What It's Like To Own An Apple Product ?

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: What It's Like To Own An Apple Product ?

Mesaj punk » 22 Oca 2011, 20:44

@Archezia,

Bu üstünde sıkça durulan fakat çözüme kavuşması neredeyse olanaksız bir mesele. Oldukça hasta olduğum için fikirlerimi pek toparlayamıyorum, bu yüzden seninki kadar detaylı bir yorum yapamıyorum şimdilik. Ama yapacağım... Ben Linux'u yıllardır savunurken, elimden geldiğince "insanlığa" faydalarını farklı üniversitelere giderek anlatmaya çalışırken senin yorumun beni açıkçası yıkmıştı. Ancak clk'nın da alıntıladığı paragrafı görünce kırgınlığım tamamen geçti. Yanlış anlaşılmadan dolayı ben de özür diliyorum ancak söylediğim gibi, o yorumun altına senden böyle bir açıklama görünce gerçekten tam tabiriyle yıkıldım.

Aramızda tabii ki bir sorun yok ve olamaz çünkü hepimizin amacı paylaşım. Bugüne dek gördüğüm en seviyeli ve entelektüel seviyesi yüksek forum TSF. Bu konuda kimsenin samimiyetinden şüphem yoktur...

Saygılar, sevgiler...
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Archezia » 23 Oca 2011, 01:47

Tamamdır o zaman halletik sorunu (: Benim Linux'e karşı bir tepkim yok zaten merak etme. Söylediğim gibi ben de Linux kullanarak başlamıştım bu işlere :thumbup:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Emre » 23 Oca 2011, 05:43

@punk,

Linux devlet dairelerinde, kendilerine ozgu arayuzleri olan programlari kullanan kurum ve kuruluslarda kullanmak icin ideal isletim sistemidir. Masraflari kesmek adina bir numarali cozumdur. Buraya kadar hemfikiriz sanirim?

Ama gel gor ki is evlerinde bilgisayardan cok da fazla birsey beklemeyen insanlara gelince onlarin windows'u veya mac os x'i secme sebebi kullaniminin daha kolay oldugundan falan degil. Sorun ciktiginda komsunun ogluna tamir ettirilebildiginden, veya arkadaslarinin evlerine-isyerlerine gittiklerinde bilgisayarin basina oturduklarinda bu neymis ya diye kalakalmasinlar diye. Kendimden ornek vereyim sana, babam da annem de kardesim de bilgisayar kullaniyorlar ve basic seviyede kullaniyorlar. Simdi ben onlara Linux alin kullanin diyemem cunku surekli baslarinda duramam, bi sorun ciktiginda herhangi bir bilgisayarciya goturup kolayca yaptirirlar bilgisayari. Ayrica arkadaslariyla konusurken onlara bisey tarif ederken birbirlerine bisey tavsiye ederken bende Linux var diye bi mazeretleri olmaz. Ayni sekilde X yerde X bilgisayarin onune oturduklarinda o bilgisayari kullanmasini bilmeliler. Kendim de Mac OS X Snow Leopard ve Windows 7 Professional kullaniyorum. Acikcasi ben de artik isin hamallik kismini cekmek istemeyenlerdenim. Neden alternatifleri aramak icin ekstra efor sarf edeyim ki? Veya amaca uygun biseye direk ulasmak yerine isimi zaman olarak 3-4 kat daha fazla zamanda halledeyim? Sana bahsettigim gibi 20 yasimdayken Linux'u denedim, 6-7 ay kullandim ustelik. Tamam hersey hos guzel ama ne dogru duzgun telefonumu baglayabildim, ne kameramizin yazilimini bulup onu baglayabildim, ne de aileme oturup bak ben olmadigimda sunu sunu yapabileceksiniz diyebildim. Kullanici dostu olmak budur.

Microsoft'un yaptigi sey muhtesem isletim sistemleri uretmek degil, urettigi isletim sistemlerinin pazarini olusturmaktir. Tamam Microsoft bu pazari yaratti lakin bugune kadar bicok isletim sistemi uretti ve bunlarin icinde cok elestirilen bi cok isletim sistemi oldu. Linux yeni cikmis bi isletim sistemi degil, 20 yildir piyasada ve bu surecte Windows'un pazar payi %80'den asagi hic dusmemis. Bu bi rastlanti degil sevgili punk.

Senin dusuncelerine saygi duyuyorum, ideallerin olabilir ama Windows'a para verip lisans alan bi adam icin mantiksiz bi is yapmissin demek su anda hem gercekci degil hem de onlarin penceresinden bakmadiginin bi gostergesi. (Kendim de Windows 7 Professional'i lisansli kullaniyorum. 65 $ gibi bi ucret odedim.) Bunlari da isletim sistemlerinde gucunu kabul ettirmis olan Microsoft'un avukatligini yapmis olmak icin soylemiyorum. Buradaki herkes gibi uzun bi suredir bilgisayar kullaniyorum ve yillarin getirmis oldugu tecrubelerin bi sonucu olarak evimizdeki bilgisayarlarda yukarida anlattigim durum var su anda. Bunlar bilincsizlikle yapilan isler degil yani.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Clk » 23 Oca 2011, 13:28

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Archezia » 23 Oca 2011, 16:20

Emre dediklerine katılıyorum. Ama aslında punk'ın bahsettiği de bu zaten. Windows'un tercih edilmesiyle ilgili saydığın sebepler genel olarak Microsoft'un tekel oluşturmasıyla bağlantılı. Punk'ın istediği de bu tekeli yıkmak zaten, yanılıyor muyum? Bizim kampüste de ...... Pide diye bir yer var. Ondan başka bu tarz pide-kebap yapan biryer yok kampüsün içinde. Birçok arkadaşım da memnun olmamasına(lezzet ve hizmet kalitesi olarak) rağmen canı pide-kebap çekince oraya gidiyor mecburen. Doğal olarak fazlasıyla kâr yapıyor ve daha iyi bir hizmet sunma derdi olmuyor adamların. Meze bile gelmiyor yemekten önce!! Sonuç olarak tekel kötü birşeydir :D
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj nickynick » 23 Oca 2011, 17:24

Geeks :geek:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Thevenin » 19 Mar 2011, 07:48

Steve Jobs'in son saglik iznine sebep olan nesne beyler :D

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Önceki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners