Smiths Everest PRS-25 Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Smiths Everest PRS-25 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kiwi21 » 29 Tem 2020, 15:40

Merhaba,

Bayram 繹ncesi bayram ekeri tad覺nda kutumuz elimize ulat覺. Adettendir, tahminleri alal覺m. Akama doru da nasipse kutuyu a癟ar覺z :champ:

Resim

----------------------------------------------------

ns繹z : Kutu a癟覺l覺lar覺nda saatin teknik 繹zelliklerinden 癟ok al覺n覺 hikayesini ve hissettirdiklerini yans覺tmaya 癟al覺覺yorum. Bu da 繹yle bir yaz覺 olacak. Teknik 繹zellikleriyle ilgili forumda horoloji ansiklopedisi k覺vam覺nda incelemeler yapan 癟ok deerli b羹y羹klerim var. O y羹zden okurken s覺k覺labilecek olanlar覺n aff覺na s覺覺narak direkt olarak fotoraflara ge癟melerini tavsiye ediyorum :)

Saat hobisine yeni merak salm覺 ve forumda tavsiyeler isteyen arkadalara b羹t癟eleri dahilinde tavsiyelerde bulunurken hemen hemen hepimizin belirtmi olduu bir tespit var; insan覺n zevkleri zamanla oturuyor. Ben de 2015te forumdan 2. el olarak ald覺覺m Seiko Skx007 ile balad覺覺m saat merak覺mda 5 y覺l覺n ard覺ndan okuduklar覺mdan ve tecr羹be ettiim saatlerden sonra art覺k saat zevkimin oturduunu d羹羹n羹yorum. Ald覺覺 saatlerle vedalaabilen biri deilim. Dolay覺s覺yla yakla覺k 1 y覺ld覺r akl覺mda olan bana ve bileime g繹re boyut olarak b羹y羹k olan 40mm saatleri elden 癟覺kart覺p 39mm saatlere ge癟ebilmeyi g羹n itibariyle tamamlad覺m diyebilirim. Ailedeki en b羹y羹k boyutlu saat 38mm ile Seiko Sarb035.

Oturduunu d羹羹nd羹羹m saat zevkim ile aileye kat覺lan son 羹ye; Smiths markas覺n覺n Everest modelinin 36mm olan versiyonu. K覺saca Smiths markas覺ndan bahsetmek gerekirse, Yeni Zelandal覺 dac覺 Edmund Hillarynin 1953 y覺l覺nda Everest Da覺n覺n zirvesine 癟覺kan ilk insan 羹nvan覺n覺 ald覺覺 t覺rman覺ta kolunda olan iki saat markas覺ndan biri. (Bir dieri Rolex Oyster Perpetual) 襤nsanl覺k ad覺na b繹yle 繹nemli bir t覺rman覺ta yer alan firma 1979-1980 y覺llar覺nda kepenk kapat覺yor. 1996 y覺l覺nda Smiths markas覺n覺n isim haklar覺n覺 襤ngiliz saatsever Eddie Platts al覺yor ve marka o g羹nden beri 羹retilmeye devam ediyor.

Resim
Resim

Eddie Platts ihtiyar bir amcam覺z ve forumundan takip edebildiim kadar覺yla biraz da huysuz (aman duymas覺n) Hi癟bir ekilde yard覺mc覺 istemiyor ve siparilerin al覺nmas覺ndan paketlenmesine kadar t羹m s羹re癟le kendisi ilgileniyor. Bu durum da ciddi zaman isteyen bir durum olduundan her ay覺n 2. Pazar g羹n羹 襤ngiltere saatiyle saat 14.00te siteyi sipari al覺m覺na a癟覺p kafas覺ndaki sipari adedine ula覺ld覺覺 an (100-150 adet aras覺) 2 hafta sonraki Pazar g羹n羹ne kadar yeni sipari al覺m覺n覺 kapat覺p gelen siparilerin paketlenmesi ve kargosuyla ura覺yor. 100-150 sipariin tamamlan覺p sat覺a kapanma s羹resi 7-8 dakika. Yani 7-8 dakikada sat覺n alma s羹recini tamamlayamazsan覺z 2 hafta daha beklemek zorunda kal覺yorsunuz -ki 2 hafta sonra alabileceinizin garantisi yok-

Eddie amcam覺zdan ve Smiths markas覺ndan bahsettiimize g繹re ge癟elim saatin al覺m hikayesine; elimdeki 40mm saatleri 癟覺kard覺ktan sonra oluan b羹t癟enin bir k覺sm覺 ile dress watch ihtiyac覺m覺 Seiko Sarb035 ile kar覺lad覺m. Ailede oluan yabanc覺lar覺n deyimiyle daily beater a癟覺覺n覺 kapamak i癟in balad覺m aramalara. 5 y覺lda saat hobisinde en keyif ald覺覺m d繹nemler bu al覺m s羹re癟leri, arat覺rma safhalar覺, bir bilene dan覺ma k覺s覺mlar覺. n羹mde birka癟 kriterim vard覺; siyah kadranl覺, 39mm boyutunda, bilezikli ve m羹mk羹nse tarih penceresiz bir model. Bu s羹re癟te arad覺覺m/bulduum modeller ya kriterlerin bir k覺sm覺na tak覺ld覺, ya b羹t癟e engeline tak覺ld覺. Bir t羹rl羹 tetii 癟ekemedim. Smiths markas覺n覺 bulup Everest modelini kefettiimde Eddienin siparii al覺m覺n覺 a癟aca覺 Pazar g羹n羹n羹 beklemeye balad覺m. Bir Pazar g羹n羹 alarm kurmu bilgisayar ba覺nda beklerken sepete eklemeye 癟al覺t覺覺m modelin 40mm boyutundaki Everest versiyonu olduunu farkettim. 36mmlik versiyonunun da stokta kalmad覺覺n覺, Austos sonu gibi belki stoklara girebileceini 繹rendiimde i癟im i癟imi yemeye balad覺. Zor beenen biriyken ve hedef saatimi belirlemiken bulamamak can s覺k覺c覺. (Allah baka dert vermesin dediinizi duyar gibiyim)

Forumlar覺na 羹ye oldum ve saati harici yollarla bir ekilde edinebilir miyim, birileri satar m覺 diye bakarken Koray -kakefe- abi forumdaki mesaj覺m覺 g繹rm羹. K覺van癟 dedi b繹yleyken b繹yle saatin stou bitmeden son partiye yetitim, ald覺m. Ancak daha benim de elime ulamad覺. May覺s ay覺 gibi yanl覺 hat覺rlam覺yorsam Koray abi whatsapptan saatin eline ulat覺覺n覺 iletti ve bilek fotoraf覺 att覺. Saati zaten beenmitim, g繹r羹nce ve ula覺labilecek bir hedefte olunca av覺n覺 bekleyen kartal gibi balad覺m Koray abiyi taciz etmeye :) Saolsun O da bu kadar beendiysen bu saat senindir dedi. E saat nas覺l gelecek? B覺rak覺n Moskovadan 襤zmir u癟a覺n覺, pandemiden dolay覺 襤stanbuldan 襤zmire u癟ak kalkm覺yor. 2 aya yak覺n da u癟ular覺n yeniden balamas覺n覺 bekledik. Koray abi de ge癟tiimiz Cuma K覺van癟 T羹rkiyeye gelecek arkada覺m var, saati g繹nderiyorum deyince hafta sonu ge癟mek bilmedi. Saat Pazartesi sabah覺 Muladan Pttye teslim edildi. Dert bitti mi? Ptt bu. Dert biter mi? 1.5 g羹n boyunca Mulan覺n 癟eitli il癟elerinde dur kalk yapt覺. Bu sabah 襤zmire ulat覺. Pttnin g繹nderi takip sayfas覺nda klavyenin F5 tuunu eskittim. len oldu, h璽l璽 da覺t覺ma 癟覺karmad覺lar. E araya bayram girecek. Saate 3 km mesafedeyim, ama ulaam覺yorum. Atlad覺m arabaya, evden bozma Ptt deposuna ulat覺m ve saati teslim ald覺m.

Buraya kadar okuyanlara ve saatin bana ulamas覺nda b羹y羹k emei olan Koray abiye teekk羹rlerimle

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son kiwi21 taraf覺ndan 29 Tem 2020, 20:00 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 5 kere d羹zenlendi.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj mustybs » 29 Tem 2020, 16:07

Omega smp300 :))

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mustybs

Kay覺t: 10 Eyl 2019, 18:39

Mesaj gkarinca » 29 Tem 2020, 16:18

Tudor Bb 36

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gkarinca

Kay覺t: 06 Au 2011, 16:43

Mesaj BoluluBatuhan » 29 Tem 2020, 17:01

Longines?

F3111 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
BoluluBatuhan

Kay覺t: 31 Mar 2020, 21:23

Mesaj zafeer » 29 Tem 2020, 17:16

Seiko?

Kullan覺c覺 avatar覺
zafeer

Ya: 36
Kay覺t: 02 Ara 2011, 02:46

Mesaj Althor » 29 Tem 2020, 17:35

Legend diver 36mm

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Althor

Ya: 26
Kay覺t: 28 Mar 2019, 16:25

Mesaj Alk覺m » 29 Tem 2020, 17:46

Orient [emoji848]

Kullan覺c覺 avatar覺
Alk覺m

Kay覺t: 10 Oca 2019, 16:42

Mesaj MehmetKarat羹rk » 29 Tem 2020, 18:32

ADRES MULA AMA OMEGA D襤YES襤M VAR
B襤R YANDAN DA 36mm 羹st羹 sevmediini de biliyorum K覺van癟 Ne desemki :D
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners