Ak覺ll覺 Saat Al覺n覺r m覺?

Ak覺ll覺 Saatler / Smart Watches Bal覺klar覺n Bulunduu B繹l羹m

Re: Ak覺ll覺 Saat Al覺n覺r m覺?

Mesaj fgumus » 18 May 2023, 20:05

otomatik ve kurmal覺 saatler gibi 繹zel zevkleri olan bir sekt繹rde sadece hava civa i癟in sat覺lan 羹r羹nlerdir. Ak覺ll覺 saat telefonu kolaylat覺rmak i癟in bir ara癟t覺r, ger癟ek bir saat asla olamaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
fgumus

Kay覺t: 04 Nis 2023, 18:50

Mesaj muratcan87 » 19 May 2023, 00:44

korayyalnizlar yazd覺:
mavra57 yazd覺:
korayyalnizlar yazd覺:2 aydan uzun s羹redir Apple Watch SE 2 kullan覺c覺s覺y覺m, bunun yan覺nda otomatik bir Vostok, kurmal覺 bir Hislon sahibiyim. Kulland覺覺m覺z geleneksel saatler bizim hayata bak覺覺m覺z覺, zamana verdiimiz deeri, hatta karakterimizi betimleyen, bak覺mlar覺 yap覺ld覺覺nda 繹m羹r boyu bizimle kalacak bir aletken, ak覺ll覺 saatler b繹yle iddialarla gelmiyor. Apple Watch ve Galaxy Watch kullan覺s覺 aras覺nda Rolex ve Grand Seiko kullan覺c覺s覺 (akl覺ma onlar geldi, bir kas覺t yok) aras覺nda yapaca覺n覺z kiilik tahlillerini yapmak pek m羹mk羹n deil. Bunlar yan覺nda ak覺ll覺 saatler size bir stat羹 de salam覺yor, buradaki insanlar her ne kadar mekanik tutkusu nedeniyle kullansa da b羹y羹k y羹zdenin mekanik saati 繹zellikle l羹ksse stat羹 i癟in kulland覺覺n覺 biliyoruz. Ak覺ll覺 saatlerin vaadi b羹t羹n bunlar haricinde pratiklik.

Fonksiyonel olarak bakt覺覺m覺zda ak覺ll覺 bir saat, mekanik saatte olabilecek b羹t羹n komplikasyonlar覺 ve fazlas覺n覺 i癟inde bar覺nd覺r覺yor. Ben ahsi olarak saati, yapt覺覺m ayarlarla anl覺k 繹nemli haberleri takip etmek, hava durumunu g繹rmek, mesajlar ve aramalara telefonla muhatap olmadan ulaabilmek i癟in kullan覺yorum. Gelen mesajlar覺n, g羹ndem haberlerinin 繹nemli olup olmad覺覺n覺 telefona bakmama gerek kalmadan, bir al覺nt覺s覺yla saatte g繹r羹p yapt覺覺m ie durmadan devam edebiliyorum. G羹nl羹k hayatta telefon kullan覺m覺m b羹y羹k oranda d羹t羹, hatta mesajlara cevap verme gibi ileri de laptoptan yapt覺覺m i癟in mesaja cevap verdikten sonra kendimi kapt覺r覺p 20 dakika da Twitter'da dolam覺yorum art覺k.

Benim b繹yle problemlerim yok, senin gibi telefon ba覺ml覺s覺 deilim diyorsan覺z ve tek amac覺n覺z saati g繹rmek i癟in kullanmaksa fiyatlar覺 da g繹z 繹n羹ne al覺nca hayat覺n覺zdaki en sa癟ma al覺mlardan birini yapm覺 olursunuz. Harici olarak Samsung ve Apple modellerinde arj maksimum 2 g羹n gidecek, Huawie ise dier 2 markan覺n ak覺c覺l覺覺n覺 vermeyecektir. arj iinin bir 覺zd覺rap olduunu kabul etmek gerekiyor, geceleri saati takm覺yorsan覺z sorun yok ama benim gibi uyurken de saat tak覺yorsan覺z g羹n i癟inde bileiniz bir s羹re bo kalacak, bunu da du gibi eylere angaje ettiinizde 癟ok b羹y羹k bir sorun tekil etmeyecektir.

Koray hocam genel tespitlerinize kat覺lsam da "geleneksel saatler bizim hayata bak覺覺m覺z覺, zamana verdiimiz deeri, hatta karakterimizi betimleyen bir aletken, ak覺ll覺 saatler b繹yle iddialarla gelmiyor" 繹nermenize kat覺lam覺yorum maalesef. Nas覺l ki Samsung, 襤Phone vs. fanlar覺, k羹ltleri ve kullan覺c覺 imajlar覺 olutuysa, ak覺ll覺 saatler i癟in de bu alg覺n覺n olutuunu ve oluaca覺n覺 d羹羹n羹yorum. Zaten bu nedenle Tag Heuer, Mont Blanc gibi klasik saat piyasas覺n覺n 繹nemli akt繹rlerinin belli bir imaj yaratan ve g繹rece fiyat覺 y羹ksek ak覺ll覺 saatleri piyasaya s羹rd羹klerini g繹r羹yorum. Bilemiyorum belki de bunlar覺n evrilecekleri ya da optimum uzla覺y覺 yakalayacaklar覺 nokta, Tissot T Touch gibi her iki saat t羹r羹n羹n 繹zelliklerini bar覺nd覺ran hibrit modellerdir. G繹receiz bakal覺m. :geek:

Yorumlama yaparken mekanik saat 羹reticilerinin 羹retmi olduu ak覺ll覺 saatleri hesaba katmam覺t覺m, onlar baz al覺nd覺覺nda yorumumun yanl覺 olmas覺 hususunda hakl覺s覺n覺z fakat ak覺ll覺 saatin salad覺覺 imkanlar i癟in ak覺ll覺 saat alacak birinin o markalar覺n imajlar覺 i癟in fazladan para verip tercih edeceklerini d羹羹nm羹yorum. 襤in finansal k覺sm覺 g繹z ard覺 edildiinde ak覺ll覺 saat tercihinde temel fakt繹rlerden biri olan ekosistem uyumunu g繹z 繹n羹ne al覺rsak ger癟ek bir ak覺ll覺 saat deneyimi yaamak isteyenler de bu 羹reticiler yerine kendi kulland覺klar覺 markalar覺n 羹rettikleri modellere y繹neleceklerdir. ahs覺m ad覺na Apple Watch kullanma nedenim dier cihazlar覺m覺n da Apple ekosisteminde olmas覺, 襤phone kullanc覺s覺 olmasam tasar覺m覺 bana daha fazla hitap ettiinden Galaxy Watch 4 Classic al覺rd覺m, ki bu saatlerin karakter temsil etmeme noktas覺na da buradan var覺yorum. Bir ak覺ll覺 saat kullanmak istiyorsan覺z 繹zellikle Apple kullan覺c覺lar覺 i癟in Apple Watch bir zorunluluk gibi, dolay覺s覺yla birinin kolunda ak覺ll覺 saat g繹rd羹羹m zaman mekanikte yapt覺覺m kiilik analizlerini yapmaktan ziyade kolunda bir ey olmad覺覺n覺 varsay覺yorum. Tabii bunlar tamamen kiisel g繹zlem ve bak覺a dayal覺 yorumlar, halen pratikte temeli olmayan bir ey savunuyor olabilirim :D :D
Bence Apple覺n her 羹r羹n羹 gibi saati de stat羹 sal覺yor g羹n羹m羹zde. Horoloji ilgisi ve g繹rg羹s羹n羹n bat覺ya g繹re yerlerde olduu 羹lkemizde 繹zellikle Apple Watch almak fazlas覺yla haval覺. Bu balamda yurtd覺覺na 癟覺kan bir癟ok insan 癟ou 繹zelliini kullanmayacak olsa da Ultra versiyonunu ald覺, getirdiler. T羹rkiyede ekstra bir vergisi olduundan 30bin liraya yaklaan bir fiyat覺 var 癟羹nk羹. Bu nedenle de hava atmak i癟in kullan覺l覺yor. Tabii ger癟ekten saate ilgisi olan bizler bu duruma g羹l羹p ge癟iyoruz. Elbette bu saatler de her end羹striyel 羹r羹n gam覺 gibi baz覺 durumlarda 癟ok ie yar覺yor ancak saat癟ilik a癟覺s覺ndan hava at覺lacak 羹r羹nler de olmad覺klar覺 ortada.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

Mesaj morningstar » 19 May 2023, 13:22

Kendim i癟in konuursam hem mekanik saat hemde ak覺ll覺 saati kullan覺yorum.Asl覺nda bunlara saat demek bence yanl覺 daha 癟ok bilek i癟in 羹retilmi ufak bir telefon 繹zellikle ara癟 kullan覺rken veya spor yaparken bir hayli kullan覺l覺lar.Fakat mekanik saatlerin verdii keyfi asla veremezler ve horoloji d羹nyas覺nda kal覺c覺 bir yer edinemeyecekleri g繹r羹羹ndeyim.Herkesin dedii gibi s羹rekli yenileri 癟覺k覺yor ve gereksiz bir 癟ok 繹zellik ekleniyor bende apple watch se 2 modeli mevcut fiyat band覺nda f/p 羹r羹n羹 diyebilirim.Tabii sarj s覺k覺nt覺s覺 da eksta bir dert baka bir ehre gittiinizde 1-1.5 g羹n sonra hop sarj覺 bitti s羹rekli bi ekstra kablo ta覺mak laz覺m.Bende bir 癟ok kii g繹r羹yorum ak覺ll覺 saatleriyle hava atmaya 癟al覺an horojik a癟覺dan bilgileri s覺f覺r,tabii mekanik saatler herkesin ilgisini 癟ekecek diye bir husus yok sonu癟 olarak spor vs i癟in ak覺ll覺 saatler faydal覺 ancak ki 癟ok ta gerekli deiller mekanik saatlerin verdii hazz覺 bizler i癟in veremezler.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj mavra57 » 22 May 2023, 10:32

morningstar yazd覺:Kendim i癟in konuursam hem mekanik saat hemde ak覺ll覺 saati kullan覺yorum.Asl覺nda bunlara saat demek bence yanl覺 daha 癟ok bilek i癟in 羹retilmi ufak bir telefon 繹zellikle ara癟 kullan覺rken veya spor yaparken bir hayli kullan覺l覺lar.Fakat mekanik saatlerin verdii keyfi asla veremezler ve horoloji d羹nyas覺nda kal覺c覺 bir yer edinemeyecekleri g繹r羹羹ndeyim.Herkesin dedii gibi s羹rekli yenileri 癟覺k覺yor ve gereksiz bir 癟ok 繹zellik ekleniyor bende apple watch se 2 modeli mevcut fiyat band覺nda f/p 羹r羹n羹 diyebilirim.Tabii sarj s覺k覺nt覺s覺 da eksta bir dert baka bir ehre gittiinizde 1-1.5 g羹n sonra hop sarj覺 bitti s羹rekli bi ekstra kablo ta覺mak laz覺m.Bende bir 癟ok kii g繹r羹yorum ak覺ll覺 saatleriyle hava atmaya 癟al覺an horojik a癟覺dan bilgileri s覺f覺r,tabii mekanik saatler herkesin ilgisini 癟ekecek diye bir husus yok sonu癟 olarak spor vs i癟in ak覺ll覺 saatler faydal覺 ancak ki 癟ok ta gerekli deiller mekanik saatlerin verdii hazz覺 bizler i癟in veremezler.

Asl覺nda t羹kenmez kalem ortaya 癟覺k覺nca dolma kalemler nas覺l yok olmad覺ysa, mekanik saatlerin de yok olmayaca覺n覺 ve bu forumun deerli takip癟ileri gibi kiilerin ilgisini 癟ekmeye devam edeceklerini 繹ng繹rmek 癟ok da zor deil. Ama, alt d羹zey kalite veya quartz teknolojili vb. saatlerin yava yava yerini ak覺ll覺 saatlere b覺rakaca覺 da aikar. Ayr覺ca, otomatik ve kurmal覺 (keyif ii) saatlerin ayn覺 dolmakalemler gibi sadece merakl覺s覺n覺n ta覺d覺覺 fonksiyonel birer aksesuar haline gelme ihtimali de -en az覺ndan uzun vadede- az deil. Allah hepimize uzun 繹m羹r versin, biz de mekanik saatleri savunmaya devam edelim :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
mavra57

Kay覺t: 06 Kas 2012, 12:57

Mesaj avukatyusuf » 16 Haz 2023, 18:07

Mekanik saatler ger癟ek birer sanat eseri. L羹k bir Aksesuvar bir kartvizit.

Ak覺ll覺 saatler ihtiya癟 giderici 羹r羹nler, hi癟biri bir sanat eseri deil.
Kullan覺c覺 avatar覺
avukatyusuf

Kay覺t: 30 Tem 2014, 12:01

Mesaj Bowmore » 26 Eyl 2023, 13:31

Al覺an, muhakkak 繹neriyor ama hala mesafeliyim...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bowmore

Kay覺t: 12 Eyl 2023, 10:02

Mesaj imdatbesikci » 26 Eyl 2023, 16:51

bir ara Amazfit in bir ak覺ll覺 saatini kullanm覺t覺m, hala 癟ekmecede duruyor, ilk ald覺覺n覺zda ayarlar覺yla oynamak sizi biraz oyal覺yor ama ilerleyen s羹re癟te normal dijital saatlerden bir fark覺 kalm覺yor.

G羹n 覺覺覺nda ekran覺 g繹rmeniz 癟ok zor, illa d羹mesine basman覺z gerekiyor yada kolunuzda saate bakar gibi bir hareket yaparak otomatik a癟覺lmas覺n覺 sal覺yorsunuz, s羹rekli ekran a癟覺k moduna ayarlad覺覺n覺zda da kendisi ekran覺 hafif karart覺yor, g羹n 覺覺覺nda yine saati g繹rmeniz 癟ok zor.

arjla ilgili bir sorun yaamad覺m, 25 g羹n kadar gidiyor arj覺 ama ekranda pil durumunu g繹steren kadran se癟eneini se癟mitim, ne kadar pil g羹c羹 var g繹rmek gerekiyor, biterken kendisi bir ka癟 kere titriyor haber veriyor.

Ekran s繹zde Safir deniyor ama bir ka癟 ay sonra ekran 癟izildi, bu kadar k覺sa zamanda 癟izilebileceini d羹羹nmemitim hatta safir olduunu da d羹羹nm羹yorum, otomatik saatlerimin hi癟 birinde ekranlarda 癟izik olmad覺, ayn覺 hassasiyeti ak覺ll覺 saatte de g繹stermitim oysa.

GPS 繹zelliini s羹rekli a癟覺k b覺rak覺rsan覺z pili 癟ok h覺zl覺 t羹ketiyor, BT yi de a癟覺k b覺rakman覺z laz覺m ki telefonla s羹rekli eleme konumunda olsun bu da pili h覺zla t羹ketiyor, bu aamada en b羹y羹k sorun arj oluyor.

K覺sacas覺 benim 癟ok iime yaramad覺, ak覺ll覺 saatlerin oyuncakdan bir fark覺 yok bence, uygun fiyatl覺 olanlar覺 al覺p kullan覺p merak覺n覺z覺 giderebilirsiniz, iim gerei 癟ok fazla whatsapp mesaj覺 geldii i癟in ve okumak da g羹癟 olduu i癟in bu 繹zelliini de kapatm覺t覺m.

Malzeme kalitesi olarak (benim kulland覺覺m marka i癟in) k覺sa zamanda silikon kay覺覺n baz覺 k覺s覺mlar覺 a覺r覺 parlaklamaya balad覺, ton fark覺 olutu, e-ticaret sitelerinden bir ka癟 farkl覺 kay覺 ald覺m, onlarda orjinal olmad覺覺 i癟in 1 ay gibi bir s羹rede sararmaya balad覺 ve bu durum 癟ok kirliymi gibi g繹r羹nmesine sebep oldu, y覺kasan覺z da hi癟 bir faydas覺 olmuyor, kald覺 ki orjinali de ne kadar kaliteli o da tart覺覺l覺r.

benim kulland覺覺m modelde sabah kalkt覺覺mda ekran maksimum parlakl覺kta oluyordu, bir t羹rl羹 癟繹zemedim sorunu, illa d羹mesine bir kere basman覺z gerekiyor, parlakl覺覺 otomatikten 癟覺kard覺覺mda da ayn覺 sorun devam etti, bu sefer gece evde 癟ok parl覺yor ekran, g羹n i癟inde d覺ar覺 癟覺k覺nca da zor okunuyordu.

Toparlamak gerekirse, eer spor aktiviteleri i癟in kullan覺lacaksa sadece o esnada yada uyku durumunuzu kontrol edecekseniz gece yatarken kullan覺labilir, bunun i癟in de pahal覺 modellere gerek yok, 繹mr羹 k覺sa saatler bunlar, 繹zel durumlarda, 繹zel mesleklerde illa da zorunluysa kullan覺labilir. Ben bu saatlerin hala emekleme aamas覺nda olduunu daha 癟ok gelimesi gerektiini d羹羹n羹yorum, hibrit olarak 羹retilirse daha iyi olaca覺n覺 d羹羹n羹yorum hem mekanik hem elektronik olarak ama ekran 癟ok kaliteli olmal覺, okunabilirlik, 癟繹z羹n羹rl羹k 癟ok iyi olmal覺, piksel piksel minicik bir g繹sterge de klasik saate yak覺m覺yor.
Kullan覺c覺 avatar覺
imdatbesikci

Kay覺t: 29 Au 2023, 19:46

Mesaj Heesh » 26 Eyl 2023, 17:02

Bende var yeni ald覺m kouda kullan覺yorum telefon ile balant覺 kurmad覺m yani ak覺ll覺 繹zelliklerinden 癟ok sportif 繹zelliklerini kullan覺yorum ak覺ll覺 saat olarak ise s覺cak bakm覺yorum xiaomi watch 2. Lite var

Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

ncekiSonraki

D繹n TSF Ak覺ll覺 Saatler - Smart Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners