Seiko'nun Bomba Gibi Dönüşü - Yeni SPB Serisi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Seiko'nun Bomba Gibi Dönüşü - Yeni SPB Serisi

Mesaj Altar » 30 Eyl 2020, 17:07

Seikonun fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebi dolar kurumu ? Bu fiyata oris veya longines almak daha mantıklı.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj BoluluBatuhan » 01 Eki 2020, 01:35

Altar yazdı:Seikonun fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebi dolar kurumu ? Bu fiyata oris veya longines almak daha mantıklı.
Dolar kuru ve seikonun yüksek fiyatlandırması da etkili olsa da son gelen vergi zamları ciddi bir şekilde etkiledi. Oris ve longinesin daha ucuz gözükmesinin sebebi bu vergi zammı Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğunu kapsamıyor. Japonyayı yani seikoyu çok etkiledi.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Mesaj Mandos » 01 Eki 2020, 10:20

Vergi geleli aylar oldu. Kur 2 sene önce de 7'yi gördü ona göre zamlarını yaptılar ve geri aldıklarını hatırlamıyorum. Seiko fiyatları 2 senedir 4-5 katına çıktı. Normalde böyle konularda hayatta firmaya sövmem çünkü asıl sövülmesi gereken kişiler bellidir. Ancak burada firmanın da suçu var.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj danGerfuLL » 01 Eki 2020, 10:38

Abtsaat fiyatları % 100 artırmış mı bana mı öyle geliyor?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj Reczebb » 01 Eki 2020, 15:54

danGerfuLL yazdı:Abtsaat fiyatları % 100 artırmış mı bana mı öyle geliyor?

Kendi sitesinde yüksek fiyatlar ama alışveriş sitelerinde eski fiyatlardan satış devam ediyor.

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj danGerfuLL » 01 Eki 2020, 16:30

Reczebb yazdı:

Kendi sitesinde yüksek fiyatlar ama alışveriş sitelerinde eski fiyatlardan satış devam ediyor.

N11'de ve kendi sitesinde yeni fiyatlar, HB'de eski fiyatlar.

Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj Reczebb » 01 Eki 2020, 16:33

danGerfuLL yazdı:
Reczebb yazdı:

N11'de ve kendi sitesinde yeni fiyatlar, HB'de eski fiyatlar.

Ha evet birkac sitede görmüştüm. Dogrudur. [emoji106]

“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj payday3d » 14 Eki 2020, 15:13

Ben buradaki bir çok kişiyle aşık atacak kadar bilgiye sahip olduğumu düşünmemekle birlikte bu başlık altında bir şeyler yazma gereği hissettim. Çin malı Aliexpress'te satılan saatlerin Seiko'dan daha iyi saatler olduğunu öğrenmiş olduk. (?) Bunu iddia eden kişilerin uzun vadede (8-10 yıl +) performansını da Seiko modelleriyle kıyaslayıp ona göre de bir değerlendirme yaparlarsa bizi de aydınlatabilirler diye düşünüyorum. Birçok kişi benzeri şeylerden şikayet ediyorsa bildiği bir şeyler vardır elbet, aslında kordon/bilezik kalitesi gibi bazı noktalarda kaliteye önem göstermemesi noktalarındaki eleştiriler biraz haklı olsa da bu kadar eleştiriyi hak ettiğini düşünmüyorum. Seiko'nun alaşağı edildiği bir konuya dönüşmüş gibi geldi bazı yorumları okurken sinirlendim nedense. Bunun bir önemli sebebiyse Seiko'nun belirlediği fiyatlara laf edilirken alt segment İsviçre saatlerine pahalı olmalarına karşın "ama onlar İsviçre gibi " bir algı hissedilmesi. Belki de onların her zaman yüksek fiyatlarla satışta olmasına bir alışmışlık da olabilir. Bir de şu mantık yanlış değil mi Çin malı aliexpress saatinde eğer bütün özellikler bezel, cam kalitesi, su geçirmezlik, vidalı tepe vs her konuda aynı kalitede ise ve daha ucuza satılıyorsa ve bu mantıkla Seiko ile aynı kaliteyi çok daha ucuza sunmuş oluyorsa, aynı özelliklere sahip Seiko 5'ten çok daha pahalı olan İsviçre modelleriyle de aynı kalitede demek değil midir tamamen bu mantığa göre yorum yaparsak. Hardlex kristal cam da eleştiriliyor ama Hardlex kristal cam mohs ölçeğine göre sertlik derecesi 8 iken, safir camın sertlik derecesi 9 arada çok büyük bir fark gibi durmuyor.Bu ölçekte elmas en sert mineral ve derecesinin 10 olduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca çok sert bir darbede safir cam tuzla buz olurken hardlex camın çatladığı konusunda bir görüş var. Hardlex'in darbelere karşı dirençli ancak çizilmeye karşı daha dirençsiz, safirinse sert darbelere karşı "nispeten" daha dirençsiz (esneklik kabiliyeti daha düşük) çizilmeye karşı daha dayanıklı ve daha pahalı olduğu gibi bilgiler de söz konusu.
En son payday3d tarafından 14 Eki 2020, 20:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
payday3d

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 120 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners