Seiko 5 Sports GMT – SSK001K1, SSK003K1 & SSK005K1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko 5 Sports GMT – SSK001K1, SSK003K1 & SSK005K1

Mesaj Etyg » 13 Haz 2022, 19:44

Seiko 5 Gmt Hakkındaki görüşlerimizi bu başlık altında toplayalım istedim. Görüşleriniz neler?Resim
Resim
ResimÖzellikler ;

https://www.seikowatches.com/au-en/prod ... rts/ssk001

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Etyg

Re: Seiko 5 Sports GMT – SSK001K1, SSK003K1 & SSK005K1

Mesaj HknDrsn » 13 Haz 2022, 20:11

instagramda gördüm çok güzel modlamışlar demiştim :lol: Biraz araştırınca yeni seiko 5 gmt serisi olduğunu öğrendim.
Batman modelini beğendim fakat yanılmıyorsam yine kilitsiz tepe, hardlex cam, alüminyum bezel ve şeffaf arka kapak.
Ve fiyatı 475 dolar bana yüksek geldi.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj monopusher » 13 Haz 2022, 20:30

Cok satar fiyat performans diyorum

the difference is to be sharper than anyone else.
Kullanıcı avatarı
monopusher

Mesaj asrb70 » 13 Haz 2022, 20:55

Skx çılgınlığına umarım bir son verir :) Şaka bir yana bu fiyata safir cam olmasa da en azından 6r makineli, 200 metre suya dayanıklı bir saat olmasını beklerdim. Başka bir markanın homage’ı gibi geldi gözüme.

Kullanıcı avatarı
asrb70

Mesaj Etyg » 13 Haz 2022, 21:02

HknDrsn yazdı:instagramda gördüm çok güzel modlamışlar demiştim :lol: Biraz araştırınca yeni seiko 5 gmt serisi olduğunu öğrendim.
Batman modelini beğendim fakat yanılmıyorsam yine kilitsiz tepe, hardlex cam, alüminyum bezel ve şeffaf arka kapak.
Evet kilitsiz tepe hardlex cam 4r34 mekanizma. Jubilenin uçlarında ve kalitesinde iyi anlamda farklılık olduğu söyleniyor. Yabancı forum ve sitelerde ilk Seiko 5 gmt olacağından merakla bekleniyor ve genel anlamda söylemler pozitif[emoji4] bende ön satış olarak aldım, bakalım gelince paylaşacağım ayrıntılı.

Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj Etyg » 13 Haz 2022, 21:09

asrb70 yazdı:Skx çılgınlığına umarım bir son verir :) Şaka bir yana bu fiyata safir cam olmasa da en azından 6r makineli, 200 metre suya dayanıklı bir saat olmasını beklerdim. Başka bir markanın homage’ı gibi geldi gözüme.

Evet bende safir cam olarak gelmesini isterdim mekanizma yeni geliştirilen 4r34 mekanizma ama şu an 11.000 civarı ise bu özelliklerinden dolayıdır [emoji4] / safir cam seramik bezel gibi özelliklerde olsaydı sanırım 15/20 bin aralığında olurdu[emoji4]

Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj kaanknv » 13 Haz 2022, 21:48

Özellikle batman çok hoş. Skx'in ağır görüntüsünü yakalayabilmişler. Srpd serisi çok çiğ görünüyordu benim fikrimce skx'e göre.
Tekrar tekrar yazılmış ama ben de ekleyeyim hardlex kristal, kilitsiz tepe, alüminyum bezel beni saatten geri itiyor. Ayrıca cyclops sevmiyorum ancak camın yapısı görüntü itibariyle hoş. Gün göstergesinin sonunda kalkması mantıklı bir hareket olmuş. Aslında ben çok beğendim.
Seiko 5'in ilk gmt saati olmasından da yeri, müşterisi çok olacaktır. Ama ben olsam gmt fonksiyonunu pek kullanmayacağımdan SRPD serisini seramik bezel, safir cam, jübile kordon, bir de kırmızı saniye ibresi ile modlardım. Diver görünümlü olduğu gibi Gmt görünümlü bir saat de olmuş olurdu. Aklımda da yapmak. Muhtemelen etiket fiyatının yarısından biraz yukarısına mal olacaktır. Resim
Almanızdan bağımsız kendi aklımdaki, gördüğümden beri yapmayı düşündüğüm fikri söyledim yanlış anlaşılmasın lütfen. Hayırlı uğurlu olsun.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son kaanknv tarafından 15 Haz 2022, 03:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Mesaj HknDrsn » 13 Haz 2022, 22:36

Etyg yazdı:
HknDrsn yazdı:instagramda gördüm çok güzel modlamışlar demiştim :lol: Biraz araştırınca yeni seiko 5 gmt serisi olduğunu öğrendim.
Evet kilitsiz tepe hardlex cam 4r34 mekanizma. Jubilenin uçlarında ve kalitesinde iyi anlamda farklılık olduğu söyleniyor. Yabancı forum ve sitelerde ilk Seiko 5 gmt olacağından merakla bekleniyor ve genel anlamda söylemler pozitif[emoji4] bende ön satış olarak aldım, bakalım gelince paylaşacağım ayrıntılı.

Jubile konusunda iyileştirmeler olduğunu süreci takip eden arkadaşlarda söylemişti. Ama yinede bana göre saydığım eksiklerde değişikliğe gidebilirlerdi diye düşünüyorum. Daha ucuza satılan homega saatlerde bunlar neredeyse standart.
Hayırlı olsun şimdiden :champ:
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners