1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Tıraş Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel Tıraş

Geleneksel Tıraş ve Ekipmanları Üzerine Bölüm

Re: Tıraş Makinesi Tavsiyeleriniz

Mesaj nickynick » 11 Mar 2013, 10:46

Hsnmrycl yazdı:İyi bir tıraş makinesi alabilmek için açılan başlıkta gelinen sonuç:

Resim

:lol: :lol: :lol:

Ben bu kombinasyonu kullanmaya başladıktan sonra, traş her sabah ayrı bir keyif haline geldi benim için :D :champ:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj tarkani » 11 Mar 2013, 12:03

İyi bir seçim :champ:

Benim alarmımın çalması ile kapıdan çıkmam arasında 15dk olduğu için ben makinaya devam edyorum. :D
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj asymptote » 11 Mar 2013, 12:28

Doğru yolu bulmuşsun Emre, tebrik ederim.. :) :thumbup: Geleneksel ıslak traşla ilgili sana kısa bir iki öneride bulunmak isterim.

- Traş öncesi hazırlık önemlidir. Farklı marka pahalı sabunlara asla yönelme, Arko traş sabunu nesiller boyu değişmeyen kokusu ve kalitesiyle on numaradır..
Resim

- Zaman içinde traş takımını upgrade etmelisin. Mesela ben sana resimdeki domuz kılı fırça yerine porsuk kılından kaliteli bir fırça kullanmanı tavsiye ederim. Traş zevkini en az ikiye katlarsın.. Porsuk kılları Pure Badger, Best Badger ve Super Badger (ya da Silvertip Badger) olmak üzere farklı kalitelerde satılırlar. Pure badger kesinlikle önermem. Silvertip badger çok yumuşaktır, yüzünü resmen okşar, fakat belli periyotlarla bakım yapılmasını gerektirir ve diğerlerine göre pahalıdır, bu yüzden en iyisi best badger olanıdır:
Resim

- Resimdeki traş aleti çok parçalı bir alet (sapı tarağından ayrılabiliyor). Bunlarda jilet değişimi biraz zaman alır. Ancak tek parçalı ve ayarlanabilir modeller artık pek üretilmediği için bunlarla yetinmek durumundayız. Ben Edwin Jagger DE89 (Barley) modelini kullanıyorum ve sana da öneririm:
Resim

Gelelim asıl meseleye: Jilet.. Evet, jilet çok önemlidir. Etrafta Astra ve başka markaları önerenler muhakkak çıkacaktır. Benim tavsiyem PermaSharp'tan şaşma..
Resim
Ancak dikkat et piyasada sahtesi çok fazladır. Öyle ki sahte ve taklit konusunda Rolex ile yarışır.. Tahtakale Zaza Han'da Nebioğlu Kuaför malzemelerinden güvenle alabilirsin. Gerekirse telefonu özelden yazabilirim.
Permasharp ların üstünlüğü tartışılmaz, kıyaslayın :)

Permasharp'tan daha iyi tek bir tane jilet markası var, onu da ancak yurt dışından alabilirsin:
Resim
Resim

Welcome to club.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj leonardo06 » 11 Mar 2013, 14:06

Braun Cruzer 4 kullanıyorum ama gerçekten kullanıyor muyum bilmiyorum :)

onunla traş olduktan sonra bir turda maalesef mach3 le geçiyorum ki beni rahatlatan sinek kaydı yakın traşı sağlayayım.

yüzümde yakın traşı hissetmedikçe, kendimi traş olmuş saymıyorum.
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj Hsnmrycl » 11 Mar 2013, 15:05

asymptote, eklediğim fotodaki takımı 10 yıldır kullanıyorum :)
bu aralar daha ziyade mach 3 ile tıraş olsam da hafta bir pazar akşamları bu takımla oluyorum.
akşam dedemin makinenin fotosunu da eklicem. kelebek şeklinde açılıyor ama plastik saplı.

benim fırça domuz kılı demek; bilmiyordum. ama en ufak dökülme yapmadı yıllardır.
senin yolladığın fırçalara bakacağım kesinlikle.

ebayde şuna denk geldim: (elbette ussr malı)
http://www.ebay.com/itm/200820878465?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

saplantılı insanlar topluluğu olduğumuzdan hemen araştırma falan yaptım tabii :)
ama 100 lira veresim gelmedi :D
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj vmetin » 11 Mar 2013, 15:14

Aklın fikrin Rus'ta
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Hsnmrycl » 11 Mar 2013, 15:29

hiç sorma :D
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj asymptote » 11 Mar 2013, 16:24

Hsnmrycl yazdı:ebayde şuna denk geldim: (elbette ussr malı)
http://www.ebay.com/itm/200820878465?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
ama 100 lira veresim gelmedi :D

İşte bilinçli bir TSFer.. :thumbup: Ben 100 değil 10 lira dahi vermem. Fatboy'ların taklitlerinden sakının beyler.. ;)

Adjustable Safety Razor olarak Gillette Fatboy'un tek alternatifi yine Gillette'nin Slim modelidir. Slim modellerin kafası Fatboy ile aynıdır, tek farkı daha ince ve uzun olan sap kısmıdır. Ben uygun fiyata iyi kondisyonda bir Fatboy alarak rodyum ile yeniden kaplatmayı düşünüyorum. Sanırım böyle bir alet birkaç nesil gider, çünkü mekanik aksamları kolay kolay bozulmuyor, aleti aşınmaya ve oksitlenmeye karşı koruduk mu tamamdır.. Şimdilik Edwin Jagger ile idare ediyorum, o da fena değil ama Gillette'nin yanına yaklaşamaz tabi.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Tıraş - Shaving

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners