Tag Heuer Connected Hakkinda ki Düsünceleriniz!

Akıllı Saatler / Smart Watches Başlıkların Bulunduğu Bölüm

Tag Heuer Connected Hakkinda ki Düsünceleriniz!

Mesaj Clk » 13 Kas 2015, 18:52

Tag Heuer Connected hakkinda ne düsünüyorsunuz? Begendiniz mi? Artilari yada eksileri nelerdir? Sizce konsept tutar mi? Bizlerde birer tane almalimiyiz? v.s. v.s. :geek:

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Tag Heuer Connected Hakkinda ki Düsünceleriniz!

Mesaj MertYe » 13 Kas 2015, 19:36

Konu açmayı düşünüyordum geç kalmışım ben konseptini çok beğendim. 1500 dolar aslında biraz pahalı gibi geldi smartwatch için ama tag heuer in kordon ve toka fiyatları falan düşünülünce çokta abartılı olmayabilir.

Anladığım kadarıyla birçok kadran seçeneği var arayüzünde bunun büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. O günkü isteğe veya kıyafetlere bağlı seçim yapilabilir kadran olarak. Bunun negatif yanı renkler yapay olacağı için kadranda küçük ışık oyunları olmayacak. Mesela Rolex yachtmaster daki mavi kadranın renk değişimlerini bu tip bir saatin yapması imkansız.

Sonradan 1500 dolar daha vererek mekanik model alabilme durumu bence güzel bir atılım olmuş kabul etmek gerek. Alalım ne olacak ki beğenmezsek sonra otomatiği ile degistiririz diye düşünmenin önünü açmışlar. Timer-Gmt-kronometre gibi ekstraları saymıyorum bile.

Bunlara rağmen alır mıyım işte ondan bende emin değilim bunlar çok yeni şeyler biraz alışmak lazım gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Caner1983 » 13 Kas 2015, 19:41

begenmedim :geek: :geek: :!:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Thevenin » 13 Kas 2015, 20:30

Ben detayli incelemedim, ama kaba maalesef bir defa.

Marifet Carrera'yi " akilli " yaparken 46mm yapmak degil, olmamali. Boyle olunca o Carrera kadranlarinin da bir onemi kalmiyor haliyle, kolunda 1.5in LCD ekran oldugunu unutmak mumkun olmasa gerek :D

Kaldi ki gercek kadranlari ekran goruntusu olarak tasarlamak bence simdilik gelip gecici. Nispeten makul fiyatli bir saatle birlikte markalarca uygulanmasi mantikli gorunuyor ama. Ekran koruyucu seklinde butun Tag Heuer gami da gecirilebilir arkadan. Gayet guzel dijital reklam, " bu bilege bakarlar " :D

Ozetle biz yine " aptal " saatlerimizle beraberiz :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Cct » 13 Kas 2015, 20:42

Tamamen Android Wear altyapısı kullanıyor.

Evet Android Wear Google senkronizasyonu ve 3rd party uygulama hazırlamanın kolaylığı, bolluğu açısından iyi bir özellik ama aylardır Intel tantanası yapıpta hazır platforma 1500USD istenince pek olmuyor :)

Muadili saatler 300USD gibi rakamlara mevcut. Muadili derken birebir aynı platforma sahip Smartwatch'lardan bahsediyorum.

Tasarım %90 Heuer 01 modeliyle aynı, bu Heuer 01 için dezavantaj ayrıca anlamsız.. Boyut konusunda Thevenin'e katılmamak elde değil zira insan takacak bunu! Press fotolarında kimsenin bileğine doğru düzgün oturmamıştı.

Genel olarak beyaz yakalı oyuncağı olarak görüyorum Smartwatch'ları. Bunuda Departman Direktörleri alır artık :D
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj afl » 13 Kas 2015, 20:49

Konsept olarak smart watch'a karşıyım. Biraz oximoron gibi geliyor. Smart ve Watch aynı cümlede olmamalı.
Biz saatlerimizi mekanik olduğu için, mühendislik harikası olduğu için, sanat olduğu için alıyoruz. Hangimiz saate bakmak en fazla bir de tarihe bakmak dışında diğer komplikasyonlarını kullanıyor ki? Çok nadir. Biz işin mekanik harikasına, kadran güzelliğine, el emeğine bakıyoruz. Yoksa klasik söylemdir, mekanik saatlerimiz aslında zamanı bile en hassas gösteren aletler değil. Cep telefonları o işi daha iyi yapıyor. 20 tl lik Quartz saatler de. Mekanik saat sadece saattir. Ana fonksiyonu, amacı, var oluş sebebi zamanı göstermektir (her ne kadar hassasiyeti günümüz koşullarında en iyi olmasa da...) ve en güzel aksesuardır hatta bazen onaylamasam da statü sembolüdür. O sebeple, mekanik saatler, mekanik saat olarak bambaşka kategoride olmalı. Ligi çok farklı.
Bahsi geçen aletlere ben saat demem, akıllı cihaz denir başka şeyler denir, onlarca fonksiyonun arasında zamanı da gösteren cihaz denir vs. Ama saat demek diğerlerine haksızlık. Bana göre onlar akıllı telefonların telefon özelliği çıkarılmış kolda taşınabilen aletlerden ötesi değil. Meraklısı iyi günlerde kullansın, zevk ve merak meselisidir o ayrı ama telefonum + saatim bana yetiyor, ikisini karıştırıp çorba yapmak benim işim değil.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Clk » 13 Kas 2015, 20:54

Cct'nin platform ve Thevenin'in boyut elestirilerine 100% katiliyorum.

Biver gibi seytandan da baska birsey beklenmezdi. Aslinda su an Tag Heuer'de izledigi politika yeni degil. Hublot ile de ayni islemleri yapmisti. Güzel bir kasa icerisine taktigi 60 USD'lik mekanizmalari 15.000 Euro plus ile satmisti halen de satiyor.

Bu Tag Heuer smartwatch olayinda da durum ayni. Burada göz ardi edilmemesi gereken konu duvar saatine benzeyen Diesel tarzi saat kullanan yeni internet gencligi. Tag Heuer connected ile para kazanacaktir ama bu konseptin Tag Heuer'in Horologi dünyasinda ki pozisyonuna en ufak bir katkisi olmayacaktir.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bg17 » 13 Kas 2015, 22:35

Smart watch bana cok mantikli gelmiyor, saat hobisini bir yana birakirsak bile, sarj edilecek bir alet daha tasimak istemiyorum.

Arti, niye tag aliyim smart watch u? Apple watch a ne artisi var? Yada samsung a?

Boyut desen zaten benim kriterlerin cok cok disi.

Kisaca thevenin, cct, afl, clk, hepinizle ayni fikirdeyim.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Akıllı Saatler - Smart Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners