Casio G-Shock GA800

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Casio G-Shock GA800

Mesaj CptOz » 17 Eyl 2019, 16:16

Merhaba değerli TSF üyeleri. Otomatik/mekanik saat sevdalısı olmama rağmen Casio saatlerin benim için yeri hep ayrı olmuştur. Gençliğimde de kullandığım Casio saatler beni hiç üzmemiş; gece, gündüz, dağda, bayırda, denizde, dalışta bana hep eşlik etmişlerdir. Prensip olarak artık hiç bir dijital, kuvars saate otomatik saatlerden fazla bütçe ayırmıyorum ve almıyorum. Fakat bazı özel marka ve modelleri uygun fiyatlı ise listeme dahil ediyorum. Bunların içinde Casio, G-Shock, Timex Indiglo, Citizen Eco Drive gibi saatleri sayabilirim.
G-Shock saatlere; genelde büyük, hantal, ekranları karışık ve biraz da genç işi gibi gördüğümden pek sıcak bakmadım. Küçük modelleri de nedense pek beğenemedim. Buna rağmen bir suredir (2-3 yıldır) uygun model bakmaya devam ettim ve geçen sene G301 modelini aldım. Çok beğendiğim bu saati özellikle akşam ve gece, gözlerimin zayıflığından okumakta zorlanınca hemen hiç kullanmadım. (Halen satılıktır.)
Sonunda 2 ay önce istediğim saati bularak aldım ; G-Shock GA800-1A.
Öncelikle saat sade ve okunabilirliği yüksek bir analog kadrana sahip. Özellikle saniyesi olması en büyük artılarından. Bunun yanında 48×54×15.5 mm ölçüleriyle bilekte büyük durmayan, hafif bir saat. Küçük ama okunabilir bir dijital ekrana da sahip ve çift aydınlatmalı. Aydınlatması açıkçası çok iyi, hatta gece küçük bir fener olarak da kullanabilirsiniz. Öyle onlarca dünya saati, termometresi, barometresi ıvırı zıvırı yok ama çift saat (dual time) imkanı var. Kronometre tek basmayla çalışabiliyor. Yani temel G-Shock özelliklerine sahip ve gereksiz, pek de kullanılmayan özelliği yok. Solar özelliği de olsaydı harika olurdu.
Sonuçta uygun fiyatlı bu siyah canavarı (farklı renkleri de mevcut) ; sade, kaba olmayan, analog ekranlı, saniyeli ve güçlü aydınlatması olan bir G-shock düşünen tüm TSF üyelerine tavsiye ederim. ResimResimResimResimResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Re: Casio G-Shock GA800

Mesaj Maradona » 17 Eyl 2019, 16:40

Aynısının mor olanından eşimin kuzenine almıştık, severek kullanıyor... Çok ideal bir G-Shock... En güzel zamanlarınıza eşlik etsin... [emoji257][emoji120][emoji106]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj SelAc » 17 Eyl 2019, 17:09

Hayırlı olsun Özgür abi. Ben de eski G Shock un yanına yeni bir tane daha eklemek istiyorum. Arayışlar sürüyor.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj CptOz » 17 Eyl 2019, 18:16

Sevgili Çağatay, Selahattin teşekkürler. Bu saati severek de kullanıyorum, sanırım uzun süre G-Shock defteri benim için kapandı...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj slhgzl » 17 Eyl 2019, 18:20

Hayırlı olsun. Ben de GA-835A-1A modelini almıştım.35. yıl anısına üretilmiş limitli bir model.Benim büyük oğlana verdim o kullanıyor.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj goosealley » 17 Eyl 2019, 20:58

Çok güzel saat, güzel günlerde kullanın. Fiyatı da çok uygun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
goosealley

Mesaj volkifb » 22 Eyl 2019, 01:15

İyi günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
volkifb

Mesaj azizkaya » 22 Eyl 2019, 04:47

Güzel zamanlar göstersin.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners