29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Mesaj copycat » 28 Eki 2019, 14:09

Maalesef o kadar hüzünlü ve umutsuzum ki. Bu cumhuriyetin daha 100 yılı dolmadan ülkenin bir şehrinde vali cumhuriyet için yürüyüş, kutlama yapılmasını yasaklıyor. Gerekçesi de "kamu düzeninin bozulması". Bu ülkenin cumhuriyeti kamunun düzenini bozuyormus artık.

Birileri kapıya dayanmamis, içeri girmiş, anahtarı değiştirmiş.

Vandallik, sıra, saygı, insan, hak tanımamazlik geçer akçe, kıvanç kaynağı olmuş.

Kendi dilini konuşamayan gençler, yanıma gelip enişte "tabi olmak ne demek" diye soruyor.

Yine bir yeğenimin ders kitabında gördüm, ortaokul müfredatında, Sivas kongresinde tartışmalı konular başlığı altında Mustafa Kemal'in aldığı oy şu kadar, Rauf Orbay'in aldığı daha fazla diye Sivas Kongresi MEB eliyle itibarsizlastiriliyor.

Kusura bakmayın ben sizin kadar iyimser olamıyorum. Ulu orta cumhuriyet, Atatürk dersek vergi memurları gelir mi, takibat olur mu, işim gücüm bozulur mu diyor insanlar.

"Padişah torunları!" Twitter'dan cumhuriyete büyüklük tasliyorlar, meydan okuyorlar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Maradona » 28 Eki 2019, 14:54

copycat yazdı:Maalesef o kadar hüzünlü ve umutsuzum ki. Bu cumhuriyetin daha 100 yılı dolmadan ülkenin bir şehrinde vali cumhuriyet için yürüyüş, kutlama yapılmasını yasaklıyor. Gerekçesi de "kamu düzeninin bozulması". Bu ülkenin cumhuriyeti kamunun düzenini bozuyormus artık.

Vandallik, sıra, saygı, insan, hak tanımamazlik geçer akçe, kıvanç kaynağı olmuş.

Kendi dilini konuşamayan gençler, yanıma gelip enişte "tabi olmak ne demek" diye soruyor.

Yine bir yeğenimin ders kitabında gördüm, ortaokul müfredatında, Sivas kongresinde tartışmalı konular başlığı altında Mustafa Kemal'in aldığı oy şu kadar, Rauf Orbay'in aldığı daha fazla diye Sivas Kongresi MEB eliyle itibarsizlastiriliyor.

Kusura bakmayın ben sizin kadar iyimser olamıyorum. Ulu orta cumhuriyet, Atatürk dersek vergi memurları gelir mi, takibat olur mu, işim gücüm bozulur mu diyor insanlar.

"Padişah torunları!" Twitter'dan cumhuriyete büyüklük tasliyorlar, meydan okuyorlar.

Hepimiz hissediyoruz bu duyguları ama asla pes etmek yok... En karanlık an, gündoğumunun hemen öncesidir ya hani... Bittiler, son demlerini yaşıyorlar artık... Aydınlanan her medeniyet gibi bizim de yaşamamız gerekiyordu bunları aydınlanma öncesinde... Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik... Zamanın gereklerine ve gerçeklerine kimse karşı koyamaz, geldikleri gibi gidecekler... Herkesin anılarında tiksinti dolu mide bulantısı bırakarak hem de... Sonsuza dek... Tarih kitapları utanç ile yazacak bu zamanı...

Sabır lütfen... Cumhuriyetin nice yıllarını birlikte layığıyla kutlayacağız...

Atam ve arkadaşları; sizlerle gurur duyuyorum, huzur içinde uyuyun... [emoji120][emoji257]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj dkmbismarck » 28 Eki 2019, 16:51

Sayın copycat,benim ikizlerden size mesaj var,Cumhuriyet emin ellerde :)Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj adorno » 28 Eki 2019, 17:19

Cumhuriyet Bayrami kutlu olsun [emoji3478][emoji122]

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj copycat » 28 Eki 2019, 17:29

Maradona yazdı:
copycat yazdı:Maalesef o kadar hüzünlü ve umutsuzum ki. Bu cumhuriyetin daha 100 yılı dolmadan ülkenin bir şehrinde vali cumhuriyet için yürüyüş, kutlama yapılmasını yasaklıyor. Gerekçesi de "kamu düzeninin bozulması". Bu ülkenin cumhuriyeti kamunun düzenini bozuyormus artık.

Hepimiz hissediyoruz bu duyguları ama asla pes etmek yok... En karanlık an, gündoğumunun hemen öncesidir ya hani... Bittiler, son demlerini yaşıyorlar artık... Aydınlanan her medeniyet gibi bizim de yaşamamız gerekiyordu bunları aydınlanma öncesinde... Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik... Zamanın gereklerine ve gerçeklerine kimse karşı koyamaz, geldikleri gibi gidecekler... Herkesin anılarında tiksinti dolu mide bulantısı bırakarak hem de... Sonsuza dek... Tarih kitapları utanç ile yazacak bu zamanı...

Sabır lütfen... Cumhuriyetin nice yıllarını birlikte layığıyla kutlayacağız...

Atam ve arkadaşları; sizlerle gurur duyuyorum, huzur içinde uyuyun... [emoji120][emoji257]
Hakikaten sabırlı olmak lazim.. inşallah yarın bugünden iyi olur ve hepsi kötü birer anı olarak kalır.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj copycat » 28 Eki 2019, 17:30

dkmbismarck yazdı:Sayın copycat,benim ikizlerden size mesaj var,Cumhuriyet emin ellerde :)Resim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla onlar da olmasa halimiz harap. Allah her zaman yardımcıları olsun.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj cagatay1903 » 28 Eki 2019, 18:43

İyi bayramlar dilerim arkadaşlar
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj azizkaya » 28 Eki 2019, 18:44

Şimdiden iyi bayramlar.Resim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners