Tektaş yüzükler hususu,

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Tektaş yüzükler hususu,

Mesaj therapeute » 02 May 2020, 13:11

Sayın Forumdaşlar,

Tv’lerde sıkça reklamları dönen markaların ; 2bin tl civarı ürünleri hakkında ne derdiniz?

Çöpmü ? Yoksa fiyat performası iyi ürünlermi?
Kullanıcı avatarı
therapeute

Re: Tektaş yüzükler hususu,

Mesaj Ankthas » 02 May 2020, 13:48

Muhtemelen çöp ya da sahte değildir ama karatı çok küçük, rengi en kötü, altını da en değersiz olan yüzüklerdir. Bu işlerde genelde sahtecilik pek yapılamıyor ama tvden görünene pek kanmamak lazım mağazada hüsranla karşılaşmak çok olası.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Oguzhanm » 02 May 2020, 13:54

Ben geçen yıl evlilik teklifi yaptım. Zen pırlantanın forevermark serisiydi. Benim aldığım yüzük yazdığınız rakamddan daha yüksekti. Ama karata göre değişiyor tabi ki. Müşteri memnuniyeti çok iyi. Çok ilgiliydiler. Yine alsam zen den alırım. Benim yüzükte taşın içinde miktoskopla bakılan bir seri kodu var. Bu seri kodu ile bir sertifika veriyorlar. Aynı saatlerde oldugu gibi. Düzenli olarak bakıma çagırıyorlar bir de yüzüğü.

Tektaş yüzügün ne kadar f/p oranı olur bilemem ama bence parasının karşılığını veriyor. Ve o karşılığı karşınızdaki kadının gözlerindeki parlamadan anlayabilirsiniz :D :D
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj therapeute » 02 May 2020, 14:23

Yanıtlar için tşk ederim.
Zen forewermark benimde dikkatimi çekiyor.
Çünkü debeers bu işi standartize etmiş bir marka , sertifikalar güvenilir. 4 gibi rakama yakışıklı modelleride mevcut sanki.
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj cihanmert » 02 May 2020, 14:30

Büyüteç ile bakarsanız belki görünecek büyüklükteler. Taş var demeye şahit lazım. Tamamen müşteri çekme politikası. Insanlar aaa ne ucuz, ne güzel fırsat diye gidip alalım diyor ve kendini 2 bin planlı gitmişken en az 5 binlik yüzüğü konuşurken buluyor. Bide şu zen de bulunan aynı fiyata alma politikada hem iyi hem kötü. Iyi yönü en azindan aldığınız üründe zarar ettirmiyorlar. Kotu ya ise yenileme kapısı devamlı açık. En son 12 bin ödediğimi biliyorum yeni bi yüzük eşimin yüzüğünü değiştirdiğimizde. Yani reklamlar tamamen bize gel biz gel algısı :D
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj ekdellal » 02 May 2020, 14:39

AVM mücevhercilerinin 2k₺ civarına olan ürünleri, tektaş değil, pırlantamsı, karatı çok çok küçük muhtemelen çöp ürünler olacaktır. Şahsen tavsiye etmiyorum. Gerçi kadınların bir kısmı, tek taş mı tek taş, marka mı marka diyip (sanıp) işin teknik kısmına pek dikkat etmeden mutlu olabilir ama hatırı sayılır bir çoğunluğu da, teknik kısmı çok iyi bilip, karat büyüklüğü, global geçerli sertifikasyonu, renk, berraklık, kesim vs gibi konuları kadın meclislerinde gündeme getirebiliyorlar.

Ciddi anlamda tektaş pırlanta alacaksanız altta verdiğim linkteki konuya bir göz atın. Özellikle ilk mesajı dikkatle ve sonuna kadar okuyun. İlgili şahıstan ayrı zamanlarda 2 adet GIA sertifikalı pırlanta aldım biri hatuna biri anneme, ben çok memnun kaldım. Kargo ile İstanbul'a ve Anadolu'ya ulaştırıldı. Kesinlikle tavsiye ederim. Sırada önemli ve özel günlerde verilmek üzere 5taş ve tamtur alınması var. Gözüm kapalı alırım ilgili şahıstan, zira AVM mücevhercilerinin sertifikasız ürünlerini %60-%70 kâr marjıyla satışlarını fonlayacak kadar kolay kazanmıyorum parayı.

Her ne için alıyorsanız şimdiden hayırlı olsun.

http://mobile.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/46528250
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj SeiKinetic » 02 May 2020, 14:50

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de sahte ve sahte sertifika durumu var. GIA ve HRD gibi türleri var. Ama sertifikanın önemi sorulduğunda 'dünyanın her yerinde istenildiğinde sorunsuz ve kayıpsız satılabilmesi için' falan deniyor. Tabii üretim ve kesim kalitesi vs.ne derece farkediyor bunu ilgili forumdaşlara sormak lazım. Ama bilinen markalarda bahsettiğiniz fiyatlara maalesef gözünüzde canlandırdığınız imaja sahip bir tektaş bulunamayabiliyor. Karatları çok çok düşük (0,01 gibi), veya parlaklık seviyesi, leke seviyesi gibi değişkenleri daha çok değersiz kısma yaklaşıyor.
Naçizane tavsiyem, o fiyatlara daha az bilinen ama güvenilir markalardan edinilmesi yönünde olur. Aynı fiyata, daha büyük taşlı, ama daha az bilinen bir marka tercih edilebilir kısaca.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj tt59 » 02 May 2020, 15:18

Bence pırlanta işinde marka önemli değil,pırlanta bir yatırım aracı değil zaten alınacaksa orta karar birşey alınması uygun olur yoksa ben düşük karat alayım sonra değiştirir yüksek karat alırım derseniz bayağ kayıp yaşarsınız.Bahsettiğiniz 2bin lik ürünlere baktım 0,09 karat yazıyor toplu iğne başı kadardır sanırım.Pırlanta işi ayrı bir dünya, İstanbul'da ikamet ediyorsanız kapalı çarşıda araştırma yapabilirsiniz normal standartlarda sertifikalı olan pırlantalara göz atabilirsiniz.Şahsen ben bilindik markaların 0,20 karat yüzüğünü alacağıma dediğim şekilde aynı fiyata 0,30 karat yüzük rahat alabilirsiniz diye düşünüyorum,kıyas açısından söylüyorum.pırlanta dolar üzerinden hesaplandığı için fiyatlarda uçmuş uzun zamandır bakmıyordum.
Kullanıcı avatarı
tt59

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners