24 Kasım Öğretmenler Günü

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Mesaj Baran » 25 Kas 2016, 04:27

Doğrusu ne öğretmenleri severim,nede öğretmenler gününü yalan yok.Hatta hayat boyu elime düşsünler diyede beklerim.Nerdeyse doğma büyüme İstanbulluyum,yuvada istanbulun göbeğinde iyi sayılacak adı bilinen yuvalara gittim,öğlenleri zorla uyuturlardı istemezdim oramı buramı çimdiklediklerini hatırlıyorum ki sonradan ciddi bir rakam ödeyerek bagdat caddesi çiftehavuzlarda Altın Top yuvasına verdilerde istemezsem uyumadan geçirdim yuva günlerini..İlkokulu babamın muaynehanesininde orada olması sebebiyle ve o dönem popüler pilot devlet okullarından olan Bahariye İlköğretim okuluna gittim.Göksel Hoca ki cok popülerdi bağış alırlardı onun sınıfına kayıt için ona yazdırıldım bütün ilkokul onunla gecti.Kocası o zaman HSBC genel müdürüydü,ne sorunu vardı bilmiyorum ama felaket döverdi yerlerde sürürdü favorilerden tutardı tırnaklara cetvelle vururdu.Bana hem hiç yaramaz olmadıgım için hemde babamdan ötürü ki o zamanlar doktorlara saygı vardı,ikincisi babamda para vardı ve okulun müdürü babamın arkadasıydı o yuzden bana hiç vurmadı ama en iyi arkadaslarımı gözümün önünde altına işetene kadar dövdü vs ki birtanesi hepinizin bildigi tanıdıgı meshur bir dizi oyuncusudur..Anam babam pek bilmiyordu bu durumu ve bu öğretmen bozuntusu ve kocasıyla uzun yıllar arkadaslık ettiler halada konusurlar ama ben 1 kez olsun görüşmedim.Cocukluk travmamı tahmın edersiniz görüşürsem şu an yüzüne tükürürüm yada herkesin içinde bozarım...Sonra Orta okul lise Işık Lisesi Ayazağa,gayet düzgün bir liseydi o zamanlar,sıra arkadasım Kosiflerin torunuydu arka sıramdaki bilmemnenin oğluydu ama bu seferde ortam cok şımarıktı hocalarda ona göre davranıyordu sanırım...Parayı veren düdüğü çalar misali...Lise 1 de kaldım sonraki sene tekrar kalıyordum ki (sürekli kaçıp maslak sanayiye gidiyordum) babam milletin babasının vakıfa bağış yaparak cocuklarını geçirttiğini öğrendi aracılar kim tahmın edin öğretmenler...Neyse sıra geldi üniversite hazırlığa...Gercekten iddia ediyorum şu forumda hayatı boyunca benim kadar özel ders almış 1 adam daha yoktur.Ne paralar gitti ne paralar vergisiz kütür kütür alırlardı saatlerine bakıp hadi bitti diyip kalkanlar yalandan 2 test çözdürüp gönderenler ulan şerefsiz al paranıda hakkını ver bari şimdi bu yaşlara gelince idrak ediyor insan ne boşa almışlar paraları.Ya kendinden özel ders almazsan sınavda düşük not veren hoca vardı.Ne tipler ne tipler geldi evimize yazsam kitap olur sadece onlar..Ya benim ilkokulda yan sınıfımızın hocası öğretmenler gününde hediye getirmeyeni döverdi ahahah şerrrefsiz karı.Gelelim üniversiteye..Kaç senede bitirdim hatırlamıyorum ama univetsitede bile ego patlaması yaşayan kavga ettiğim cok hoca oldu.Şimdi yazsam iyice uzayacak kısa kesiyorum o yuzden ama hayatta iddia ediyorum bir öğretmeni gözünden tanırım halinden hareketinden çözerim cunku karakterlerine yansıyor öğretmenlik..O kadar rahatladımki şunu yazarken yani yazsam bunun 3 katı daha hikaye cıkar benden..Her meslekte kötüsü var doğru insanlık ayrı meslek ayrı evet doğru hiçmi sevmediğin hocan olmadı diyen olacak oldu hakkaten dost oldugum bayıldıgım unutamadıgım hocalarım oldu ama coğunluğu öğretmen kimi tanımışsam neyse buradada öğretmen cok vardır ama kişisel algılanmasın öğretmenleri ne severim ne sayarım biriyle tanışınca öğretmen oldugunu öğrendiğimde gözümde bitmiş olur genelde ki zaten sölemeden coğu öğretmenin meslegini tahmın ederim..Falan filan kusura bakmasınlar buradada öğretmenler varsa tüm gün radyodaki sacmasapan öğretmenler günü kutlama repliklerini duya duya sinirlendim doldum burda patladım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj eraslani » 25 Kas 2016, 08:05

Genç öğretmenlerimiz için olsun..Eşim sayesinde tanıdığım mesleğine ve çocuklara aşık pırıl pırıl öğretmenlerimiz var..

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RkzSCW2q8Jg[/youtube]
En son eraslani tarafından 25 Kas 2016, 08:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Khan » 25 Kas 2016, 08:12

Baran yazdı:Doğrusu ne öğretmenleri severim,nede öğretmenler gününü yalan yok.Hatta hayat boyu elime düşsünler diyede beklerim.Nerdeyse doğma büyüme İstanbulluyum,yuvada istanbulun göbeğinde iyi sayılacak adı bilinen yuvalara gittim,öğlenleri zorla uyuturlardı istemezdim oramı buramı çimdiklediklerini hatırlıyorum ki sonradan ciddi bir rakam ödeyerek bagdat caddesi çiftehavuzlarda Altın Top yuvasına verdilerde istemezsem uyumadan geçirdim yuva günlerini..İlkokulu babamın muaynehanesininde orada olması sebebiyle ve o dönem popüler pilot devlet okullarından olan Bahariye İlköğretim okuluna gittim.Göksel Hoca ki cok popülerdi bağış alırlardı onun sınıfına kayıt için ona yazdırıldım bütün ilkokul onunla gecti.Kocası o zaman HSBC genel müdürüydü,ne sorunu vardı bilmiyorum ama felaket döverdi yerlerde sürürdü favorilerden tutardı tırnaklara cetvelle vururdu.Bana hem hiç yaramaz olmadıgım için hemde babamdan ötürü ki o zamanlar doktorlara saygı vardı,ikincisi babamda para vardı ve okulun müdürü babamın arkadasıydı o yuzden bana hiç vurmadı ama en iyi arkadaslarımı gözümün önünde altına işetene kadar dövdü vs ki birtanesi hepinizin bildigi tanıdıgı meshur bir dizi oyuncusudur..Anam babam pek bilmiyordu bu durumu ve bu öğretmen bozuntusu ve kocasıyla uzun yıllar arkadaslık ettiler halada konusurlar ama ben 1 kez olsun görüşmedim.Cocukluk travmamı tahmın edersiniz görüşürsem şu an yüzüne tükürürüm yada herkesin içinde bozarım...Sonra Orta okul lise Işık Lisesi Ayazağa,gayet düzgün bir liseydi o zamanlar,sıra arkadasım Kosiflerin torunuydu arka sıramdaki bilmemnenin oğluydu ama bu seferde ortam cok şımarıktı hocalarda ona göre davranıyordu sanırım...Parayı veren düdüğü çalar misali...Lise 1 de kaldım sonraki sene tekrar kalıyordum ki (sürekli kaçıp maslak sanayiye gidiyordum) babam milletin babasının vakıfa bağış yaparak cocuklarını geçirttiğini öğrendi aracılar kim tahmın edin öğretmenler...Neyse sıra geldi üniversite hazırlığa...Gercekten iddia ediyorum şu forumda hayatı boyunca benim kadar özel ders almış 1 adam daha yoktur.Ne paralar gitti ne paralar vergisiz kütür kütür alırlardı saatlerine bakıp hadi bitti diyip kalkanlar yalandan 2 test çözdürüp gönderenler ulan şerefsiz al paranıda hakkını ver bari şimdi bu yaşlara gelince idrak ediyor insan ne boşa almışlar paraları.Ya kendinden özel ders almazsan sınavda düşük not veren hoca vardı.Ne tipler ne tipler geldi evimize yazsam kitap olur sadece onlar..Ya benim ilkokulda yan sınıfımızın hocası öğretmenler gününde hediye getirmeyeni döverdi ahahah şerrrefsiz karı.Gelelim üniversiteye..Kaç senede bitirdim hatırlamıyorum ama univetsitede bile ego patlaması yaşayan kavga ettiğim cok hoca oldu.Şimdi yazsam iyice uzayacak kısa kesiyorum o yuzden ama hayatta iddia ediyorum bir öğretmeni gözünden tanırım halinden hareketinden çözerim cunku karakterlerine yansıyor öğretmenlik..O kadar rahatladımki şunu yazarken yani yazsam bunun 3 katı daha hikaye cıkar benden..Her meslekte kötüsü var doğru insanlık ayrı meslek ayrı evet doğru hiçmi sevmediğin hocan olmadı diyen olacak oldu hakkaten dost oldugum bayıldıgım unutamadıgım hocalarım oldu ama coğunluğu öğretmen kimi tanımışsam neyse buradada öğretmen cok vardır ama kişisel algılanmasın öğretmenleri ne severim ne sayarım biriyle tanışınca öğretmen oldugunu öğrendiğimde gözümde bitmiş olur genelde ki zaten sölemeden coğu öğretmenin meslegini tahmın ederim..Falan filan kusura bakmasınlar buradada öğretmenler varsa tüm gün radyodaki sacmasapan öğretmenler günü kutlama repliklerini duya duya sinirlendim doldum burda patladım :)

+1 milyon

Ben küçükken öğretmenlerden bir çok sebep ile çok dayak yedim.
Annem ile babam ben 4 yaşında iken ayrılmıştı, peder sonra da bilinmedik bir zamanda kendiliğinden bu fani dünyadan göçü verdi.
En sonunda bir gün, fazlasıyla pişman olduğum halde, annem okula gelip ona saygısız davrandığımı söylemişti.
O günden önce de okul ve öğretmenler ile arası çok iyi olmayan benim için, okul tam bir kabusa döndü.
Müdür ile müdür yardımcısı ara sıra odasına çağırıp sudan sebeplerle döverlerdi, resmen 10 yaşında çocuğu 2 tane izbandut gibi, hayvan gibi öğretmen aralarında paylaşır gibi döverlerdi.
Bu sahne için, eski Türk filmlerindeki bir o yana bi bu yana meydan dayaklarini örnek alabilirsiniz. Tam olarak böyleydi çünkü.
Velhasıl kelam, ağzını bıçak açmayan, sürekli okuldan kaçan bir küçük adam idim.
Maddi durumumuz da yoktu, o zamanlar da okuldan arta kalan zamanlarda çalışırdım. İlkokul bitti, ilkokul travmalarım ve maddi durumumuz ile birlikte annemin hastalanmasi liseyi kaldırmadı, okuldan ayrıldım.

O gün bu gündür çalışırım.

Şuan, bir yardım derneğinde çok çok cüzi bir ücrete Suriyeliler için okullar kuruyorum.
Çocuklar bazen çılgın olabiliyor, okulu ziyaret ettiğimde "beni döv, elimi sık" diye peşimde dolaşan bir çocuk bile mevcut, ama yine de çocukları sömürmek, onları "gerekli" olsa bile dövmek yasak.

Öğretmenlerden nefret ediyordum önceden, şimdi fark ettim ki isteğine göre kötüye kullanilacak bu meslekte, o maaşları veren müdür, patron taviz vermeden, o şerefsiz ile bir olmadan çalışıyor ise, kimse ama kimse çocuklara yanlış bir davranışta bulunamaz.

Öğretmenlerden nefret ediyorum bazen. Eskiler aklıma geldikçe, duygulanıyorum hafiften...

Yine de, bir yerlerde iyi öğretmenler olduğunu umarak, öğretmenler gününü kutlarım.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj darksilence » 25 Kas 2016, 20:02

Benim annem ortaokul öğretmeni emeklisi. Bu zamana kadar hiç kimseyi dövmemiş. Ama, öyle şımarık veletler var ki sormayın. Kadıncağız onlara bağırmaktan usanmış artık en son çareyi artık çok laftan anlamayanlara parmak uçları bitişik halde tahta cetvelle vururmuş. Beni birçok kez okuluna aldırmak istedi ama yok yer miyim hiç :D Sonra bana okulda torpilli torpilli diyeceklerdi gerek yok. Kendisi 58 yaşında bazen konuşurken ses tonunu yükselterek konuşur. Okuldan kalma. :)
Ben okulda hiç dayak yemedim. Hoş askerde de yemedim hiç. Komutan şoförüydüm. Arada bazen yemek lazım galiba :lol:

Benim okul hayatım berbattı ya. İlkokula Ayvalıkta başladım. Daha arkadaş ortamına alışamadan birinci senenin sonunda hopp bizimkilerin tayini çıktı oradan Trabzon/Araklı'ya.. Ordaki yıllarım çok güzeldi. Eşsiz güzelliklerle dolu yerler. Her sabah yorganın üzeri rutubet nem şekilde uyanırdık. Perdelerde kara kara akrepler dolaşırdı felan tam Amazon ortamı... :lol:
İlkokul 2-3-4 arkadaş ortamım on numara, çetemiz bile vardı karşı mahallenin çocuklarıyla bizimkiler arasında taş savaşı yapardık. Ben çok keskin nişancıydım :D Hergün mutlaka bir kafa yarılırdı..
İlkokul 4 ün sonunda gene hopp tayin bu sefer Manisa/Turgutlu.. Anne-Baba memleketi.. Memleket olmasına memlekette benim psikoloji bozuldu bi kere.. İlkokul 5 i burada okudum. Dışardan sonradan kayıtlar ve sorunlu çocuklar için ayrı bir sınıf oluşturmuşlar beni de oraya atmışlardı gelir gelmez. Allahım hergün kavga ediyordum.
Zor zahmet ilkokulu bitirmeme yakın gene hopp tayin bu sefer İzmir/Bornova... Artık dedim ki bu son olsun.! Neyse ortaokulu bitirdik çok güzel. Sıra liseye gelmişti tabi. Ama dedim psikoloji gitti bende. İçine kapanık konuşmayan bir çocuk olmuştum. Başarısızdım yani.. Tuttum liseyi Endüstri Meslek kazandım. Neresi dersiniz? Tepecik Motor Meslek... :lol: Okulun yanında genelev karşısında büyük sinema...
ilk dönem 12 zayıf gelmişti. 13 tane ders var bu arada.. hangisi iyi söylemiycem. İkinci dönem de 11 zayıf gelince babam beni okuldan aldı.
İyiki de almış... orada okunur mu yahu? Her gün dayak... Necati Kıyar diye muavin vardı kendine has sopaları vardı herifin. Okul önüne kedi etinden yapılmış lahmacuncular gelirdi tanesi 1 liraya sıcacık lahmacun. En son lahmacuncuyu mahallede kedi kovalarken yakalamışlardı :lol:
Sonra, babam da o sıralar emekli olmuştu seni dedi okutmuycam dedi. E napcaz? Babam manisada öyle küçük çaplı tarla bağ arazi alınca tarlada çalıştık beraber. Çapa yap, kürekle belle derken 1 yılın sonunda babama yalvardım okuycan dedim söz.:)) İzmirde evi satıp manisaya yerleşme kararı aldı babam. Benim hayatıma yaptığı en büyük kötülük o olmuştu o zaman için. Turgutluda yine bu sefer EML ye Elektrik bölümüne girdim ve bi baktım burda da dayak gırla... kendi kendime söz verdim bu işi yırtıcam diye. Hakikaten de öyle oldu her sene teşekkür le geldim hep. Üniversiteyi de Muğla Üniversitesi Sıtkı Koçman Kampüsüne kazanınca ondan sonra yoluna girmişti herşey... Askerlik, iş dünyası, vardiya amirliği derken dönüm geldim yine kara toprağa... :)

Çok uzattım galiba kusura bakmayın. Öğretmen dedik, dayak dedik, eski günler geldi aklıma...
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

24 Kasım Öğretmenler Günü

Mesaj o2o » 25 Kas 2016, 22:27

Ben ne dayak atanı, ne de dayak atmaya teşebbüs edeni gördüm. Bir kere yan sınıftan bir öğrenciye fiziksel şiddet GİRİŞİMİ duyduk. HEPİMİZ SANKİ KENDİMİZE YAPILMIŞ gibi ailelerinize bildirdik. Sonuç bahse konu öğretmen okuldan ayrıldı. Her ne meslek olursa olsun görevini doğru yapmayana tepki verilmiyorsa o da sorgulanmalı diye düşünüyorum.

Tüm öğretmenlerim Atatürk ilkelerine bağlı ve bende emekleri çok olan insanlardı. Hepsini ÇOK SEVİYORUM ve UNUTACAĞIMI SANMIYORUM. Burada yazılanları okumayacaklar ve haberleri bile olmayacak, okusalar bile kendileri olduklarını fark etmeyecekler ama buraya yazarak "Onlara ve görevini hakkıyla yapan/yapacak tüm öğretmenlere" tek tek teşekkür etmek istiyorum.[emoji2][emoji2][emoji2]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj Bahas » 25 Kas 2016, 23:23

Yukarıda Baran ve nethiustr yazmış, tabiki soru sormamışsınız ama nacizane cevaben belirteyim yazdıklarınızdan çok belli ikinizde aileleriniz sebebiyle yaşamışsınız sorunları. Üstüne birde kötü İNSANLARLA karşılaşınca olan olmuş. İlk öğrencilerim bu sene TEOG a girdiler ve sadece 2. sınıfta derslerine girdiğim çok başarılı iki öğrencim dün aradı ve 120 soruda 119 yapmış biri diğeri de oldukça yüksek başarı göstermiş. Velileri ile de görüştüm sizin çok emeğiniz var diyorlar. Tabiki kötü düşünen de olacaktır.

Dayak atan, şiddet uygulayan öğretmen de insan falan değildir, belirteyim.
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj Baran » 26 Kas 2016, 06:09

Doğrusu ailem buradaki coğu insanın ailesinden daha ilgilidir ve benim için yaptıklarınıda kücüklüğümden beri coğunuzun ailesi yapmamıştır önce bir onu belirteyim ikincisi zaten anlayamadım neden ailemin yüzünden yaşadığımı?? Yukarıdaki yazımı tekrar okuyun bence tam okumamışsınız..Onları yapanların hepsi öğretmendi ki 1 değil 2 degil 10 larca olay sayarım hepside bilinen okulların öğretmenleri ki cevremde yaşadıklarımı gördüklerimi bu yaşıma kadar yazmadım,kendi yaşadıklarımın %40 ını yazdım.Tabiki iyiside kötüsüde var ama nedense benim denk geldiğim iyi sayısı %20lerde.Nedense cevremdede son senelerde cocuguna öğretmen ol diyen pek görmüyorum duymuyorum buda cok enteresan,sanırım sosya kültürel içinde yaşadıgım kesimden kaynaklanıyor anlamış degilim.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj EnderE » 26 Kas 2016, 09:43

Baran yazdı:Doğrusu ailem buradaki coğu insanın ailesinden daha ilgilidir ve benim için yaptıklarınıda kücüklüğümden beri coğunuzun ailesi yapmamıştır önce bir onu belirteyim ikincisi zaten anlayamadım neden ailemin yüzünden yaşadığımı?? Yukarıdaki yazımı tekrar okuyun bence tam okumamışsınız..Onları yapanların hepsi öğretmendi ki 1 değil 2 degil 10 larca olay sayarım hepside bilinen okulların öğretmenleri ki cevremde yaşadıklarımı gördüklerimi bu yaşıma kadar yazmadım,kendi yaşadıklarımın %40 ını yazdım.Tabiki iyiside kötüsüde var ama nedense benim denk geldiğim iyi sayısı %20lerde.Nedense cevremdede son senelerde cocuguna öğretmen ol diyen pek görmüyorum duymuyorum buda cok enteresan,sanırım sosya kültürel içinde yaşadıgım kesimden kaynaklanıyor anlamış degilim.

Yine insanı yazdıklarına pişman etme vakası olmuş , sayın orient maki hocam keşke aile meselesine girmeseydin, yorumunuz maksadını ne nazikki aşmış yada derdinizi yanlis lisan ile anlatmissiniz . Dip not babam 2 amcam 1 teyzem eşim oturduğum 32 haneli site full öğretmen

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners