seiko 5 otomatik saatim geri kalıyor

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: seiko 5 otomatik saatim geri kalıyor

Mesaj Umutunal » 16 Nis 2019, 18:27

Seiko 5 7xxx mekanizma için normal bir durum. Teknik verilerinde bu oran kabul edilebilir seviyede
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj khanruler » 16 Nis 2019, 18:58

Saatinizi kullanmadığınız zamanlardaki muhafaza şekliniz (kadran yukarı bakan, kadran aşağı bakan, tepe yukarıda, tepe aşağıda vs.) bile bu sapma süresinde farklılık yaratabilir. Bu durumu da gözlemlemenizde fayda var. Tabiki beklenen ve gönlün istediği tolerans değerlerinde minimuma yakın olmaktır.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
khanruler

Mesaj theory » 18 May 2019, 18:42

khanruler yazdı:Saatinizi kullanmadığınız zamanlardaki muhafaza şekliniz (kadran yukarı bakan, kadran aşağı bakan, tepe yukarıda, tepe aşağıda vs.) bile bu sapma süresinde farklılık yaratabilir. Bu durumu da gözlemlemenizde fayda var. Tabiki beklenen ve gönlün istediği tolerans değerlerinde minimuma yakın olmaktır.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba son zamanlarda otomatik saat kullanmaya başladım ve yazdığınız bu yazı dikkatimi çekti, güzel bir bilgi. Saklama koşulu hangi şekilde olmalı? randıman açısından ben de o şekilde saklarım.. şimdiden teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
theory

Mesaj taskin » 18 May 2019, 20:31

Seiko’nun belirli (güncel) başlı olan kalibrelerinde sapma ayarı yaparken maalesef ortalama almak zorunda kalıyorum. Zira her açıda değerler değişkenlik gösteriyor. 15 saniyeler tabi normal değil. İncelenmesi pek tabi gerek fakat bu şekilde de 10 sn ve altına düşürülebilir. Cosc sınırlarına beklemeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj fatih2955 » 19 May 2019, 08:08

Seikolar da saatinizi akşam kolunuzdan çıkardığınızda hangi şekilde koyuyorsanız bu önemli,bunu iyi takip edin. 6 farklı şekil var.1.yüzü üste. 2.yüzü altda 3. 12 yukarı 4.3 yukarı 5.6 yukarı 6.9 yukarı. gelecek şekilde.Bunlardan hangisinde ileri gidiyor yada geri kalıyorsa ona göre bir yöntem bulabilirsiniz.Bu da denemekle olur.Bu kural çok üst otomatik seikolar hariç hemen hemen hepsinde geçerli.Bunu denerseniz ben sapmanın günlük 15 saniyenin altına düşeceğinden eminim. Tecrübe ile sabit. Bende 10 saniyenin altına çok rahat düşeceğine inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
fatih2955

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners