Seiko 5 Sports SRPE61k kutu a癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko 5 Sports SRPE61k kutu a癟覺l覺覺

Mesaj payday3d » 23 Eki 2020, 11:20

Herkese merhaba, Seiko 5'in yeni serisi SRPE modellerinden 61K modelini sat覺n ald覺m. Asl覺nda yeni bir saat almaya niyetim yoktu. Sadece 繹yle bir durum vard覺, bu otomatik saatler d羹nyas覺na girdiimden beri en sevdiim tarz modellerden biri Rolex Explorer ekol羹ne benzeyen saatler oldu. Sonra Tudor Black Bay serisini kefettim, o da m羹thi bir etki yapt覺, 繹zellikle 36 g繹z羹me kestirdiim bir modeldi. Tabii bunlar覺 g繹z羹me kestirdiim gibi cebime kestirmem pek kolay olmad覺覺 i癟in 繹yle bak覺n覺yordum sadece.
Youtube'da https://www.youtube.com/watch?v=IjXV76H5Oj0&t=533s linkli videoya denk geldim. Seiko 5'in yeni 癟覺kard覺覺 seriden falan haberim yoktu. Black Bay ile neredeyse ayn覺 kadran emas覺 (Klasik Seiko imleri ile tabii), d羹z bezel yap覺s覺 ve Seiko 5 klasik diver serisinden daha k羹癟羹k 癟ap覺 ile sat覺n alma g羹c羹mle beni tatmin edebilecek bir saat olduuna karar verdim. (her ne kadar 癟ok zaml覺 ve u癟ulu bir zaman olsa da) Seiko ve Orient de sevdiim g羹vendiim markalar olunca k覺sa bir arat覺rma ve inceleme videolar覺n覺 takiben sat覺n ald覺m.
Sitede bu seriden bir saat payla覺m覺 da olmad覺覺n覺 g繹r羹nce bir katk覺da bulunmak istedim.
B羹y羹k 癟apl覺 saatleri sevmeyen ve bilek yap覺s覺 ince biri olarak Saat 40 mm 癟ap覺 ile gayet ortalama bir boyutta, kolda ta覺mas覺 kolay, eer 41 olsayd覺 sat覺n almazd覺m. Yabanc覺lar覺n tabiriyle tam bir "versatile" canavar覺, bu t羹r saatleri sevme sebeplerimden biri de bu. Klasik giyimle, spor k覺yafetle, g羹nl羹k giyimle her eye uyabiliyor. Koldan 癟覺karmadan g羹n羹 tamamlayacak, her yerde tak覺labilir. Bu model orijinalinde gri renk nato kay覺 ile geliyor. Gri renkli kadranla uyumlu g繹r羹nt羹 olarak iyi dursa da ahsi deneyimim nato kay覺larla bir t羹rl羹 rahat edemedim ve al覺amad覺m. O y羹zden basit bir 癟elik kordon ile deitirdim. Kadran 覺覺kl覺 ortamda par覺ld覺yor. Deri kay覺larla olduk癟a iyi g繹r羹neceini d羹羹n羹yorum. Lug aral覺覺 20mm. Lume'si olduk癟a iyi, normal 覺覺ktan karanl覺k ortama ge癟tiiniz gibi parl覺yor. Arka kapak effaf, su ge癟irmezlik d羹zeyi de 100 m ile ortalama bir saatten beklenen 癟ou 繹zellii kar覺l覺yor. Bir eksik olarak safir cam yok, hardlex kristal cam覺n dayanakl覺l覺覺n覺n hi癟 de k繹t羹 olmad覺覺 ancak 癟izilme direncinin safir cam覺n direncine g繹re daha zay覺f olduu g繹r羹羹 var. 4R36 mekanizma ve saatin hack 繹zellii var bu arada.
Fotoraflar覺 paylaay覺m ;

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son payday3d taraf覺ndan 23 Eki 2020, 14:21 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
payday3d

Kay覺t: 26 Tem 2016, 19:39

Re: Seiko 5 SRPE61k kutu a癟覺l覺覺

Mesaj coolfire » 23 Eki 2020, 11:28

Benim de beendiim bir model. G羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 47
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj payday3d » 23 Eki 2020, 12:25

coolfire yazd覺:Benim de beendiim bir model. G羹zel g羹nlerde kullan覺n.

Teekk羹r ederim, saolun :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
payday3d

Kay覺t: 26 Tem 2016, 19:39

Mesaj cagatay1903 » 23 Eki 2020, 12:34

ger癟ekten g羹zel se癟im
g羹le g羹le kullan覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj tt59 » 23 Eki 2020, 13:16

Hay覺rl覺 olsun g羹zel zamanlar覺n覺za elik etsin :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Re: Seiko 5 Sports SRPE61k kutu a癟覺l覺覺

Mesaj CptOz » 23 Eki 2020, 14:53

G羹le g羹le iyi g羹nlerde kullan覺n. G羹zel saat...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj SelAc » 23 Eki 2020, 15:12

Hay覺rl覺 uurlu olsun.
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj ylmaz94 » 23 Eki 2020, 15:15

ok g羹zel iyi g羹nlerde kullan覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
ylmaz94

Kay覺t: 20 May 2019, 15:52

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners