Kiracı Problemleri

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: kiracı problemleri

Mesaj minus2point4 » 26 Haz 2014, 15:31

Terasus, öncelikle geçmiş olsun ve böyle hayatın içinden bir başlık açtığın için teşekkür ederiz, eminim ki birçok yararlı bilgi paylaşılacaktır.

Şahsi fikrim, her ne kadar pembe gözlüklerle bakıyor gibi gözüksem de işin akıldan çıkarılmaması gereken tarafı ; kiracının çıkanının her ne kadar zarar vermiş olsa da içinde kalıp çıkmayanından çok daha iyi olduğu gerçeğidir. Şu an güncel olan yürürlükteki yasalarda ev ve işyeri sahiplerinin aleyhine kullanılabilecek o kadar madde ve eksiklik var ki , kiracının kötü niyetli olması durumunda hele de mevzuya hakim sağlam bir avukatı varsa ne yazık ki kendi evinizden kiracınızı bile çıkarmanız seneler sürebilir. Bu süreçte güvendiğiniz bir avukatınız yoksa karşı tarafın avukatıyla anlaşıp mahkeme süreçlerini dahi uzatabilir ve bunların hepsi size alamadığınız kira bedeli, apartman masrafları ve avukat ücreti olarak yansıyabilir. Oldukça iç karartıcı bi tablo çizdiğimin farkındayım, ancak bunlar sürekli olarak isim değiştirerek oldukça afilli gözüken bazı firmaların sürekli yaptığı şeylerdir, yani her gün yaşanan olaylardır. Tahmin edeceğiniz gibi isim yapmış bazı büyük emlakçıları bile kandırmaları hiç zor değildir, kaldı ki kendileri sonuçta sadece komisyoncudur. Ekstradan imzalayıp notere tasdik ettirilen belgeler mahkemede firmanın dosyasına eklenen ekstra bir suçlamadan öteye gitmez. Kaldı ki firmanın adres ya da isim değiştirme zorunluluğu zaten size ödemediği kiralardan değil, piyasayı dolandırdığı için artık kaybolması gerektiğindendir. Yani her anlamda çıkıp gittiği ve de artık kiraya verebileceğiniz bir meskeniniz olduğu için şükredersiniz :super:

Elinizde bir gayrimenkulunuz olduğu sürece kiracılarla türlü sorunların yaşanacağı bir gerçektir, zamanla hangilerini ne kadar dert edip edilmemesi gerektiğini belirleyip hangi noktadan sonra (maddi olarak) kanunlara başvurmanız gerektiğini belirlemek sizin yararınıza olur. Malum çıtayı alçakta bırakırsanız sinir krizlerinden kurtulamazsınız :( Her ne kadar durumun içindeyken zor olsa da ; bazı olumsuz durumlarda işin peşini bırakmanız bulunduğumuz devir :!: ve coğrafyada :!: muhtemelen sizin yararınıza olacaktır. (Hem maddi hem de manevi olarak)

Şimdi bazı avukat ya da elitist arkadaşlar asla peşini bırakma bu ülkede kanun var vs var diyerek düşünebilir, saygı duyar hayatta başarılar dilerim.. ;)

Sonuç olarak tüm ev/işyeri sahiplerine hayırlı kiracılar dilerim :champ:
Kullanıcı avatarı
minus2point4

Re: Kiracı Problemleri

Mesaj hakan1970 » 26 Haz 2014, 17:40

Son beş altı yılda evsahiplerime çok iyi bir kiracı olduğumu düşünüyorum . Bordrolu bir çalışanım . Ayın birinde maaşım yatar ve ben hemen kiramı öderim.
Benim de bir iki dairem var kirada olan. Bu konuda şanslı oldum gerçekten , kiracılarım devlet memuru denk geldi ve çok rahat ettim.Bu yıl kiracılarımdan biri sözleşmede yazmayan bir maddeden dolayı benimle inatlaştı ve sonuçta davalık olduk . Avukatım ile ilk görüşmesinde üzerine düşeni yapıp parayı ödedi. Devlet de çalışan kişiler dava mava olaylarından çekiniyorlar. Evinizi bence serbest meslek sahiplerine vermeyin. İstanbul da bir dairem vardı ,sattım sonunda . Son iki kirayı alamadığım gibi adamın nakliye masraflarını da üstlenip çıkardım evden ama iyi niyetle. Kiracı çıkmak istemez inat ederse iş çok zorlaşıyor. Bu tür durumlarda bir miktar zararı göze alarak kiracıyı çıkartmak en mantıklısı . Nerede yaşadığınızı göremedim ama eğer Ankara' daysanız çok iyi bir avukatım var.
İyi şanslar :thumbup:
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj Terasus » 26 Haz 2014, 18:35

istanbul'dayim, malesef avukatiniz uzakta kaliyor. Cok tesekkurler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj mrbars » 26 Haz 2014, 18:45

İşte bu sebeplerdendir ki Türkiye'de bazı bölgelerde yıllık kira alınıyor/ödeniyor. Misal Adana.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Mesaj Terasus » 16 Tem 2014, 10:10

Basima gelen olayla ilgili bir guncelleme paylasayim.

Yeni kiracim elinde benim eski kiraciya ait sozlesmem (eski kiracinin hangi tarihler arasinda evi kullandigini gosteriyor), kendisine ait sozlesme (yeni kiracinin eve hangi tarihte giris yaptigini belgelendiriyor) ve benim kendisine gonderdigim eski kiracinin hesabima yatirdigi kiralarin odeme dekontlariyla (bu dekontlar adamin bana kira odedigini, yani kiracim oldugunu ispatliyor, sozlesmeye ek belge olarak) igdas'a giderek dilekce verip itiraz etmisti. itiraz kabul gormus ve eski fatura iptal edilip yeni guncel fatura gelmis. Yani 1500 kusur liralik eski fatura eski kiraciya yonlendirilmis oldu.

Benzer problemler yasayan/yasayacak olan olursa bu bilgi yardimci olabilir.
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj creeindian » 16 Tem 2014, 22:07

Harika bir gelişme, gözünüz aydın.
Kullanıcı avatarı
creeindian

Önceki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: watchour ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners