4.000 TL Bütçeli İlk Otomatik Saat Önerisi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 4.000 TL Bütçeli İlk Otomatik Saat Önerisi

Mesaj Reczebb » 13 May 2020, 09:23

ilkayacil yazdı:Seçim yaparken bilek ölçünüz ve saatin çapını göz ardı etmeyin. Saatinizi seçerken önerim çelik bilezikli alırsanız tek saat için daha doğru olur düşüncesindeyim, kadran seçimi ise yine tek saat olacağı için beyaz, lacivert,siyah üçlüsünden biri olmalı benim fikrim. Bilek ölçüsü, otomatik olması elzem mi sizin için bu tarz seçimleri saatten önce tutarsanız daha isabetli öneriler gelecektir.
4000₺ ve altı bütçe için aklıma gelen bi kaç model ekleyeyim,
1- Tissot Gentleman Silicum, kendimde inceledim bence fiyatına göre kalite algısı yüksek giyim tarzınıza uyar, mutlaka deneyin derim. Bir kaç farko rengi ve kombinasyonu var. Ben kaçırdım, bari başkası nasiplensin :)
2- Hamilton Khaki modelleri, özellikle 38mm olanları gerçekten göze çok hitap ediyor, forumda sanırım çok fazla yok ama ben kendim deri kordonlu versiyonunu kullanıyorum kısa süredir, gayet memnunum
3- Hamilton diver modeli, H82335131 kalite algısı yüksek, bütçeniz içerisinde, mutlaka denemelisiniz bilekte nasıl duruyor
4- İkinci el sıkıntınız yoksa Seiko sumo modellerine göz atabilirsiniz, denemenizde fayda var çnkü çap olarak biraz büyük
5- Fiyatından tam emin olamasam da Seiko monster serisine bakabilirsiniz, yeni çıkan serisi gayet güzel.
6- Tissot Prs516 serisi, yine sıfır fiyatından tam emin olamamakla beraber gayet sportif ve hoş modeller var bu seride

Ayrıca bütçenizin biraz daha altında kalarak,
7- Seiko 5, yeni serileri hem bütçenizin altında hemde bir çok modeli mevcut, kasa çapı da ideal seviyelerde bnce, ayrıca ikinci ele karşı değilseniz daha da uygun fiyatlara bulunup değerlendirilebilir, üzerine bütçeniz de artar. Silikon kayışlarla da kombine edilince göze hitabı artıyor.
8- Seiko Skx serisini değerlendirebilirsiniz, fakat sıfır fiyatları sanırım çok yükselmiş, ikinci ele karşı değilseniz bakılabilir. Ayrıca yeni Seiko 5 ler gibi silikon ve nato kayışlarla kombinasyonları çok zevkli.
9- Orient Mako son serileri de gayet kullanışlı güzel modeller.

Seçim zamanı en güzel, en zevkli, aynı zamanda da en stresli bölümü bnce. Başarılar, şimdiden hayırlı olsun :)

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Söylenecek hersey söylenmiş[emoji846] Hamilton icin +1

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj Eterna » 13 May 2020, 09:38

Mümkünse kolunuzda deneyerek almanızı tavsiye ederim. İnternetten saat alınıp daha sonra küçük, büyük, ağır denildiğini çok gördüm duydum. Ayrıca resimlerde çok yakışıklı duran bir saat bazen kolunuza taktığınızda hiç güzel durmaz hayal kırıklığına uğrarsınız.

Tabii bu aralar sağlık sebebi ile ev de kal diyoruz. Ama maske, eldiven takıp bir mağazada mümkün mertebe sosyal mesafeyi koruyarak hızlı bir şekilde kolunuzda bakabilirsiniz.

Tek saat ve uzun soluklu olacak demişsiniz. Kesinlikle çelik bilezik öneriyorum. Lug ( boynuz) ölçüsüde standart olursa istediğiniz zaman çok rahat bulabileceğiniz deri kayışlar ile değişiklikler yaparsınız. 19-21-23 gibi lug ölçülerinden nefret ediyorum. :)

Renk olarak öncelikle siyah sonra beyaz öneririm.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj steelft » 13 May 2020, 12:15

Eterna yazdı:Mümkünse kolunuzda deneyerek almanızı tavsiye ederim. İnternetten saat alınıp daha sonra küçük, büyük, ağır denildiğini çok gördüm duydum. Ayrıca resimlerde çok yakışıklı duran bir saat bazen kolunuza taktığınızda hiç güzel durmaz hayal kırıklığına uğrarsınız.

Tabii bu aralar sağlık sebebi ile ev de kal diyoruz. Ama maske, eldiven takıp bir mağazada mümkün mertebe sosyal mesafeyi koruyarak hızlı bir şekilde kolunuzda bakabilirsiniz.

Tek saat ve uzun soluklu olacak demişsiniz. Kesinlikle çelik bilezik öneriyorum. Lug ( boynuz) ölçüsüde standart olursa istediğiniz zaman çok rahat bulabileceğiniz deri kayışlar ile değişiklikler yaparsınız. 19-21-23 gibi lug ölçülerinden nefret ediyorum. :)

Renk olarak öncelikle siyah sonra beyaz öneririm.

Cok tesekkur ederim celik kordon tavsiyesi fazlalasti slikondon celige yoneldim
Kullanıcı avatarı
steelft

Mesaj steelft » 13 May 2020, 12:16

ilkayacil yazdı:Seçim yaparken bilek ölçünüz ve saatin çapını göz ardı etmeyin. Saatinizi seçerken önerim çelik bilezikli alırsanız tek saat için daha doğru olur düşüncesindeyim, kadran seçimi ise yine tek saat olacağı için beyaz, lacivert,siyah üçlüsünden biri olmalı benim fikrim. Bilek ölçüsü, otomatik olması elzem mi sizin için bu tarz seçimleri saatten önce tutarsanız daha isabetli öneriler gelecektir.
4000₺ ve altı bütçe için aklıma gelen bi kaç model ekleyeyim,
1- Tissot Gentleman Silicum, kendimde inceledim bence fiyatına göre kalite algısı yüksek giyim tarzınıza uyar, mutlaka deneyin derim. Bir kaç farko rengi ve kombinasyonu var. Ben kaçırdım, bari başkası nasiplensin :)
2- Hamilton Khaki modelleri, özellikle 38mm olanları gerçekten göze çok hitap ediyor, forumda sanırım çok fazla yok ama ben kendim deri kordonlu versiyonunu kullanıyorum kısa süredir, gayet memnunum
3- Hamilton diver modeli, H82335131 kalite algısı yüksek, bütçeniz içerisinde, mutlaka denemelisiniz bilekte nasıl duruyor
4- İkinci el sıkıntınız yoksa Seiko sumo modellerine göz atabilirsiniz, denemenizde fayda var çnkü çap olarak biraz büyük
5- Fiyatından tam emin olamasam da Seiko monster serisine bakabilirsiniz, yeni çıkan serisi gayet güzel.
6- Tissot Prs516 serisi, yine sıfır fiyatından tam emin olamamakla beraber gayet sportif ve hoş modeller var bu seride

Ayrıca bütçenizin biraz daha altında kalarak,
7- Seiko 5, yeni serileri hem bütçenizin altında hemde bir çok modeli mevcut, kasa çapı da ideal seviyelerde bnce, ayrıca ikinci ele karşı değilseniz daha da uygun fiyatlara bulunup değerlendirilebilir, üzerine bütçeniz de artar. Silikon kayışlarla da kombine edilince göze hitabı artıyor.
8- Seiko Skx serisini değerlendirebilirsiniz, fakat sıfır fiyatları sanırım çok yükselmiş, ikinci ele karşı değilseniz bakılabilir. Ayrıca yeni Seiko 5 ler gibi silikon ve nato kayışlarla kombinasyonları çok zevkli.
9- Orient Mako son serileri de gayet kullanışlı güzel modeller.

Seçim zamanı en güzel, en zevkli, aynı zamanda da en stresli bölümü bnce. Başarılar, şimdiden hayırlı olsun :)

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayrinti icin tesekkurler hamiltonlar hosuma gitti
Kullanıcı avatarı
steelft

Mesaj BoluluBatuhan » 13 May 2020, 15:59

steelft yazdı:
BoluluBatuhan yazdı:
steelft yazdı:
BoluluBatuhan yazdı:https://www.edipsaat.com/hamilton-h70515137 https://www.edipsaat.com/hamilton-h64455133
https://www.edipsaat.com/tissot-t0194301605101
https://www.edipsaat.com/tissot-t1274071104100-0
https://www.abtsaat.com/seiko-prospex-s ... -kol-saati
https://www.hepsiburada.com/seiko-presa ... 000008KF83

Attığım modellerin birçoğunun farklı renk ve kordon seçenekleri de var herhangi birini beğenirsen alabilirsin tissot hamilton ve seiko bu fiyat segmentinde en güvenilir markalar.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet seıko cok güzül benım aklımda da boyle birsey var seıko srpd07 nasıl acaba alınabıcek bır saatmıdır yoksa bu mu teşekkrler
Diğer seiko presage modelleriyle tek farkı tasarımı sanırım. Bana sorarsanız yuvarlak olmayan tasarım ve roma rakamları daha klasik takım elbiseyle daha güzel duracak modeller ama önemli olan sizin göz zevkiniz hangisini beğeniyosanız onu tercih edebilirsiniz kot tişörtle de sırıtacağını düşünmüyorum.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quotya
yanlış yazmısım kusura bakmayın seiko SRPE07 madelı kafamda bir kaç madel olustu ama SRPE07 agır basıyor suan
King turtle kasa diye geçiyor bildiğim kadarıyla forumda turtle kasa sevenler diye bir başlık var oradan daha çok bilgi alabilirsiniz ama diğer arkadaşların boyuta dikkat ederek alın ve çelik bilezikli tercih edin tavsiyelerine ben de katılıyorum.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BoluluBatuhan

Önceki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners