Gerçek Bal Arıyorum

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Gerçek Bal Arıyorum

Mesaj coparan » 13 Oca 2015, 01:00

Metal'in bal ile reaksiyona girdiği henüz kanıtlanamadı, ağırlıktaki görüş metalin zararsız olduğu, ama içimiz rahat edecekse metal kullanmayız olur biter ;-)

Balparmak üstüste ödül almış bir marka, ancak gıdasal değer malum endüstriyel seri üretime girince düşer, kutu süt gibi, bu nedenle çok fazla bir şifa bekleyemeyiz doğal bir baldaki gibi.
Kullanıcı avatarı
coparan

Mesaj tarkani » 13 Oca 2015, 11:16

Aileden tavukçu olan yakın bir arkadaşıma göre, "organik", "doğal" gibi etiketler çoğu zaman yanıltmak amacıyla kullanılıyor. Normal üretimden pek bir farkı yok diyor. Üstelik, kirli diye dışarıya ucuza verdikleri boklu yumurtaların, yanına biraz saman konduktan sonra "doğal" diye satıldığını da söylüyor.

Bununla beraber eşi, çok seçici olmasa da çocukları için organik yumurtaları tercih ediyor. :lol: Bir yerlerde duymuştum; "Satış mantıkdan ziyade duyguyla daha çok alakalıdır". Bu sebeple bizler de hangi ürüne yakın hissediyorsak gidip onu alıyoruz.
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj Bond » 13 Oca 2015, 12:37

Burleson's yolluyorum. Diğer türlü petekli de bulabiliriz Türkiye'den ama bunu deneyelim önce :thumbup: Olmadı sen yersin :D

Fotoğraftaki renkte değil tabii ona keçi boynuzu kattım :D

Burleson's :arrow: http://www.burlesons-honey.com/

Burleson's Honey creates special honey blends through computerized processing to ensure that the highest-quality honey, with consistent taste and flavor, is delivered to your table. We shop the world over to ensure that only the best honeys available are put under the Burleson's label. Our strict quality control checks ensure that every drop of Burleson's honey is 100% pure.

Burleson's Honey products are all natural (no additives or preservatives), kosher certified and tested for purity. Regardless of quantity, Burleson's Honey is always packed to USDA Grade A specifications.

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj SeRxx » 13 Oca 2015, 13:25

Bond başkan şimdiden çok teşekkür ederim :champ: :champ: Elime geçince sonucu burada da paylaşırım :thumbup:
Taze ekmek, tereyağı ile de test edecem mutlaka :D
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Baran » 13 Oca 2015, 14:35

Onları kaymakla tüketmek lazım :)
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj mrbars » 13 Oca 2015, 14:47

SeRxx yazdı:
Mrbars, bu sahte bal mevzuları baş gösterince Balparmak dahil tüm ambalajlı ballara karşı bir önyargı oluştu bende. Balparmak hakkında bilgi alabilir miyim?

Balparmak Türkiye'de üretilen balın çok büyük bir kısmını üreticilerden satın alarak satışa koyan bir firma. Marka gücüyle tüm satınalma sürecini kontrol ederek yönetiyor. Avrupa'nın en gelişmiş bal laboratuvarına sahip ki, Türkiye'de de tek laboratuvar. Geçtiğimiz yıllarda çakma balcıların ifşa edilmesi ile boşalan market pazarını doldurmak için 1-2 yan marka (Binbirçiçek, Balkovan vs.) çıkardılar.

Bal ile amatör olarak ilgilenmişliğim araştırmışlığım var. Anne tarafımdan dedem amatör olarak bal işindeymiş, uzun süre gidip geldiğim Datça da zati balcı memleket. Bu işlerde bizzat tanımak yetmiyor. Cehalet ve birşey olmazcılık kültürü sehven de olsa yanlışlara yol açıyor. O sebeple aşırı örnekler hariç ben tek markada ısrarcıyım.

Bal metal kaşık olayını, balın asitik bir ürün olması ile alakalı olduğunu düşünüyorum. pH değeri 4 civarı. Muhtemelen eski zamanlarda inşaat demiriyle falan bal yenilen bir yerde tepkimeye girmiştir, konu oradan çıkmıştır. 316 yerine 304'ün, 304 paslanmaz yerine 430'un, mıknatısla anlaşılmasın diye 200 serisi çeliğin kullanıldığı; köpek beslenen eve meleklerin girmediği bir ülkedeyiz; illa vardır bir hikayesi. Ağızdan ağıza da yayılıp gelmiştir bugünlere. Akşamları 5'ten sonra incir ağacının dibine de işemem ben. Ananem söylemişti.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Mesaj Architecte » 15 Oca 2015, 01:30

SeRxx yazdı:Memojan, Siirt merkezde bile bulamadık. Hatta bir satıcı boşuna aramayın bulamazsınız dedi :) Pervari'ye gitmek biraz sıkıntılı belki ileride... Teşekkürler, dediğiniz bölgelere baktırmaya çalışırım :thumbup:

:

Bu dediğim iki yerde bulabilirsin. Bizim tanıdıklarda bulamadığım zaman. Buralardan alıyorum. Özellikle Beyoğlundaki senelerdir Pervari karakovan balı bulunduruyor dükkanında, ama fiyat olarak bazen farklı bir etiket koyabiliyor. Adresini PM olarak atıyorum size. Eğer bulamadıysanız.
Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır'
Kullanıcı avatarı
Architecte

Mesaj asymptote » 01 Şub 2015, 23:14

Endemik Muş lalesinden (Tulipa sintenisii) arılar bal üretmiş, Balparmak da sağolsun bunu sofralarımıza kadar getirmiş. Forum kimyageri mrbars, marka hakkında olumlu şeyler yazınca ve söz konusu yöre memleketim olunca dayanamadım aldım. İyi ki de öyle yapmışım, memleketimin balı diye demiyorum bu kadar yumuşak ve hoş kokulu bal yememiştim.. ;)
Resim
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners