Seiko King Seiko Automatic SPB287 Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj esenturk » 19 Au 2023, 16:57

Japon saat incelemeleri bal覺覺 olduu i癟in ben GS diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
esenturk

Kay覺t: 21 Nis 2016, 19:44

Mesaj SelAc » 19 Au 2023, 18:08

GS +1
@zamankoleksiyoneri
Kullan覺c覺 avatar覺
SelAc

Ya: 43
Kay覺t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj sobek » 20 Au 2023, 11:28

Gs

2107113SG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
sobek

Ya: 44
Kay覺t: 11 Mar 2015, 18:54

Mesaj runo34 » 20 Au 2023, 20:57

King Seiko??
Eer ger癟ek bir Patek Philippe sahibiyseniz,art覺k 繹lebilirsiniz demektir...
Kullan覺c覺 avatar覺
runo34

Ya: 34
Kay覺t: 12 Oca 2016, 23:12

Mesaj gozdentunay » 21 Au 2023, 02:25

runo34 yazd覺:King Seiko??
Doru tahmin i癟in teekk羹rler [emoji846] o zaman uzatmadan a癟覺l覺覺m覺z覺 yapal覺m

Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Kay覺t: 24 Kas 2017, 10:58

Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj gozdentunay » 21 Au 2023, 03:06

Arkadalar deerli tahminleriniz i癟in teekk羹r ederim.Daha 繹nce sat覺n ald覺覺m Rikka lakapl覺 Grand Seiko SBGH271 yeil kadrandan sonra Grand ile tatl覺 bir rekabeti y覺llar 繹nce balayan King Seiko nun bence en g羹zel kadran rengine sahip olan SPB287J1 yi uzun zamand覺r takip ediyordum.T羹rkiye stoklar覺nda bittiini 繹rendiimde biraz 羹z羹ld羹m .Ancak saolsun Eng saat arac覺l覺覺 ile bu 癟ok beendiim saatime kavutum.Bu vesile ile k覺ymetli abim Eng saatlerin sahibi Engin abime 癟ok teekk羹r ediyorum [emoji120] Bir 癟ok markan覺n bayisi olduu i癟in kendisinden her daim g羹venle al覺veri yapabilirsiniz. San覺r覺m y覺llar evvel forumda ilk hamilton intramatic auto chrono (1968 limitli hari癟) a癟覺l覺覺 bana nasip olmutu,bu saat i癟inde forumda ilk kutu a癟覺l覺覺 bildiim kadar覺yla yine bana nasip oldu[emoji846] K覺saca bahsedersek;

Seiko Grup, alt markalar覺 aras覺ndaki sal覺kl覺 rekabetin yenilik i癟in iyi bir motivasyon kayna覺 olduunu bilip inovasyon 癟al覺malar覺na devam ederken Yine Seiko elinden ger癟ekleen 1970'lerdeki kuvars devrimi, Seiko'yu King Seiko ve Grand Seiko alt markalar覺n覺 rafa kald覺rmaya zorlad覺. Birka癟 on y覺l ge癟tikten sonra, grup 1998'de Grand Seiko'yu yeniden piyasaya s羹rd羹. Fakat 2000 y覺l覺nda, King Seiko'nun tek seferlik bir s羹r羹m羹 yap覺ld覺. (SCVN001) o y覺l覺n Seiko Tarihi Koleksiyonunun bir par癟as覺yd覺. Ancak, pazarlama verilerini inceledikten sonra, King Seiko serisiyle devam etmemeye, bunun yerine 1998'de yeniden lanse edilen Grand Seiko serisini gelitirmeye odaklanmaya karar verildi.

Ve nihayet tam yirmi y覺l sonra, 8 Aral覺k 2020'de Seiko, King Seiko serisinin ikinci resmi rekreasyonunu duyurdu. Bu kez, bir tane al覺p sahip olabildiim i癟in kendimi ansl覺 hissediyorum[emoji846]

imdi gelelim teknik verilere;
Paslanmaz 癟elikten 羹retilen saatimizin kodu SPB287J1, 37,0 mm geniliinde, y羹kseklii 12,1 mm'dir. Bu kasan覺n boyutu ve bi癟imi, King Seiko'nun tasar覺m felsefesiyle eanlaml覺 olan keskin y繹nl羹 tasar覺m hatlar覺yla ve kasa geometrisi ile 1965 orijinalini takip ediyor . Kadran gereksiz da覺n覺kl覺ktan ar覺nd覺r覺lm覺t覺r. Koyu kan k覺rm覺z覺s覺 sunburst kadran覺, SPB287J1'i koleksiyondaki g繹rsel olarak en 癟arp覺c覺 model yap覺yor.

Kadran覺n koruyucusu, i癟 y羹zeyi yans覺ma 繹nleyici kaplamaya sahip kutu bi癟imli safir kristal cam.Kristal, ayna kaplamas覺 i癟in parlat覺lm覺 kavisli sabit bir 癟er癟eve ile 癟er癟evelenmi .Kristalden bezele ge癟i yapan bu iki aamal覺 tasar覺m, safirin y羹ksekliini art覺r覺yor.

Mekanizmaya gelirsek saat, esasen bir 6R35 mekanizman覺n tarih komplikasyonsuz versiyonu olan man羹fakt羹r mekanizma 6R31 ile 癟al覺覺yor . 6R31, 24 taa sahip ve 21.600 BPH frekans覺nda 癟al覺覺yor.G羹癟 rezervi yakla覺k 70 saat t覺pk覺 6R35 gibi, g羹nde +15/-25 saniye i癟inde 癟al覺acak ekilde hassasiyete sahip.

Gelelim benim kasada sonra en beendiim bileziine; Saat kasas覺, orijinal 1965 modelindekine 癟ok benzeyen paslanmaz 癟elikten 癟ok balant覺l覺 bir bilezikle eletirilmitir. Kasadan katlan覺r tokaya doru incelen y繹nl羹 baklalar, cilal覺 f覺r癟alanm覺 bir y羹zeye sahip ve daha fazla tasar覺m kalitesi i癟in, KING SEIKO markas覺 katlan覺r tokan覺n kenar覺na oyulmu.Genelde Seiko severlerin sitem ettii bilezik kalitesi sorunu 羹k羹rki bu seride yok.Olduk癟a kaliteli ve vintage havas覺yla harika bir bilezie sahip.

Saati ald覺覺mda g羹zel bir s羹rpriz paketin i癟indeydi. Tipik seiko kutusu yerine saat King Seiko logolu imzal覺 ve 癟覺t 癟覺tl覺 olduk癟a kaliteli 繹zel bir cep seyahat 癟antas覺 i癟inde teslim edildi. A癟覺ld覺覺nda, saat ve yedek kay覺 i癟in yuvalar覺n yan覺 s覺ra i癟in de birka癟 yuva ve fermuarl覺 bir b繹lme de mevcut.

Daha iyileri sizlerin olsun inallah [emoji120] [emoji846]

imdi sizlere kendi 癟ektiim g繹rselleri payla覺yorum .Sevgiler

En son gozdentunay taraf覺ndan 21 Au 2023, 04:55 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Mesaj gozdentunay » 21 Au 2023, 03:11

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

Mesaj gozdentunay » 21 Au 2023, 03:12

Resim

Kullan覺c覺 avatar覺
gozdentunay

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Gsnmez ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners