29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Mesaj Emre » 29 Eki 2011, 16:03

Acc yazdı:Resim

Cumhuriyetimizin kurucusu olan yüce TÜRK’e, cumhuriyetin sonsuza dek taşınmasını sağlayacak TÜRK ulusu adına teşekkür ederiz.

Caner bu fotograf inanilmaz bi hikayesi olan, muhtesem bi fotograf. Bu fotograf, 57. Piyade Alayi'nin fotografi ve bu fotograftaki herkes bizler icin Canakkale Savasi'nda sehit dustu. Mustafa Kemal “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında, yerimize başka kuvvetler ve komutanlar kaim olabilir.” emrini bu alaya vermis.

Rivayet odur ki : Sisli bir nisan sabahı 57. Alay komutanı araziye yayılmış beyazlıklar görür ve takım komutanına bu beyazların ne olduğunu sorar. Takım komutanı, "Komutanim, sabah düşmana hücum emrini aldık . şehidlik andı içtik..57nci Alay, Rablerinin huzuruna temiz çıkmak için çamaşırlarını yıkadıklarını söyler; bu beyazlıklar, onların tertemiz niyetleridir" der.

Ve o sabah bi bayram sabahidir. Bayramin ilk gununun sabahidir. O sabah aileleriyle mutlu mesut bi bayram gecirmek yerine bizler icin kefenlerini giyip cepheye, sehit dusmeye gidenlerin hikayesidir bu.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj asymptote » 29 Eki 2011, 16:07

Ruhları şad olsun.. :( :oops:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Emre » 29 Eki 2011, 16:18

Amin asymptote.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj espinosa » 29 Eki 2011, 17:42

herkesin cumhuriyet bayramı kutlu olsun. bize bugün bu vatanda nefes almamızı kanlarıyla canları sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. nur içinde yatsınlar
Kullanıcı avatarı
espinosa

Mesaj bengisaat » 29 Eki 2011, 20:44

emre08 yazdı:
Acc yazdı:Resim

Cumhuriyetimizin kurucusu olan yüce TÜRK’e, cumhuriyetin sonsuza dek taşınmasını sağlayacak TÜRK ulusu adına teşekkür ederiz.

Caner bu fotograf inanilmaz bi hikayesi olan, muhtesem bi fotograf. Bu fotograf, 57. Piyade Alayi'nin fotografi ve bu fotograftaki herkes bizler icin Canakkale Savasi'nda sehit dustu. Mustafa Kemal “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında, yerimize başka kuvvetler ve komutanlar kaim olabilir.” emrini bu alaya vermis.

Rivayet odur ki : Sisli bir nisan sabahı 57. Alay komutanı araziye yayılmış beyazlıklar görür ve takım komutanına bu beyazların ne olduğunu sorar. Takım komutanı, "Komutanim, sabah düşmana hücum emrini aldık . şehidlik andı içtik..57nci Alay, Rablerinin huzuruna temiz çıkmak için çamaşırlarını yıkadıklarını söyler; bu beyazlıklar, onların tertemiz niyetleridir" der.

Ve o sabah bi bayram sabahidir. Bayramin ilk gununun sabahidir. O sabah aileleriyle mutlu mesut bi bayram gecirmek yerine bizler icin kefenlerini giyip cepheye, sehit dusmeye gidenlerin hikayesidir bu.

Orada şehit düşenler bizim dedelerimizdi yine olsa yine şehit olmaya and içmeyecek kimse olamaz buna inanıyorum çünki Türk'ü esir alamazlar,özgürlüğünü kısıtlayamazlar tarih boyunca bunu başaramadılar.
Her zaman küllerinden yeni bir Türk devleti doğdu ve biliyorum ki Türkiye cumhuriyeti dünya durdukça ayakta kalacak olan ve son Türk devletidir.
Sizlerde buna inanın arkadaşlar kanımızda onur,özgürlük aşkı,cesaret kalmadı diye düşünenler yanılıyorlar...

Milletin kafasını iyice karıştırdılar neye kime inanacağını şaşırdı ama her şey düzelecek yeterki buna inanalım ve uyanık olalım.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj Acc » 29 Eki 2011, 22:49

ben az önce nişantaşındaki kutlamaları gördüm,tüylerim ürperdi hissettiklerimi anlatacak kelime yok, onları ifade edecek söz bulamıyorum.Tüylerim diken diken oldu...
Kullanıcı avatarı
Acc

Mesaj Thevenin » 28 Eki 2012, 23:25

Bizlere en degerli, en buyuk miras 29 Ekim Cumhuriyet Bayramimiz kutlu olsun !

Resim
Resim

Resim

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj herofb » 28 Eki 2012, 23:32

Her sene daha bir coşku ve inançla kutlamalıyız hepimizin cumhuriyet bayramı kutlu olsun
Kullanıcı avatarı
herofb

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners