Apple i-Watch

Akıllı Saatler / Smart Watches Başlıkların Bulunduğu Bölüm

Re: Apple i-Watch

Mesaj tachyon » 15 Şub 2013, 11:36

Apple ile Rolex'i bir tutmak Rolex'e çok büyük bir hakarettir...
Bir çok sebebi var.
1. Apple içine kapanık, tekel ve rakip teknolojilere düşmanca tavır sergileyen kibiri üst seviyede bir firmadır. Rolex ise malum daha düne kadar bazı saatlerinde Zenith mekanizma kullanacak kadar alçak gönüllü olmayı başarmıştır

2. Apple bilişimciler tarafından sevilmeyen son kullanıcıya tasarımları ile imaj sağlamaya çalışan sistemlerinin bir çok kısıtlayıcı özelliği ile gerçek bilişimciler tarafından asla kullanılmayacak olan dizayn odaklı bir firmadır. Rolex ise bir çok tasarımı kült olmuş mekanizmalarının sağlamlığı ve kararlılığ ile rakip olamasalar bile bir çok saat firmasına tasarımları ile ilham vermiş bir firmadır.

3. Saate gönül vermiş ve bu işten anlayan herkes Rolex'i sevmese bile saygı duymayı bilir. Bilişim dünyasında Apple tam bir şeytandır. Ve bu işten anlayan hiç kimse ne Apple'ı sever nede ona saygı duyar.
http://www.junauza.com/2011/11/why-appl ... osoft.html

4.Apple ürünlerindeki bir çok teknoloji çalıntıdır. Ancak bunu kendisi, tersiymiş gibi göstermekte ve fanlarını bu büyük yalanlarla kandırmaktadır. Rolex'in şimdiye kadar herhangi bir tasarımının yada mekanizmasının çalıntı olduğuna dair en ufak bir söylenti dahi duymadım.
Resim
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj SeRxx » 15 Şub 2013, 12:21

tachyon yazdı:Rolex ise malum daha düne kadar bazı saatlerinde Zenith mekanizma kullanacak kadar alçak gönüllü olmayı başarmıştır

Burada alçak gönüllülükten bahsederken Zenith'e haksızlık etmişsiniz. Rolex, Zenith değil de standart ETA mekanizma kullanmış gibi hissettim :)

tachyon yazdı:Bilişim dünyasında Apple tam bir şeytandır. Ve bu işten anlayan hiç kimse ne Apple'ı sever nede ona saygı duyar.

Apple kullananlar isten anlamıyor mu ? Ben tam tersi, isten anlamayanların iPhone kullanmasına karşıyım ;)
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj tachyon » 15 Şub 2013, 12:36

Valla ben ezber bozarım. Yazılanlar da çok anlaşılır. Size bu yazdıklarımın kat be kat fazlası Apple karşıtı yazı gönderebilirim yabancı diliniz varsa çok rahat anlarsınız. Eğer size dikte edilene değil de, aklınızın erişebildiğine inanıyor olsaydınız asla Apple ve zihniyetini sahiplenmezdiniz.
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj AboveTheRim » 15 Şub 2013, 12:40

SeRxx yazdı:
tachyon yazdı:Bilişim dünyasında Apple tam bir şeytandır. Ve bu işten anlayan hiç kimse ne Apple'ı sever nede ona saygı duyar.

Apple kullananlar isten anlamıyor mu ? Ben tam tersi, isten anlamayanların iPhone kullanmasına karşıyım ;)

Bende takıldım buraya biraz, çünkü bu sıralar iphone5'i almayı düşünüyorum :D Kimi hackerları duyuyoruz sadece telefonla birçok bilgi hırsızlığı becerebiliyor. Ama benim kullanım amacım VP network'ler kurarak biryerlere sızmak değil ki. Üstelik telefonu dışarıya kısıtlayıp virüs vs. güvenliğini artırması daha cazip geliyor androide nazaran.

Bence işten çok iyi anlayanın android alması, anlamayanın veya anlamaya gerek duymayanın ihone alması daha uygun :)

Saati çok biçimsiz buldum. Tutacağını sanmıyorum
Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır.
Kullanıcı avatarı
AboveTheRim

Mesaj tachyon » 15 Şub 2013, 12:54

AboveTheRim yazdı:
SeRxx yazdı:

Bende takıldım buraya biraz, çünkü bu sıralar iphone5'i almayı düşünüyorum :D Kimi hackerları duyuyoruz sadece telefonla birçok bilgi hırsızlığı becerebiliyor. Ama benim kullanım amacım VP network'ler kurarak biryerlere sızmak değil ki. Üstelik telefonu dışarıya kısıtlayıp virüs vs. güvenliğini artırması daha cazip geliyor androide nazaran.

Bence işten çok iyi anlayanın android alması, anlamayanın veya anlamaya gerek duymayanın ihone alması daha uygun :)

Ben saati çok biçimsiz buldum. Tutacağını sanmıyorum

Bir kere tartışma konusu olan Android değil. Dikkat ederseniz yazıda tek bir Android lafı geçmemiştir. Bunu yazıyı iyi okumamış olmanıza bağlıyorum. Tartışma konusu Apple ve tekelci zihniyeti. Ha derseniz ki yeni telefon alacam ne önerirsin. Size elbette Android öneririm. Bakın aşağıdaki linkte stabilite konusunda hangi telefonun daha güvenli olduğu ile ilgili bir yazı.
http://shiftdelete.net/ios-uygulamalari ... 42952.html

Ayfonun neden sevilmediğine ilişkin uzman görüşü.
http://www.ersinkoc.com/iste-bu-yuzden- ... um-iphone/

25 yıllık bilişimciyim. Son 15 yılımda açık kaynak ve Linux üzerine yoğunlaştım.
Buranın müdavimleri bu işlerde ne yazık ki fazla donanımlı değil bu yüzden sizlerle tartışmıyorum. Sizden tek istediğim birilerine, bir inanca bir firmaya, bir ideolojiye kısacası hevanıza körü körüne bağlanmayın. Toplumsal eğilimlerden ziyade aklınıza danışın.
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj stark » 15 Şub 2013, 13:04

*Serxx orda işten almakla kasıt sanrım bilişimciler arasında
Bilişim işindekiler aldıkları cihazın yazılımıyla ilgilenmeyi kendilerine lazım olmayan ıvır zıvırları silmeyi kerneline mudahale etmeyi severler bencede yapabilsem zevkli bisey.
Objective C (apple) işiyle ugrasmıyorlarsa yada tasarım olarak begendikleri icin tercih etmiyorlarsa almaları icin sebep bulamıyorlar çoğu böyle düşünüyor :geek:
ilk cıkardıkları zaman devrimdi , cunku adroid hem dokunmatik olarak hemde işlevsel tepkisellik bakımından cok gerideydi . 4.0 seri ile aradaki farkı kapattı kapatmasına ama bazı kimseler icin gec kaldı . Harcadıkları uygulama masraflarından dolayı tekrar tekrar uygulama almamak ve aynı uygulamaları ipad uzerinden kullanmak gibi bir avantajları oldukları icin androide gecis yapamayan cok insan var. :geek:

İşten anlamayandan cok, rahata kacan, karmasıklıktan uzak durmak isteyen, teknolojiyi kurcalamaktan uzak duran ( biraz teknolojiye uzak ) insanların iphone kullanması daha avantajlı olur . Rootlamazsanız ( teknolojiyle icli dıslı olmak gerek ) herseyi sınırlandırdıgı icin basınız agırmaz ama istediginiz herseyide istediginiz sekilde yapamazsınız Steve jobs neyi nekadar istediyse okadarıyla yetinirsiniz :D

Android sanal makina üzerinden calısmasaydı muhtemelen bukadar yuksek donanim özellikleriyle cok cok daha iyi olabilirdi. ( ios un avantajı ) . TR fiyatlarını baz almazsak rootlanmıs iphone ve android arasında secim yapmak daha zor olabilirdi :D

Konumuza dönersek apple yada samsung watch bir sekilde sarj konusunu halledebilirse özellikle alt ve orta seviye quartz pazarını sarsa bilir. :geek:
Kullanıcı avatarı
stark

Mesaj SeRxx » 15 Şub 2013, 13:29

Apple, samsung vs gibi kullanıcıları kesin çizgilerle birbirinden ayırmak mümkün degil, çevremde her türlü sekilde telefon kullanıcısı mevcut. ( Bu arada bu cümleleri yazarken her markanın bas harfini otomatik olarak büyüten iPhone'um samsung'u sürekli küçük harfli yazıyor, eğer bunu bilerek yapmışlarsa yazıklar olsun. )

Konumuza gelince bu yeni kol saatlerinin %80-90 moda markalarını etkileyeceğini düşünüyorum. Saate farklı bir açıdan bakan, saati değerli gören insanlar yine saat markalarını tercih edecektir.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj stark » 15 Şub 2013, 13:29

*tachyon tartısacak bisey yok zaten burdaki cogu insan yazılım vs islerle ugrasmadıgı (ugrasanlar cıkabilir tabi :D ), telefonu da kurcalamaya gerek duymadıgı (ileri düzeyde), stabilite vs konuları göz önüne alınca artık ios , adroid yada wp8 hangisi oldugunun bir öneminin de kalmadıgı icin tercih yaparken cok degişken kalmıyor :
1 - tasarım
2 - işime yarayacak uygulama
3- hız
4- fiyat ( bu 1-3 maddeyide kapsar aslında )
5- güncelleme ( androidin en büyük sorunu )

Bunların hepsini toplayınca (TR fiyatları haric) ibre cogu kullanıcı icin ios a kayıyor (wp 8 ne yapar daha tam belli degil )

Benim icin sorarsan cok satan bir amiral gemisi diye tabir edilen bir modeli alırım kendim bir sekilde modlarım hatta mumkunse nexus alırım guncelleme sorunumda kalmaz keyfime bakarım :geek:
Apple ürünlerini özellikle macbookları severim . Bulduklarını ve esinlendiklerini ( keske herzaman kabul etse ) pazarlama stratejisi sayesinde göz önüne cıkararak teknolojinin gelisimindeki katkılarını unutmamak gerekir . ( gereksiz patentler ve davaları hariç onlara hiç girmiyorum ). Büyük firmaların olması rekabet getirir ,rakabette bize yarar . Yoksa hala nokia lar ile yılan oynayıp olmayan internet hızı ile internete girmeye calısıyor olurduk.

not: 13-14 yıldır bilgisayar teknolojileri ile ilgilenirim, . profesyonel yazılımcı degilim kendi capımda kurcalarım , linux kullanırım ( oyunlar haric malesef ) , açık kaynağı takdir ederim . Bu telefon mevzuları sayesinde artık dogru duzgun donanim ve yazılım haberi goremez olduk siteler iyice mobil teknoloji üzerine dönmeye basladı sinir bozucu bir hal aldı :evil:
Kullanıcı avatarı
stark

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Akıllı Saatler - Smart Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners