TSF Patek Philippe Museum & Manufacture Ziyaret

TSF Club ve Saat Markaları Özel Etkinlikleri İle İlgili Bölüm

TSF Patek Philippe Museum & Manufacture Ziyaret

Mesaj Bond » 17 May 2014, 11:42

SalihY dün Patek Philippe Müzesi ve Manufacture'a özel bir ziyarette bulundu. Müze ve üretim tesislerinde fotoğraf çekmeye izin verilmiyor fakat bu modelleri beraber görmek hiç kolay değil :thumbup: Fotoğraflar ve ziyaret için kendisine teşekkürler :champ: İlerleyen aylarda müze ve manufacture tesislerinden görüntüler ve özel röportaj için tekrar gitme durumumuz olacak :champ:

Hazır gitmişken bir kaç parçada almıştır sanırım :D :champ:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: TSF Patek Philippe Museum & Manufacture Ziyaret

Mesaj asymptote » 17 May 2014, 17:36

Tebrikler ve teşekkürler.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ozgur » 17 May 2014, 17:38

Yine tsf den çok güzel bir paylaşım, teşekkürler...
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj SalihY » 18 May 2014, 04:00

Selam arkadaşlar,

Patek Philippe London Salon'un organize ettiği fabrika ve müze turu için Cenevre'de 2 gün kaldık. Genel olarak çok güzel geçti, keşke müzenin içerisindeki koleksiyonların resmini çekebilseydim, her biri adeta birer sanat eseri, Da Vinci, Picasso tablosu gibi. İnanılmaz enamel dial'lar, engravingler, bir saat sever için olabilecek her şey vardı. Ne yazık ki fotoğraf çekimi yasak olduğu için sizinle bunlardan bazılarını paylaşamıyorum, ama o tarafa yolu düşen saat sever olursa kesin olarak Patek Philippe Müzesini ziyaret etmeli diyorum. Satıldığı zaman (17 milyon Swiss Frank) 'The most complicated watch' olan Calibre 89'un componentlerini ve yapan kişiyi görme şansına eriştik. Amca emekli olmuş ama hala müzede :)

İkinci gün fabrika turu vardı, orada saatlerin en ufak, her ince ayrıntısının nasıl yapıldığını, nasıl saatlerce, günlerce (bazı saatler için yıllarca) uğraşıldığını gözünüzle görmeniz, yapılan işe ve emeğe daha çok saygı duymanıza neden oluyor. Gerçekten bazı çalışmaları izlerken bile nasıl kör olmadıklarını merak ettim. Detaylara önem inanılmaz, günlerce haftalarca uğraşılan bir şeyde bile en en ufak bir hata çıkarsa direk çöpe atıyorlar. Mükemmelliyetçilik en üst safhada.

Günün sonunda da yukarıda resimlerini gördüğünüz güncel Patek Philippe koleksiyonunu paylaştılar. Benim en beğendiklerim 5961P, 5180G ve tabii ki 5131G/J modelleri oldu. Hatta öyle ki bir süre 5131'lerin bulunduğu tepsiyi adamlara geri vermedim :) Tabi yeni siyah kadran 5204P'de muhteşem bir referans.

Bu koleksiyondan önce bize minute repeaterlardan oluşan bir koleksiyon daha gösterdiler (müşterilerin bakımda olan saatleri olduğu için fotoğraf çekmek ve koluna takmak yasaktı, ama zaten saatler sadece kasa halindeydi, kayışları yoktu), keşke esas onların resimlerini paylaşabilseydim. Gerçi sadece görmekte yetmez, bir de her biri ayrı unique bir sese sahip olan minute repeaterları dinlemekte apayrı bir haz.

Benim gördüklerim arasındaki favorilerim 5539G, 5207P, 5307P idi. 5074P'nin eksikliğini hissettim tabii (Skymoon Tourbillon'dan sonra Patek'in tek 'cathedral gong' a sahip minute repeater modeli, sesi diğerlerinden çok farklı).

Örnek ; 5207P standart minute repeater sesi

http://www.youtube.com/watch?v=jiSdErMnIaI

5074P Cathedral Gongs sesi

http://www.youtube.com/watch?v=g_53y74-RA8

Aralarında seçim yapma şansı olanlar muhtemelen aylarca düşünür, hepsinin ayrı bir güzelliği ve artısı var gerçekten.

Ben de oradayken bir saat sipariş verdim, önümüzdeki günlerde teslim alıp kutu açılışını yaparız diye umuyorum, sürpriz olsun :)

Salih
Kullanıcı avatarı
SalihY

Mesaj Bg17 » 18 May 2014, 08:04

Cok guzel bir gezi olmus. Paylasim icin tesekkurler....
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj serdarfb » 18 May 2014, 08:44

Salih tebrikler :champ: Darısı başımıza. :lol:
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Mesaj Ozgur » 18 May 2014, 09:30

Paylaşım için teşekkürler Salih
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Re: Ynt: TSF Patek Philippe Museum & Manufacture Ziyaret

Mesaj aslan180 » 18 May 2014, 10:34

Paylaşım için teşekkürler fotograflar çok etkileyici :smile:
Kullanıcı avatarı
aslan180

Sonraki

Dön TSF Club Özel Etkinlikler - Special Events

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners