Troy E-Store'dan alış veriş yapmadan önce iyi düşünün

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Troy E-Store'dan alış veriş yapmadan önce iyi düşünün

Mesaj justaguy » 04 Ara 2019, 11:04

Arkadaşlar merhaba,

Troy E Store (veya diğer adı ile İzmir artı bilgisayar) yaklaşık 1 hafta önce, trendyol üzerinden satın aldığım ürünü hala kargoya vermediler. İnternet sitelerinden ve müşteri temsilcilerinden defalarca ulaşmaya çalıştım. Ürünü kızımın ödevleri için satın aldığımı belirtmeme rağmen "Efsane Cuma" kampanyalarını ve kargo şirketlerinin yoğunluğunu bahane ediyorlar.

Bu bahanelerini samimi bulmuyorum çünkü kendi sitelerinden ve diğer birçok kanaldan aynı ürünün ve diğer birçok ürünün satışına devam ediyorlar. Ürün göndermede sıkıntı yaşayan bir firma satışa devam ediyorsa bunda bir art niyet vardır diye düşünüyorum.

Siz siz olun, "premium reseller" diye güvenip alış veriş yapmadan önce iki kere düşünün derim.

Selamlar
Kullanıcı avatarı
justaguy

Re: Troy E-Store'dan alış veriş yapmadan önce iyi düşünün

Mesaj Xhantos » 04 Ara 2019, 11:23

Kargo beklemek en sevmediğim şey. Parasını ödemişsem, acil ihtiyaç olmasa da anında elimde olsun isterim :D

justaguy yazdı:... kendi sitelerinden ve diğer birçok kanaldan aynı ürünün ve diğer birçok ürünün satışına devam ediyorlar. Ürün göndermede sıkıntı yaşayan bir firma satışa devam ediyorsa bunda bir art niyet vardır diye düşünüyorum.

Burada çok haklısınız ancak dedikleri tümüyle uydurma bir bahane değil kargo şirketleri ve satıcı şirketler de genel olarak efsane/muhteşem Cuma indirimlerinde çöktü, Hepsiburada'nın aynı gün teslim servisi bile çalışmadı, kargolama için 15 gün sonraya gün verilmeye başladı. Şu anda Yurtiçi cargo sitesine girdiğinizde https://www.yurticikargo.com/ karşınıza özür duyurusu çıkıyor:

Resim

Kargo şirketlerimiz zaten birbirinden güzide, nefis işler çıkartan harika şirketlerdi (benim hiçbirinden yüksek beklentim yok) üstüne şimdi bu yoğunluk gelmiş... Troy'u bilmem etmem ama şu an en büyükleri dahil şirketlerde yüzde 90 bu problemler var malesef. Satış gelince kapasitemi aştım diye reddetmeyi de bilmiyorlar, ama tabi hiçbir sistem aşırı yoğunluğu normal kabul ederek tasarlanmaz, telefonlarımız da yollarımız da, enerji şebekelerimiz de aynı durumda... Kimseyi savunmuyorum, ben de içimi döktüm :)

Öte yandan, tam da Kara Cuma'da yaşadığım güzel bir kargo tecrübesi 'Kolay Gelsin' ile oldu, Amazon Türkiye, ücretsiz ertesi gün bu şirketle gönderdi. Güzel tarafı, kargonuzun bulunduğu aracı harita üzerinden izleyebiliyorsunuz (uygulaması var), gelmeden mesaj atıyorlar, komşuya bırakın, saati değiştirelim şu an adreste değilim şeklinde ayarlamalar yapılabiliyor vs. İstanbul dışı var mı bilmiyorum ama deneyim hoştu. Bir de istenirse zili çalmıyorlar, telefonla arıyorlar ki çok iyi düşünülmüş bir özellik. (Hepsiburada'nın aynı gün teslimatı da 2 saatlik dilimde randevulu getirmişti en son, evde kargocu gelip kapıyı çalmadan gidecek diye tuvalete bile gidemeden hapis kalmamak güzel oluyor :D ).

Kızınıza öğrenim hayatınde başarılar dilerim, bahtı açık ve güzel olsun.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj Mandos » 04 Ara 2019, 11:44

Geçen gün Avcılar'da bir kargo şubesine gittim. Şube ağzına kadar kargo doluydu. Bunu abartmak için demiyorum cidden zeminden duvara kadar üst üste yığılmıştı kargolar adım atacak yer yoktu. O kadar kargoyu hiç bir güç teslim edemez. Siz gidip elden almak isteseniz dahi alamazsınız çünkü kim bilir nerede. Bir de onlara her gün yenileri ekleniyor kamyon kamyon. Onu geçtim ben iade için gitmiştim kargoyu teslim için kuyruğa girdim önümde 10 kişi vardı. Yani bir de bu kadar kargoya iade olayı bindi. Kargo şirketleri için bu günlerde teslim edecek yatırımı yapmak gereksiz çünkü bu durum senede sadece 1 hafta oluşuyor. Kendi kargosu olan Hepsiburada bile 2-3 haftaya çıkarttı teslimi. Ocak ayında bile teslimler devam eder. Bu sefer suçlular kargo şirketleri değil de yarın teslim diye satan firmalar. Hepsiburada'ya girseniz hala bu yazı değişmemiştir eminim. Bir de geçirdiğimiz çok zor 2 seneden sonra sadece cuma günü (1 hafta devam ediyordu öncesi kaç kim bilir) 800M$ harcayan insanlarımız için söyleyecek çok söz var ama ona hiç girmek dahi istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj justaguy » 04 Ara 2019, 12:26

Evet, suçun kargo şirketlerinde olduğunu düşünmüyorum. Firmaların hala insanları enayi yerine koyarak satışa devam ediyor olması beni rahatsız ediyor.

Xhantos yazdı:Kızınıza öğrenim hayatınde başarılar dilerim, bahtı açık ve güzel olsun.

Çok teşekkür ederim, hepsinin inşallah :thumbup:

Mandos yazdı:Bir de geçirdiğimiz çok zor 2 seneden sonra sadece cuma günü (1 hafta devam ediyordu öncesi kaç kim bilir) 800M$ harcayan insanlarımız için söyleyecek çok söz var ama ona hiç girmek dahi istemiyorum.

"Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) verilerine göre 2018 yılı itibarıyla toplam kredi kartı borcu 103,4 milyar TL'ye ulaştı."

Aşağıda da borcunu ödeyemeyen tekil kişi sayıları yer alıyor. Borçlu veya asgari tutarı ödeyen değil, direk takibe düşmüş kişi sayısı. 1,400,000 kişi

https://www.riskmerkezi.org/Content/Upload/istatistikiraporlar/ekler/1796/Bireysel_Kredi_ve_Bireysel_Kredi_Karti_Borcunu_Odememis_Gercek_Kisi_Sayisi_2018.pdf

Nasıl olacak bu iş ben bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj sabonis » 04 Ara 2019, 12:47

Hepsiburada nın satıcısı olduğu bir notebook aldım , bugün 10.gün kargoya verilemedi.
Notebook hala satışta ,şimdi baktım 4 saat içinde şipariş verirsem bugün kargodaymış :lol:
Arasan ulaşamıyorsun. İptal edemiyorsun fatura kesmiş. Ancak ulaşınca iptal işlemi başlıyor.
Bunlara edilecek küfür dağarcıkta kalmadı desem yeridir. Birde kendi kargo firmalarını kuruyorlamış sanırım.
Artık seneye falan gelir heralde
Kullanıcı avatarı
sabonis

Mesaj ÜmitYüksel » 04 Ara 2019, 13:27

Şahsen geçen hafta aldığım bir ürün bu hafta nasıl olduysa 7 günde zor geldi. Yoğunluk vardı evet ama 1 ay da uzun

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Eterna » 04 Ara 2019, 14:12

sabonis yazdı:Hepsiburada nın satıcısı olduğu bir notebook aldım , bugün 10.gün kargoya verilemedi.
Notebook hala satışta ,şimdi baktım 4 saat içinde şipariş verirsem bugün kargodaymış :lol:
Arasan ulaşamıyorsun. İptal edemiyorsun fatura kesmiş. Ancak ulaşınca iptal işlemi başlıyor.
Bunlara edilecek küfür dağarcıkta kalmadı desem yeridir. Birde kendi kargo firmalarını kuruyorlamış sanırım.
Artık seneye falan gelir heralde

Minik bir alışveriş yaptım. Cuma indirimi ile ilgisi olmayan 25 liralık bir alışveriş. Bugün 14. gün kargoya verilmedi.
Telefonlar cevap vermiyor. Otomatik sesli yanıt 27 kasım da kargoya verilecek diyor. İptal etmek istersen edemiyorsun. Kargoya verilmesini ve sana ulaşmasını bekleyeceksin. Sonra iptal işlemine başlıyabilirsin. :D

Siparişlerim kısmına girince black friday yüzünden yoğunluk var özür dileriz falan diyorlar. Utanma duygularını kaybetmişler. Gözlerini para hırsı bürümüş.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Maradona » 04 Ara 2019, 14:18

Bizim ufaklığa 1 numara bebek maması siparişi verdim HB üzerinden, öyle bekliyor, çocuk okula başlamadan gelir umarım... [emoji16]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners