi rakam geri al覺nabiliyor.

Eskiden belli miktar覺n alt覺na vergi yokken, belki g羹mr羹e girer, belki girmeden ge癟er gibi durumlar oluyordu, art覺k g羹mr羹e girmeme s繹z konusu deil, fatural覺 mal, vergi de belli, y羹zde 20, bunda ihtiyat pay覺 olacak durum yok asl覺nda, belki yuvarlama i癟in 癟ok 癟ok k羹癟羹k kuru/cent baz覺nda olabilir. Benim tahminim JPY - USD kuru oynad覺, o nedenle oldu (benim 繹demem USD idi). Japonya sat覺 vergisi (VAT/KDV/Sales tax) zaten en bata d羹羹lm羹t羹.

Neyse, '羹z羹m羹n羹 ye, ba覺n覺 sorma' demiler, u para karta yatsa da, 8.44 liray覺 bozdurup bozdurup harcasam :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 96 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners