Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Saat Kayışları Hakkında Konuların Bulunduğu Bölüm

Re: Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Mesaj LastEngineer » 27 Oca 2024, 20:33

Merhaba, rahmetlik babamdan yadigar seiko 5 için deri veya nato kordon alternatifleri var mıdır? Bilen arkadaşların vereceği bilgiler benim için çok kıymetli. Teşekkürler.

https://hizliresim.com/33v9o4p
Kullanıcı avatarı
LastEngineer

Mesaj Eterna » 27 Oca 2024, 22:28

LastEngineer yazdı:Merhaba, rahmetlik babamdan yadigar seiko 5 için deri veya nato kordon alternatifleri var mıdır? Bilen arkadaşların vereceği bilgiler benim için çok kıymetli. Teşekkürler.

Allah gani gani rahmet eylesin.

Hocam bu saatlerde Tissot PRX gibi standart dışı boynuzlar var. İstediğiniz kordonu takma şansınız yok. Nato olmaz sanıyorum. Buna uygun Deri kordon bulunur mu veta saatçi keserek müdahale eder mi bilemiyorum.

Benim tavsiyem eğer sağlam ise orjinal çelik bileziği ile kullanın.
En son Eterna tarafından 28 Oca 2024, 00:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj sasuta » 27 Oca 2024, 22:58

LastEngineer yazdı:Merhaba, rahmetlik babamdan yadigar seiko 5 için deri veya nato kordon alternatifleri var mıdır? Bilen arkadaşların vereceği bilgiler benim için çok kıymetli. Teşekkürler.

Pim kısmının detaylı resmi olsa daha rahat yorum yapılabilir ama biraz dikkatli bir kesim ile kordon uydurulur bence.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj LastEngineer » 28 Oca 2024, 02:17

Eterna yazdı:

Hocam bu saatlerde Tissot PRX gibi standart dışı boynuzlar var. İstediğiniz kordonu takma şansınız yok. Nato olmaz sanıyorum. Buna uygun Deri kordon bulunur mu veta saatçi keserek müdahale eder mi bilemiyorum.

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Bana da pek bulşamam gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
LastEngineer

Mesaj LastEngineer » 28 Oca 2024, 02:18

LastEngineer yazdı:
Eterna yazdı:

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Bana da pek bulşamam gibi geliyor.

Kordonu çıkarıp atayım hocam resmini.
Kullanıcı avatarı
LastEngineer

Mesaj SelAc » 11 Şub 2024, 23:00

Arkadaşlar Ga 2100 saatim için çelik mod düşünüyorum. Aliexpress'te farklı satıcılarda bir çok model buldum. Ya tamamen siyah kasa ve bilezik ya da komple çelik yapmak niyetindeyim. Daha önce modlama yapan varsa en azından hangi satıcıyı önerir bilmek isterim. Aliexpress'te Ürün çok ama kullanıcı yorumları yeterli değil. Saate fiziksel uyum ve işçilik anlamında bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj vllkan » 22 Şub 2024, 22:12

Arkadaşlar merhaba, saatlerim için deri kayış arayışım var. Amazon tr de Hirsch marka bulabiliyorum. Fiyat olarak 1.000-1.500 tl arasında fiyatlarda buluyorum. İlk kez deri kordon alıyorum sizce marka ve fiyatlar nasıl?
Kullanıcı avatarı
vllkan

Mesaj JLocke » 22 Şub 2024, 22:18

vllkan yazdı:Arkadaşlar merhaba, saatlerim için deri kayış arayışım var. Amazon tr de Hirsch marka bulabiliyorum. Fiyat olarak 1.000-1.500 tl arasında fiyatlarda buluyorum. İlk kez deri kordon alıyorum sizce marka ve fiyatlar nasıl?
Merhaba bence özel olarak yaptırın. Derisini, dikişini, boyutunu, kalınlığını her şeyini siz özel olarak seçin. Emre Leather Works sayfasına bakabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
JLocke

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Kayışları - Watch Straps

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners