TV/Baba koltuğu tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

TV/Baba koltuğu tavsiyesi

Mesaj Eterna » 25 Ağu 2020, 10:40

Dostlar Merhaba,

46 yaşıma geldim ve senelerdir baba koltuğu hayalim vardır. Evim küçüktü, denk gelmedi, paraya kıyamadım, salladım bir türlü alamadım şimdiye kadar. Bir ay önce rahmetli ailemin evine taşındım. Şimdiki evim daha büyük ve eşya almam gerekiyor.

Buradaki sorun pandemi sebebi ile işkurdan yarım maaş alıyorum. Durumlar çok iç acıcı değil.

Bende dedimki daha ölmedim kredi kartımla ile taksit yapar alırım. Bütçeyi çok zorlamadan kurtarmış oluruz. İnsan belli bir yaştan sonra ayaklarını uzatıp tv seyrettiğinde vey bir şeyler okuduğundan konfor rahatlık arıyor. Hele benim gibi 1,90 boyunda, belfıtığı vs olan biriyseniz.

Sonra araştırmaya başladım. Bellona,İstikbal gibi firmalardan zaten çok sayıda şikayet gördüm. Derileri soyuluyor, mekanizma sorun çıkartıyor vs. Biraz daha üst segmente bakayım dedim. Enza, Doğtaş, Kelebek baktım. Onlardan da şikayetler gördüm. Özellikle Enza mekanizma gıcırtısı sanırım kronik bir sorun çok rastladım.

Niron yatak, Tekno konfor gibi yerler gördüm. Ama hiç duymadığım bilmediğim markalar. Sorun çıkar mı, satış sonrası hizmeti nasıl cesaret edemiyorum.

Ve gelelim bu alemin babasına. LaZboy dendiği zaman akan sular duruyor.Bu işin mucidi ve efsanesi. Çok okudum, bakındım aradım. Türkiye de marka ile ilgili şikayete denk gelmedim. Zaten gövde gösterisi yapıyorlar ve normal 2 sene garantisnin yanında 10 sene de mekanizma garantisi veriyorlar.

Baba koltuklarında esas olay mekanizma zaten. Tepe Home da baba koltuğu denedim. Koltuk kendi kendine açılıyor falan. Bu nedir dedim. 2 senedir teşhirde her gün kaç kişi deniyor onadan gevşemiştir cevabını aldım. Yani daha o koltuğun yanından geçmem.

Firma açıklaması

Sallanması, sırt kısmının yatması ve ayak desteği ile size eşsiz rahatlık sunan La-Z-Boy koltuklar, bel ve sırt kısmındaki özel dolgular sayesinde maksimum konfor sağlar. Patentli mekanizması ile dünyada yatar pozisyonda sallanabilen tek marka olan La-Z-Boy, üstün kalitedeki malzemelerle bu konforunu çok uzun yıllar korur. 100.000 kez açma-kapama testini geçen mekanizma 10 yıl garanti ile gelirken solma, aşınma ve yıpranma testlerinden geçen kumaşları ile de uzun yıllar güzelliğini muhafaza eder.

Resim

Peki doğru markaya ulaştım ve sorunu çözdük mü? Hayır çünkü benim bütçeme göre çok pahalı. En ucuz, küçük giriş modelleri 4500 TL civarı. Eğer biraz görkemli içine gömüleceğin bir şey istersen 8000-10.000 TL gidiyor..

Maalesef bütçemi aşıyor bile demiyorum. Almam söz konusu değil.

Bir de berjerler var. Baba koltuğu değil ama çok konforlu olan, bel desteği olan, içine gömüldüğünüz güzel koltuklar var. Tabii marka model bilmek ve bulmak lazım.

Sizlerin kullanıp memnun kaldığı, tavsiye deceğiniz bir baba/tv koltuğu veya berjer var mıdır?

Çok teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: TV/Baba koltuğu tavsiyesi

Mesaj kethuda57 » 25 Ağu 2020, 11:08

Baba koltuğu benim de çok heves ettiğim bir şey. Katkıda bulunamayacağım merakla takip ettiğim bir başlık olacak :)
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Re: TV/Baba koltuğu tavsiyesi

Mesaj cihanmert » 25 Ağu 2020, 11:17

Görseldeki ikinci koltuğun siyah deri olanını gayet memnun bir şekilde kullanıyorum. Üzerinde çok uyuya kalmışlığım vardır. Bazende küçük kızım kucağımda berber otururuz oda ayrı bir keyif. Sallanma haricinde ayak destek kısmı açılınca tam düz bir sekle gelinceye kadar açılabilen yani yatak mantığına dönüşebilen bir yapısıda mevcut. Benim acımdan tek ekşi yani deri olması münasebeti ile yaz aylarında biraz sıcak olması. Tabi bu oda sıcaklığını klima vs ile düzenleye bildiğinizde kendini göstermeyen bi eksi. Kumaş olan koku dinmesi veya temizleme sorunundan ötürü kişisel fikrim çok mantıklı gelmiyor. Kullanan biri olarak koltuğu gerçekten öneririm.
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners