Zamansız bir Seiko koleksiyonu

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Zamansız bir Seiko koleksiyonu

Mesaj bumega » 31 Ağu 2019, 20:46

Umut hocamdan sahane bir baslik daha.
Epey zor bir konu bence. Bu timeless kavramini cok genis bir yelpazeden degerlendirecegimiz bir marka. Bunu nacizane fikrim birkac sekilde yapabileceğimiz yonunde. Ya belli bir modele yönelip o modelin kült tasarimlarini toparlamak. Ya modelden bagimsiz markanin mihenk taşlarını bir araya getirmek. Yada herkesin sanirim hemfikir olacagi kisisel zevklere gore custom made bir seri olusturmak. Affordable konusunda ise nasil bir koleksiyon istedigimize gore durum degisicektir diye dusunuyorum. Çünkü bazi vintage degerli modeller az bulunmakta buda haliyle fiyatlara yansimakta. Ancak 3. Sekilde custom made koleksiyonun avantajida belirli bir model yada yildan bağımsız kisisel zevklerle olusacagi için maddiyatinda kisisel kriterlerle daraltilabilecegi anlamina geliyor. Benim şahsi koleksiyonum ise şöyle olurdu.
Bullhead chrono kirmizi kadran
Alpinist
Skx 007
Sarb 033
6106 rally
6138 panda
Lord maticResimResimResimResimResimResimResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj khef » 31 Ağu 2019, 21:29

Tüm bu koleksiyon için harcayacaklarımı birleştirir; gidip Seiko GS’lerden bir tane daha alırdım. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Maradona » 31 Ağu 2019, 22:03

Ben de sevgili @khef'e katılıyorum Umut... O dediğin saatler, seni azıcık tanıdıysam, mutlu etmeyecek seni... Kendinin de kullandığı bir GS gelecekte her anlamda daha mutlu edecektir yeğenimi ve dolayısıyla seni de... 36000 vuruşluk King Seiko ya da Lord Marvel de temiz olması şartıyla düşünülebilir tabii ki...

Diğerleri kesmez seni, kesemez... Nicelikten ziyade niteliğe önem verelim derim ben, naçizane amcası/abisi olarak...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Mandos » 31 Ağu 2019, 22:17

Maradona yazdı:Ben de sevgili @khef'e katılıyorum Umut... O dediğin saatler, seni azıcık tanıdıysam, mutlu etmeyecek seni... Kendinin de kullandığı bir GS gelecekte her anlamda daha mutlu edecektir yeğenimi ve dolayısıyla seni de... 36000 vuruşluk King Seiko ya da Lord Marvel de temiz olması şartıyla düşünülebilir tabii ki...

Diğerleri kesmez seni, kesemez... Nicelikten ziyade niteliğe önem verelim derim ben, naçizane amcası/abisi olarak...

Bence Umut Bey kendi koleksiyonuna paralel bir koleksiyon olarak sordu bunu. Evlada miras şeklinde. Ben de Rolex IWC Tudor gibi saatlerden sonra Seiko Turtle’ın yeteceğini düşünmüyorum kimseye :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Maradona » 31 Ağu 2019, 22:39

Mandos yazdı:
Maradona yazdı:Ben de sevgili @khef'e katılıyorum Umut... O dediğin saatler, seni azıcık tanıdıysam, mutlu etmeyecek seni... Kendinin de kullandığı bir GS gelecekte her anlamda daha mutlu edecektir yeğenimi ve dolayısıyla seni de... 36000 vuruşluk King Seiko ya da Lord Marvel de temiz olması şartıyla düşünülebilir tabii ki...

Bence Umut Bey kendi koleksiyonuna paralel bir koleksiyon olarak sordu bunu. Evlada miras şeklinde. Ben de Rolex IWC Tudor gibi saatlerden sonra Seiko Turtle’ın yeteceğini düşünmüyorum kimseye :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bence bu işin paraleli, diki, teğeti, kirişi, asimptotu yok Tolga... [emoji39]

Ben şahsen babamın bileğinde yeterince zaman geçirmeyen, vasat ama çok sayıda saat yerine; onun bileğinde anılarına çokça eşlik etmiş tek saati tercih ederdim... [emoji173]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj gkarinca » 31 Ağu 2019, 22:47

Resim

Az biraz yenilerden de olsun derim :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj Ufkynl » 01 Eyl 2019, 11:45

Vintage yolu yol değil Bu yolda neçe samimi saatsever sırtlanların eline düştü [emoji14]
Şaka bir yana içinize sinen 1 gs ile bu açlığı dindirip evladiniza miras bırakmanız bana gore daha mantıklı umut bey.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Kakefe » 01 Eyl 2019, 12:51

Seiko Sus 4s15 i unutmamak gerek.
Su anda bulmanin cok zor oldugu saatlerden biriResim

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Kakefe

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 140 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners