Covid-19 varken spor salonuna gitmek

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Covid-19 varken spor salonuna gitmek

Mesaj effenberg » 26 Ağu 2020, 07:55

Spor salonları en riskli bölgelerden biridir.İçerisinin çok iyi havalandığı bi salon bulursanız belki ama ülkemizdeki ultra lüks salonlar bile klima ile havallandırılıyor.

Benim tavsiyem bu sürede kilo varsa cardio yapılabilir ve parklarda,spor alanlarındaki aletlerden yararlanabilirsiniz.Çoğu semtte var barfiks demiri,bacak ve bel aletleri vb.

Kendi vücut ağırlığınız ile yapılacak şınav da epey faydalı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
effenberg

Mesaj Devilcrazy35 » 26 Ağu 2020, 17:43

effenberg yazdı:Spor salonları en riskli bölgelerden biridir.İçerisinin çok iyi havalandığı bi salon bulursanız belki ama ülkemizdeki ultra lüks salonlar bile klima ile havallandırılıyor.

Benim tavsiyem bu sürede kilo varsa cardio yapılabilir ve parklarda,spor alanlarındaki aletlerden yararlanabilirsiniz.Çoğu semtte var barfiks demiri,bacak ve bel aletleri vb.

Kendi vücut ağırlığınız ile yapılacak şınav da epey faydalı olacaktır.
Teşekkürler hocam tavsiyeniz için..Dediğiniz gibi bu süreçte evde birşeyler yapmaya çalışmak daha doğru olacak..Uzaktan eğitim desteği ile birlikte evde birşeyler yapmayı deneyecrğim.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Devilcrazy35

Mesaj HknDrsn » 27 Ağu 2020, 01:26

Virüs bitmediği sürece spor salonlarına gitmeyi riskli buluyorum. Malum Türkiye'de vakalar arttığı bu günlerde salona yazılsanız da yasak gelirse boşa yazılmış olacaksınız.
Spor salonuna giden biri olarak bende bu süreçte maalesef salonu bırakıp evde devam edenlerdenim.
Ben yağ yakım için sabahları 20 dk vücut ağırlığıyla hit kardiyo, akşamları bir hafta 3 gün diğer hafta 4 gün olmak üzere full body ağırlık antrenmanı yapıyorum. Ve ona görede besleniyorum.
Size tavsiyem Umut beyde kısaca aktarmış bir sehpa ve belirtilen ağırlıklarla bu iş evde de gayet rahatlıkla yapılabilir.
Şunuda söyliyeyim yarın bu iş evde olmuyor diye vazgeçerim derseniz hiç bulaşmayın :D Bazı arkadaşlarım bir hışımla başlayıp 10 günde bıraktılar aynı duruma düşmemeniz dileğiyle :champ:
Şimdiden kolay gelsin.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Skywalker34tr » 11 Kas 2021, 20:32

Merhabalar,

Bende 4 sene salona gittikten sonra mecburen ara verenlerdenim. Ancak bir şekilde evde ya da dışarıda yapmak gerçekten zor ne fark bilemiyorum fakat motive ve konsantre olmak kolay değil. Yapan arkadaşlara canı gönülden çok büyük alkış. Şöyle bir gerçekte var spora ara verdikten sonra aksiyete, depresyon psikiyatr ilaçlar vs derken koronadan daha zararlı olduğu gördüm. Ne olursa olsun bir şekilde devam etmek gerekiyor. Şimdi yeniden başladım ama hem zorlanıyorum hemde kolay olmuyor.
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj gozdentunay » 12 Kas 2021, 18:46

Evde spor yapabilen arkadaşlara hayranım ben yapamıyorum salonlarada iyi ve hijyen olmadıkça bulaşmayın ,ben çok bilinen ve genelde bir cok yerde şubesi olan bir salona kayıt yaptırayım dedim fakat haftaiçi salı gitmeme rağmen şoka girdim içerisi ana baba günü idi oraya giripte korona kapmayan Allahın şanslı kuludur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj raven » 12 Kas 2021, 18:53

Evde spor yapabilmek için uygun spor aletleri gerekiyor. Bir kaç dumbell ve ağırlık yeterli olmaz. Evde aletleri olup da spor yapamayan ya da evde spor yapmak isteyen ve spor aleti olmayan arkadaşlar yazarlarsa bunun yolunu anlat ırım.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Önceki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners