Seiko 5 Sports GMT – SSK001K1, SSK003K1 & SSK005K1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Seiko 5 Sports GMT – SSK001K1, SSK003K1 & SSK005K1

Mesaj esenturk » 13 Haz 2022, 22:48

Bence büyük ilgi görmek adına kilitli tepe ve en azından safir cam kullanılabilirdi. Açıkçası srpd serisine göre oooo devrim olmuş denecek şeyler pek yok.

Evet jubilee iyileştirmesi gün kısmının kaldırılması ve gmt olayı güzel. Ama madem bu kadar güzel şey yaptın safir cam ve kilitli tepeyi de ekleseydin be Seiko. Bir arkadaşın da dediği gibi homage saatlerde bile bunlar standart.

Fiyat olarak da açıkçası pek bi rekabetçi gelmedi bana. Bakalım..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj Etyg » 13 Haz 2022, 22:50

HknDrsn yazdı:
Etyg yazdı:
HknDrsn yazdı:instagramda gördüm çok güzel modlamışlar demiştim :lol: Biraz araştırınca yeni seiko 5 gmt serisi olduğunu öğrendim.
Batman modelini beğendim fakat yanılmıyorsam yine kilitsiz tepe, hardlex cam, alüminyum bezel ve şeffaf arka kapak.
Ve fiyatı 475 dolar bana yüksek geldi.
Evet kilitsiz tepe hardlex cam 4r34 mekanizma. Jubilenin uçlarında ve kalitesinde iyi anlamda farklılık olduğu söyleniyor. Yabancı forum ve sitelerde ilk Seiko 5 gmt olacağından merakla bekleniyor ve genel anlamda söylemler pozitif[emoji4] bende ön satış olarak aldım, bakalım gelince paylaşacağım ayrıntılı.

Jubile konusunda iyileştirmeler olduğunu süreci takip eden arkadaşlarda söylemişti. Ama yinede bana göre saydığım eksiklerde değişikliğe gidebilirlerdi diye düşünüyorum. Daha ucuza satılan homega saatlerde bunlar neredeyse standart.
Hayırlı olsun şimdiden :champ:
Sağolun[emoji4]

Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj Etyg » 13 Haz 2022, 22:52

esenturk yazdı:Bence büyük ilgi görmek adına kilitli tepe ve en azından safir cam kullanılabilirdi. Açıkçası srpd serisine göre oooo devrim olmuş denecek şeyler pek yok.

Evet jubilee iyileştirmesi gün kısmının kaldırılması ve gmt olayı güzel. Ama madem bu kadar güzel şey yaptın safir cam ve kilitli tepeyi de ekleseydin be Seiko. Bir arkadaşın da dediği gibi homage saatlerde bile bunlar standart.

Fiyat olarak da açıkçası pek bi rekabetçi gelmedi bana. Bakalım..

Bu düşüncelere bende sahiptim hala öyle ama açıkcası cazip gelen yanlarıda oldu bakalım belki yeni modellerinde bir değişiklik yapar

Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj kayrakolak » 13 Ara 2022, 12:09

Eylülde turuncu kadran olanından edindim. Dediğiniz hususlara katılıyorum. Ancak teknik bir bilgi olmasa da turuncu özelinde mi böyledir bilmiyorum ama saat o kadar çok ilgi çekiyor ki anlatamam. Herkes soruyor nedir ne değildir diye. Ben 11.500 fiyatına aldım. Ekimden bu yana zam görmemesi şu ekonomide çok ilginç. Muhtemelen bu ay zam gelir. Gelecekte ilk GMT fonksiyonlu Seiko 5 olması açısından kıymetlenebilir diye düşünüyorum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kayrakolak

Mesaj Heesh » 13 Ara 2022, 12:25

Saat tip olarak beğendim evet eksikleri var ama ucuza fp gmt si sonuçta ilerde güncelleme yaparlar .

Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj oozanacar » 23 Mar 2023, 16:17

Arkadaşlar bu Seiko 5 GMT ile Tissot PRX otomatik arasında kaldım sizce hangisi seçmeli aynı fiyat aralığında ?
Kullanıcı avatarı
oozanacar

Mesaj tarabya28 » 23 Mar 2023, 22:41

kısa ve net yazayım bana göre gmt saat gereksiz saattir. yurt dışına hayatı boyu çıkmayacak kişiler sırh hava atma amaçlı gmt saat alıyor kullanıyor mu yok süs olarak duruyor hepsi bu. işime yaramayacaksa gmt saati neden alayım? alanlara saygım var ama bana göre asla değil.
Kullanıcı avatarı
tarabya28

Mesaj esenturk » 23 Mar 2023, 22:54

tarabya28 yazdı:kısa ve net yazayım bana göre gmt saat gereksiz saattir. yurt dışına hayatı boyu çıkmayacak kişiler sırh hava atma amaçlı gmt saat alıyor kullanıyor mu yok süs olarak duruyor hepsi bu. işime yaramayacaksa gmt saati neden alayım? alanlara saygım var ama bana göre asla değil.
Hocam o mantıkla bakarsak kronıgraf özellikli saatlerimiz de var hangimiz amacına uygun kullanıyoruz. Ya da pilot saatleri pilotlar dışındakiler için gereksiz mi ? Peki dalışçı değilsek neden diver kullanıyoruz ?

Kullanıcı avatarı
esenturk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners